Novika

Novika

Nazywana królową polskiej muzyki klubowej, Novika, czyli Kasia Nowicka to artystka wszechstronna, związana z muzyką na wiele sposobów: śpiewa, pisze teksty, komponuje, miksuje na żywo, a do tego posiada niebagatelną wiedzę, którą wykorzystywała jako prezenterka radiowa. Dowiedz się o niej więcej. 

Muzyczne początki 

Kasia Nowicka pochodzi z rodziny silnie związanej z muzyką. Jej ojciec, dziennikarz muzyczny Lech Nowicki zachęcał ją do pójścia do szkoły muzycznej. Kasia trafiła do klasy fortepianu i fletu poprzecznego. Choć nauka szła jej z lekkością, ojciec wspomina, że Kasia wymigiwała się od ćwiczeń w domu. Od gry na instrumentach wolała śpiew - i nic dziwnego, urodziła się z piękną, ciepłą barwą głosu

 

Mając 23 lata, Kasia Nowicka poznała duet Dj-ów Boogie Mafia, składający się z Konrada Kucza i Wojciecha Appela. Podczas ich próby śpiewała znane jej teksty. Artystom tak spodobał się jej głos, że postanowili stworzyć z nią kolektyw. Od tej pory występowali w klubach razem - Kasia improwizując. Pierwszy "poważny" koncert Novika zagrała rok później, w 1998 roku w Łodzi. W tym czasie Kasia często przejmowała rolę menadżera grupy, która zyskała nową nazwę: Futro. Jej pierwszy album ukazał się w 2002 roku, w Sissy Records, labelu należącym do BMG Poland. Wzrastająca rozpoznawalność Futra przyniosła też sławę Kasi, którą coraz częściej zapraszano do gościnnych występów - śpiewała między innymi na albumach  Smolika i Fisza. Piosenka nagrana z tym pierwszym (T.Time) uzyskała nominację do Fryderyka z kategorii Piosenka Roku.  

Novika - kariera solowa 

W 2004 roku ukazała się płyta "feat. Novika", na której zawarto wszystkie gościnne występy Kasi jako wokalistki. Album został wzbogacony o niepublikowane wcześniej utwory Futra. W tym czasie Kasia zaczęła coraz intensywniej występować jako DJ-ka solo lub u boku innych Dj-ów, m.in. Rawskiego i Mr.Lexa, prywatnie partnera artystki. W 2006 roku ukazała się jej pierwsza, w pełni solowa płyta, wydana przez wytwórnię Kayax: "Tricks of Life". Rok 2010 przyniósł jej kolejną płytę - Lovefinder, a kilkanaście miesięcy później - album Mixfinder. W 2013 roku Kasia zmieniła wytwórnię na nowo powstałą MMA rec, gdzie ukazała się płyta "Heart Times". Jej dorobek muzyczny zamyka album "Bez cukru", wydany w 2019 roku w Pomaton. 

 

Jednym z najsłynniejszych koncertów Kasi Nowickiej (a na pewno widzianym przez największą publiczność) był jej  występ przed Katy Perry w klubie Stodoła

Novika - kariera dziennikarska

Kasia Nowicka od lat zwiazana jest z radiem, telewizją i prasą. jej najbardziej znaną audycją radiową było Radio Leniwa Niedziela, które prowadziła przez 5 lat w Radiostacji. Pracowała też dla nieistniejącego już Radia Bis, gdzie prowadziła DJ Pasmo, a następnie Strefę Miejską, oraz dla TVN, gdzie tworzyła program Co Za Noc. W Czwórce prowadzi do dziś audycję Leniwe - serwuje Novika.

 

Ponadto jest autorką licznych felietonów i artykułów, które ukazywały się m.in. w Życiu Warszawy czy Machinie. 

Dyskografia Noviki 

Novika nagrała płytę i kilka singli z zespołem Futro, ale tu skupimy się na jej solowych dokonaniach. 

 

Albumy studyjne: 

 • "Tricks of Life", wydany 30 października 2006 roku w wytwórni Kayax, 
 • "Lovefinder", wydany 22 stycznia 2010 roku w Kayax, 
 • "Mixfinder", wydany rok później, 14 czerwca 2011 roku w Kayax, 
 • "Heart Times", wydany 12 kwietnia 2013 roku w MMA rec, 
 • "Bez cukru", wydany 18 stycznia 2019 roku, w Pomaton (Warner). 

Minialbumy: 

 •  "Finally", z 2006 roku, wydany w Beats Friendly Records, 
 • "Novika Collabs", z 2015 roku, wydany w Otake Records. 

Fryderyki Noviki

Novika była kilkukrotnie nominowana do nagród muzycznych Fryderyki za swoje dokonania:

 • w 2006 roku w kategorii Album Roku - Muzyka Klubowa za album Tricks of Life, 
 • w 2011 roku w kategorii Album Roku - Muzyka KLubowa i Elelktroniczna za album Lovefinder, 
 • w 2012 roku w tej samej kategorii za album Mixfinder, 
 • w 2020 roku w kategorii Album Roku - Elektronika za album Bez cukru. 

Statuetki dostała w 2011 i 2012 roku. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Novika: Igo, Zdechły Osa, Baasch, Margaret, Natalia Przybysz, Ørganek, Pezet, Monika Brodka,

 

Novika - Często zadawane pytania

 • Kasia Nowicka urodziła się w 1974 roku, dokładnie 22 marca, to oznacza, że w 2022 roku skończyła 48 lat.
 • Novikę można śledzić na Instagramie - zamieszcza tam nie tylko informacje o koncertach i swojej działalności muzycznej, ale również kadry z życia prywatnego. Znajdziemy ją po nicku @novikasia.
 • Tak, Kasia Nowicka przed swoim muzycznym debiutem uzyskała wykształcenie w podstawowej szkole muzycznej, w klasach fletu poprzecznego i fortepianu.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Novika
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/