Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Kamil Gawryjołek

Kamil Gawryjołek

Kamil GawryjołekSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
27 lat
data urodzenia:
07.02.1997
miejsce urodzenia:
Puławy
dyscyplina:
MMA
social media:

Opis

Kamil Gawryjołek (Mały) to urodzony 7 lutego 1997 roku w Puławach polski zawodnik MMA, rywalizujący w kategorii ciężkiej. Kamil trenuje w klubie Sportowe Puławy i jest zawodnikiem federacji KSW.

W oktagonie stoczył już wiele ciekawych pojedynków, najpierw na arenie amatorskiej, a później rozpoczynając swoją zawodową przygodę z MMA.

Kariera amatorska Kamila Gawryjołka

Jeśli chodzi o amatorskie pojedynki Kamila Gawryjołka, jest o czym opowiadać. Wśród amatorów polski fighter nie miał sobie równych. Analizując bilans jego amatorskich walk od 2019 roku można powiedzieć jedno – był niepokonany. Kamil okazał się lepszy w starciach z:

  • Sebastianem Kaniewskim,
  • Pawłem Dziubą,
  • Damianem Wasyniukiem,
  • Bartoszem Szewczykiem,
  • Kacprem Czaplą,
  • Pawłem Oleszczukiem
  • czy też Jackiem Bartczakiem.

Dodatkowo należy podkreślić, że jego oponenci nie mieli w tych pojedynkach zbyt wiele do powiedzenia, chociaż niektóre z nich rozstrzygnęły się decyzją sędziowską.

Przejście na arenę zawodową

Pierwsza zawodowa walka Kamila Gawryjołka w MMA została zorganizowana 13 listopada 2021 roku. Jego rywalem na gali Strife 1 był wtedy Konrad Konkel. Starcie to nie było jednak zbyt ekscytujące dla zebranej publiczności, ponieważ Kamil rozstrzygnął pojedynek już w 20 sekundzie.

Po Konradzie przyszedł moment na chwilową przerwę od MMA. Kamil zmierzył się w pojedynku grapplingowym z Marcinem Krakowiakiem, a sędziowie orzekli remis. Potem Kamil toczył już walki jedynie na płaszczyźnie MMA, co do tej pory sprawia mu największą radość. 25 czerwca 2022 roku zorganizowano jego walkę z Damianem Olszewskim. Tym razem Mały również mógł opuszczać oktagon z podniesioną ręką, a starcie zakończyło się w 1. rundzie.

Podpisanie wymarzonego kontraktu z KSW

Następnie Kamil został zakontraktowany przez federację KSW, co potwierdziło tylko jedno – ciężką pracą można osiągnąć naprawdę wszystko, spełniając przy tym swoje najskrytsze marzenia. Nie oznacza to jednak, że Kamil po podpisaniu wymarzonego kontraktu spoczął na laurach. Zawodnik nadal bardzo ciężko pracował, m.in. nad techniką, siłą i wytrzymałością, aby stać się jeszcze lepszym fighterem i udowodnić publiczności oraz przedstawicielom KSW, iż warto było mu zaufać.

Debiut w KSW miał miejsce 12 listopada 2022 roku. Wierni fani sportów walki nie mogli doczekać się pojedynku Kamila z Markiem Samociukiem. Na papierze wyglądało to dość wyrównanie, ale w oktagonie Kamil nie pozostawił rywalowi żadnych wątpliwości. Znów wygrał w 1. rundzie.

Na gali KSW 81 jego przeciwnikiem był natomiast dobrze znany szerszej publiczności Olegs Jemeljanovs. Starcie z tym doświadczonym zawodnikiem miało być dla Kamila nieco bardziej wymagające, ale Mały ponownie wygrał w 1. rundzie. Nie inaczej było podczas gali Strife Tube 1, gdzie zmierzył się z nim Zsolt Balla.

Jak widać Kamil jest zawodnikiem, który nie lubi czekać na rozstrzygnięcia na długim dystansie. Woli wziąć sprawy w swoje ręce i szybko narzucić przeciwnikowi swój styl walki, posyłając go na deski przed czasem. Do tej pory wychodzi mu to znakomicie, a polska publiczność nie może się już doczekać jego kolejnych widowiskowych i niezwykle ofensywnych starć. Można się spodziewać, że zwycięska taktyka Kamila nie ulegnie większym zmianom.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Kamil Gawryjołek?
Kamil Gawryjołek to polski zawodnik MMA, toczący swoje pojedynki w kategorii ciężkiej. Urodził się 7 lutego 1997 roku w Puławach.
Z jakimi federacjami i klubami sportowymi współpracuje Kamil Gawryjołek?
Kamil Gawryjołek trenuje w popularnym klubie Sportowe Puławy. Jest związany z federacją KSW, chociaż w przeszłości regularnie walczył również na galach Strife.
Jakim pseudonimem posługuje się w oktagonie Kamil Gawryjołek?
Kamil Gawryjołek jest znany pod pseudonimem Mały.
Z kim Kamil Gawryjołek stoczył swoją pierwszą zawodową walkę w MMA?
Debiutancka walka Kamila Gawryjołka w MMA miała miejsce 13 listopada 2021 roku. Na jego rywala wytypowano wtedy Konrada Konkela, a Kamil zakończył ten pojedynek już po 20 sekundach od usłyszenia sygnału startowego.

Fani lubią też

Zobacz też