Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Nemanja Nikolić

Nemanja Nikolić

Nemanja NikolićSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Belgrad, Serbia
dyscyplina:
MMA
social media:

Opis

Nemanja Nikolić (Koba) to serbski zawodnik MMA z Belgradu, rywalizujący w kategorii średniej. Nemanja trenuje w klubie sportowym Fight Company MMA.

Aktualnie Serb reprezentuje barwy federacji KSW, lecz w przeszłości toczył swoje walki na galach:

  • Athletic FC,
  • Tosan Fight Night,
  • XFN,
  • WFC,
  • czy też Lions FC

Nikolić to niezwykle doświadczony fighter, który zawodowo zadebiutował w oktagonie już 19 listopada 2016 roku. Wtedy jego rywalem był Csaba Kolonyi. Walka zakończyła się dość nieoczekiwanie, ponieważ odnotowano w niej remis.

Pierwsze potyczki Nemanji Nikolicia

Debiut Nikolicia z pewnością nie wypadł tak, jakby życzył tego sobie sam zawodnik, ale już w drugiej zawodowej potyczce poszło mu znacznie lepiej, ponieważ Nemanja okazał się lepszy od Florina Lampagiu.

Kolejna walka serbskiego zawodnika została zorganizowana 18 lutego 2018 roku. Naprzeciwko Nikolicia stanął Marko Matovic, a potyczkę stoczono w ramach gali Athletic FC 1. Tym razem Serb nie chciał czekać na rozstrzygnięcia sędziowskie i szybko ruszył do ataku, próbując rozmaitych kombinacji. Rywal nie miał z nim żadnych szans, a walka została zakończona jeszcze w 1. rundzie.

Dwa kolejne zwycięstwa spowodowały, że Serb przystępował do następnych starć mocno podbudowany i pewny swoich umiejętności. Znalazło to odzwierciedlenie w oktagonie. Sposobu na niego nie mogli znaleźć m.in.:

  • Dominic Schober,
  • Daniel Brunclik.

Oba pojedynki zakończyły się zdecydowanie przed czasem, dlatego Nemanja zaczął uchodzić za ofensywnego fightera z mocnym uderzeniem i ponadprzeciętną techniką.

Kolejne pojedynki w klatce

Zaowocowało to walką na gali WFC 23, zorganizowanej 17 lutego 2019 roku. Tym razem wyższość Serba musiał uznać Igor Kuzmanović. Czy publiczność była zdziwiona tym, że serbski zawodnik wygrał już w 1. rundzie? Raczej nie. Tak samo stało się w walce z Milanem Nakiciem, a sytuacja powtórzyła się również na gali Lions FC 9, kiedy to w oktagonie naprzeciwko Nikolicia stanął Andre Luiz.

W tym momencie Serb miał już na swoim koncie siedem zawodowych zwycięstw i wcale nie zamierzał się zatrzymywać. Jego apetyt rósł wraz z każdą kolejną konfrontacją.

19 marca 2022 roku doszło do walki Nikolicia z Darko Risticiem. Nie był to może aż tak wymagający rywal jak kilku poprzednich, ale Serb wcale nie mógł być pewien swojej wygranej. Nikolić nie zamierzał jednak czekać na akcje Risticia i szybko zaczął wywierać na nim presję. Zakończyło się to zwycięstwem w 1. rundzie.

17 grudnia 2022 roku Nemanja zanotował swój dziewiąty zawodowy triumf. Doświadczony Roland Cambal dwoił się i troił w klatce, aby na koniec móc cieszyć się ze spektakularnej wygranej, ale to Nikolić po raz kolejny wychodził z oktagonu jako wielki zwycięzca.

Przejście do KSW

Tak dobre wyniki spowodowały, że Nemanja zaczął otrzymywać bardzo interesujące propozycje współpracy z przedstawicielami najpopularniejszych federacji MMA. Zawodnik wylądował finalnie w KSW i już 15 lipca 2023 roku stoczył debiutancką walkę na gali KSW 84.

Przeciwnikiem będącego w wyśmienitej formie Serba był Bartosz Leśko. W tej potyczce szanse były oceniane pół na pół i z pewnością zapowiadało się na jeden z najtrudniejszych pojedynków w karierze Nikolicia. Tak też się stało, ponieważ Leśko pokonał Serba w 1. rundzie i nie pozwolił cieszyć mu się z jubileuszowej wygranej (Nikolić wygrałby po raz dziesiąty w swojej karierze) w klatce.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie urodził się Nemanja Nikolić?
Nemanja Nikolić to serbski zawodnik MMA wagi średniej. Urodził się w Belgradzie.
Z jakimi federacjami i klubami sportowymi współpracuje Nemanja Nikolić?
Serbski fighter jest aktualnie zawodnikiem federacji KSW, a w przeszłości z powodzeniem występował na galach Athletic FC, Lions FC, WFC, XFN oraz Tosan Fight Night. Nikolić szkoli swoje umiejętności w klubie sportowym Fight Company MMA.
Z kim Nemanja Nikolić stoczył swoją pierwszą zawodową walkę w MMA i jakich zawodników już pokonał ?
Debiutancka walka zawodowa Nemanji Nikolicia miała miejsce 19 listopada 2016 roku. W oktagonie mierzył się z nim wtedy Csaba Kolonyi, a potyczka zakończyła się nieoczekiwanym remisem. W trakcie dotychczasowej kariery Nikolić pokonał m.in. takich zawodników jak Florin Lampagiu, Marko Matovic, Dominic Schober, Daniel Brunclik, Igor Kuzmanović, Milan Nakić, Andre Luiz, Darko Ristic oraz Roland Cambal.
Jakim pseudonimem w oktagonie posługuje się Nemanja Nikolić?
Nemanja Nikolić jest znany pod pseudonimem Koba.

Fani lubią też

Zobacz też