Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Robert Henke

Robert Henke

Robert HenkeOpisWydarzeniaRobert Henke - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Artysta cyfrowy. Jego twórczość inspirowana jest zarówno radykalną kulturą klubową, jak i muzyką współczesną. Powołany przez niego projekt Monolake stał się jedną z kluczowych ikon nowej sceny muzyki elektronicznej, która pojawiła się w Berlinie po upadku muru.

Audiowizualna strona Roberta Henke obejmuje obrazy generowane algorytmicznie, instalacje laserowe oraz artystyczną eksplorację odrestaurowanych komputerów osobistych z lat 80. Robert Henke jest jednym z głównych twórców Ableton Live, czyli oprogramowania, które od debiutu w 2001 roku na nowo zdefiniowało praktykę wykonawczą muzyki elektronicznej. Robert Henke wykładał na Uniwersytecie Artystycznym w Berlinie, w Center for Computer Research in Music and Acoustics (CCRMA) na Uniwersytecie Stanforda oraz w Institut de Recherche et Cooperative Acoustique/Musique (IRCAM) w Paryżu.

Jego instalacje, performansy i koncerty prezentowane były w Tate Modern w Londynie, Centre Pompidou w Paryżu, Palazzo delle Esposizioni w Rzymie, Le Lieu Unique w Nantes, PS-1 w Nowym Jorku, MUDAM w Luksemburgu, MAK w Wiedniu, Palazzo Grassi w Wenecji, Galeria Sztuki Nowej Południowej Walii w Australii, KW Institute for Contemporary Art. Berlin, STRP Biennale w Eindhoven, a także na niezliczonych festiwalach, jak m.in. Unsound, CTM, MUTEK, Sonar, New Forms Festival.

Wydarzenia

Robert Henke - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Robert Henke?

Miejscowości, w których Robert Henke wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też