Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Frida Kahlo

Frida Kahlo

Frida KahloOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Wyjątkowa wystawa Fridy Kahlo online. Google Arts & Culture przygotował nie lada gratkę dla fanów artystki. Zbiory pochodzą z siedmiu różnych krajów, zalicza się do nich aż 800 eksponatów. Niektóre z nich jeszcze nigdy nie były prezentowane. Link do wydarzenia online dostępny TUTAJ.

 

Frida Kahlo, a dokładnie Magdalena Carmen Frieda Kahlo y Calderón to urodzona w 1907 roku w Meksyku malarka, która rozgłos zyskała dzięki autoportretom oraz burzliwemu życiu. Zmarła w 1954 roku w Coyoacán w jej domu zwanym "Niebieskim Domem".

Sztuka Fridy Kahlo

Sztuka artystki nawiązuje do  kultury meksykańskiej i indiańskiej. Określana jest często mianem sztuki naiwnej albo folkowej, często też jako surrealistyczna. Tematami, które często poruszała w swoich pracach były cierpienie i ból fizyczny. Związane było to z jej problemami zdrowotnymi mającymi swój początek już w dzieciństwie, które nasiliły się po wypadku komunikacyjnym w okresie nastoletnim.

 

Przez dużą część życia związana z meksykańskim artystą Diego Riverą, który odegrał wielką rolę w ukształtowaniu jej malarstwa. Malarstwo Fridy Kahlo doceniono na całym świecie. W swoich pracach często używała symbolu małpy, która pomimo tego, że w w meksykańskiej kulturze i mitologii utożsamia żądzę i pragnienie  to na jej obrazach przedstawiana była jako delikatna, wrażliwa i chroniąca przed złem postać. 

 

Źródło zdjęcia: Pixabay

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też