Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Popek

PopekSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
45 lat
data urodzenia:
02.12.1978
miejsce urodzenia:
Legnica
dyscyplina:
wokalista, raper, muzyk, zawodnik MMA, aktor
social media:

Opis

Paweł Mikołajuw, pseudonim Popek, to urodzony 2 grudnia 1978 roku w Legnicy polski raper, aktor oraz zawodnik MMA wagi ciężkiej. Bardzo dużą popularność przyniosła mu działalność w ramach zespołu muzycznego — Gangu Albanii.

Muzyka Popka 

Popek karierę muzyczną rozpoczął w 2001 roku, działając w ramach zespołu Firma, którego założycielem byli dwaj inni raperzy, mianowicie Tadek oraz Kali. Z Firmą nagrał 5 płyt. Są to: "Pierwszy nielegal", "Z dedykacją dla ulicy", "Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad", "NieLegalneRytmy. Kontynuacja", a także "Nasza broń to nasza pasja". Równolegle Popek zaczął swoją solową karierę. Jego debiut nosi tytuł "Wyjęty spod prawa" i został wydany w 2007 roku. Pierwszym albumem, który przyniósł Popkowi większą rozpoznawalność, był "Monster". To i tak nic w porównaniu do Gangu Albanii, którego pierwszy album "Królowie życia", okazał się absolutnym hitem. To właśnie ten album przyniósł Popkowi całe rzesze fanów. Fanom bardzo często nie przeszkadzało nawet to, że raper uczestniczył w koncertach Gangu za pośrednictwem Skype, ponieważ Popek w Polsce – w tamtym czasie – nie mógł przebywać. Często wielu z nich wpisuje w wyszukiwarkę frazę „Popek — koncerty", jednak bardzo ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat. Wiadomo, że koncerty Popka miały miejsce na Hip – Hop Festival Stargard, jednak nie występuje on często na scenie.

Popek i KSW

Popek w 2008 roku zaczął karierę jako zawodnik MMA. Jego bilans w oficjalnych walkach na tę chwilę to 4 zwycięstwa i 4 porażki. Popek Monster zadebiutował w KSW podczas pierwszej wizyty największej europejskiej organizacji w stolicy Anglii. Muzyk i zawodnik pojawił się wtedy jeszcze nie w klatce, ale podczas otwarcia KSW 32: Road to Wembley. Na debiut w walce przyszedł czas podczas KSW 37: Circus of Pain, gdzie Monster stanął naprzeciw Mariusza Pudzianowskiego. Kilka miesięcy później na KSW 39: Colosseum Popek cieszył się z pierwszej wygranej w okrągłej klatce, kiedy to już w 45. sekundzie zdemolował Roberta Burneikę. 39-latek na KSW 41 znów stanął do walki, ale tym razem, po pełnej dominacji w pierwszej rundzie pojedynku z Tomaszem Oświecińskim, musiał uznać jego wyższość w drugiej odsłonie.

 

Popek znany jest z przede wszystkim z bardzo kontrowersyjnego wizerunku, między innymi przez fakt, że ma wytatuowane oczy oraz większość jego ciała pokryta jest tatuażami. Raper wziął też udział w programie "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", w którym zajął trzecie miejsce, odpadając dopiero w odcinku półfinałowym. Popek wystąpił również w kilku filmach i serialach.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Popek?
Popek wydał dotychczas albumy Heavyweight (2008), Monster (2013), Monster 2 (2014), Król Albanii (2016), Dr Jekyll and Mr Hyde (2018).
Jaką muzykę tworzy Popek?
Popek tworzy muzykę hip-hop, taneczną, rock, blues i inne.
Kiedy zaczęła się kariera Popka?
Kariera Popka zaczęła się w 2001 roku.

Fani lubią też

Zobacz też