Paul McCartney

Paul McCartney

Koncert online Paula McCartney'a w ramach akcji One World: Together at Home. Artysta podczas wydarzenia zaprezentował utwór Lady Madonna. Stream poniżej. 

 

 

Paul McCartney to brytyjski piosenkarz, multiinstrumentalista, kompozytor i twórca piosenek. Zyskał światową sławę jako basista i piosenkarz legendarnej zespołu The Beatles. Jest autorem największych hitów grupy takich jak: „Hey Jude”, „Let It Be”, „Hello, Goodbye”, czy „Yesterday” - najczęściej coverowana piosenka na świecie.

 

Jeden z najbardziej popularnych solowych wykonawców w historii, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż płyt, jak i publiczność na koncertach. Jego działalność w the Beatles w latach 60. przyczyniła się do przekształcenia muzyki popularnej w kreatywną i skomercjalizowaną formę sztuki.

Paul McCartney i The Beatles 

Paul McCartney urodził się w 1942 r. w Liverpoolu. W 1957 r. John Lennon zaprosił go do współpracy ze swoim zespołem, the Quarrymen, w którym Paul wraz z Johnem pisali i komponowali piosenki. W 1960 r. grupa zmieniła nazwę na The Beatles. Na początku koncertowali w Liverpoolu, następnie w Hamburgu.

 

Światową sławę zyskali jednak po przyjęciu do zespołu perkusisty Ringo Starra. Po rozpadu grupy w 1970 r. McCartney rozpoczął solową karierę. W tym samym roku, jako pierwszy z Beatlesów wydał solową płytę „McCartney”, która okazała się hitem. Następnie stworzył zespół Wings, który cieszył się dużą popularnością w latach 70., wygrywając dwie nagrody Grammy i kreując wiele przebojów. Jego nagrody i wyróżnienia ciężko policzyć – za swoje osiągnięcia otrzymał m.in. tytuł szlachecki, czy nagrodę Gershwina (najwyższe muzyczne wyróżnienie w Ameryce) w 2010 r. z rąk prezydenta Obamy.

Koncerty Paula McCartney'a 

W ciągu lat swojej kariery zagrał ponad trzy tysiące koncertów, w tym jeden przed 184 tys. widzów w Rio de Janeiro. McCartney do dziś koncertuje na całym świecie, wykonując podczas występów zarówno utwory z kariery solowej, jak też i z czasów The Beatles. Wielokrotnie występował na scenie z Ringo Starrem.

 

W czerwcu 2018 roku, tuż po swoich 76 urodzinach, artysta wydał dwie nowe piosenki: balladę „I Don't Know” oraz bardziej żywiołową „Come On To Me”, zapowiadające płytę „Egypt Station”, która ukaże się we wrześniu i będzie 18 solowym albumem piosenkarza. Koncerty Paula McCarntneya w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością 

Paul McCartney w Polsce

Paul McCartney w Polsce wystąpił w 2018 roku. Koncert w Krakowie był częścią trasy koncertowej The Freshen Up Tour. Koncerty Paula McCartneya spełnią wszelkie oczekiwania jakie można mieć wobec rockowego. Było to prawie 3 godziny z najlepszymi utworami z przełomu ostatnich 50 lat. Podczas wydarzenia można było usłyszeć dziesiątki piosenek z solówkami w wykonaniu artysty - niezapomniane utwory „Wings” i „The Beatles”.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Paul McCartney
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/