Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Robag Wruhme

Robag Wruhme

Sprawdź wydarzenia
Robag WruhmeOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Robag Wruhme to weimarski producent i DJ, znany także jako Gabor Schablitzki. To lubiany członek niemieckiej społeczności techno. Jest znany z niekonwencjonalnych produkcji, które zabierają słuchaczy w ciekawe przygody muzyczne. Tworzy zróżnicowane albumy muzyczne. W latach 2000 zyskał sławę dzięki produkcji płyt pod różnymi pseudonimami, przede wszystkim jako Robag Wruhme i Wighnomy Brothers (współpraca z Sörenem Bodnerem). Swoim albumem "Wuzzelbud KK" pokazał swoje wszechstronne zdolności. Połączył na nim techno i hip-hopem i IDM. Oprócz utworów techno, takich jak chociażby "Venq Tolep" z 2019 roku oraz innych singli, które był aranżowane przez klub, pokazał swoje umiejętności także miksami, np. "Connecting the Dots" z 2021 roku.

Robag Wruhme - dzieciństwo i młodość

Gabor Schablitzki jako dziecko miał kontakt z rapem i breakdance. Gdy upadł mur berliński, artysta zaczął grać w różnych zespołach post-punkowych i industrialnych. Z Volkerem Kahlem założył eksperymentalny duet - Beefcake. Wykonywali oni muzykę elektroniczną. Dali się poznać dzięki współpracy z wytwórniami: Hymen Records i Thrill Beat Construction

 

Niedługo później Schablitzki i Sören zostali DJ-ami w Jenaer Club Kassablanca. Działali tam pod nazwą Wighnomy Brothers. Robag Wruhme brał udział w produkcji wszystkich utworów i płyt tego duetu. Wypuścili także liczne EP-ki. 

Robag Wruhme - kariera

Schablitzki tworzył także pod pseudonimem Robag Wruhme. W 2003 roku wypuścił EP-kę "Polytikk", z której rozliczał się zarówno jako Robag Wruhme, jak i Wighnomy Brothers. W 2004 roku ukazał się jego debiutancki pod tym pseudonimem album "Wuzzelbud KK" (współpracował z wytwórnią Musik Krause). To ciekawa mieszanka, która składa się z wielu różnych brzmień. Na płycie można usłyszeć brzmienia zarówno w klimacie techno, jak i hip-hop oraz downtempo. Składanka "Remikks Potpourri" została stworzona przez Robaga Wruhme z różnych utworów takich zespołów, jak: Depeche Mode, Nitzer Ebb, Slam, Underworld i wielu innych. 

 

Robag Wruhme stworzył także składankę "The Lost Archive: 1998-2007", która została wypuszczona przez wytwórnię Musik Krause. Pod pseudonimem Wighnomy Brothers wypuścił także "Metawuffmischfelge", która jest skomplikowaną mieszanką współczesnego minimal techno. The Wighnomy Brothers pojawili się także w dokumencie "Speaking in Code" wraz z selekcjonerem mody - Monolake oraz dziennikarzem Philipem Sherburne’em.

 

Niedługo później duet rozpadł się, a artyści skupili się na solowych karierach. Bodner zaczął tworzyć muzykę pod pseudonimem Monkey Maffia. 

Robag Wruhme - kariera solowa

Następna składanka Robaga Wruhme została wypuszczona w 2011 roku i nosiła tytuł "Wuppdeckmischmampflow". Można powiedzieć, że muzyka, która się na niej znalazła, była  względnie stonowana. Kilka miesięcy później wypuszczono także album "Thora Vukk", który obracał się w gatunku ambient techno. Na płycie pojawił się także chór, który gościnnie występował w utworach. Kolejny miks muzyczny powstał w sierpniu 2012 roku i został wypuszczony przez Night Digital. Nosił tytuł "Olgamikks". Pojawiły się na nim remiksowane przez Robaga Wruhme utwory. 

 

W 2014 roku została wydana zremiksowana przez Robaga Wruhme wersja utworu "Sky and Sand" (autorstwa Paula & Fritza). W 2018 roku powstał następny album artysty, który nosił tytuł "Wuzzelbud FF". Rok później wyszła także druga wersja albumu "Venq Tolep". W singlu "Nata Alma" wystąpili gościnnie Bugge Wesseltoft i Sidsel Endersen. 

 

W 2019 roku powstała także EP-ka "Topinambur". W 2020 roku powstał "Speicher 115". W 2021 roku wypuścił płytę, która zawierała tylko najważniejsze dla niego utwory. Robag Wruhme zawarł na swojej płycie także ścieżkę dźwiękową "Connecting the Dots". Oprócz tego wypuścił także trzyczęściowy album "Spoddy Spy", który to został wydany jako pierwszy album w jego własnej wytwórni płytowej Tulpa Ovi Records.

 

Podczas solowej kariery wydał tak liczne płyty, że krytycy muzyczni twierdzą, iż obranie takiej ścieżki kariery było dla niego korzystniejsze niż występowanie w duecie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Robag Wruhme?
Artysta urodził się 3 lipca 1974 roku.
Czy artysta ma konta w mediach społecznościowych?
Tak, ma profil na Instagramie. Jednakże dzieli się tam praktycznie tylko terminami koncertów oraz ważnymi informacjami związanymi z jego karierą muzyczną. Jego posty są krótkie i rzeczowe.
Czy Robag Wruhme dzieli się życiem prywatnym?
Nie. Ciężko znaleźć jakiekolwiek prywatne informacje. Na swoich mediach społecznościowych pokazuje jedynie siebie i nie dzieli się prywatnym życiem. Nie wiadomo, czy ma żonę, dzieci, ani nawet zwierzę domowe.
Czy Robag Wruhme występował kiedykolwiek w Polsce?
Artysta występował już w Polsce i kolejny raz pojawi się na polskiej scenie 10 listopada 2022 roku w Katowicach.
Czy artysta zajmuje się tylko tworzeniem własnych płyt?
Artysta ma na koncie wiele płyt, a niedawno założył swoją wytwórnię płytową. Nazwał ją Tulpa Ovi Records i jako pierwszą płytę wypuścił własny album "Spoody Spy".

Fani lubią też

Zobacz też