Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Michael Bolton

Michael Bolton

Michael BoltonOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Michael Bolton to amerykański wokalista i twórca piosenek. Urodził się w 1953 roku w New Haven w stanie Connecticut. Jego dwa pierwsze albumy: „Michael Bolotin” z 1975 roku oraz „Everyday of My Life” z 1976 roku sygnowane były jego prawdziwym nazwiskiem – Bolotin. Zawierały zarówno oryginalne piosenki artysty, jak i covery.

 

Kolejne płyty nie odniosły większego sukcesu. Przełomem była piąta, zatytułowana „The Hunger”, która ukazała się w 1987 roku. Znalazły się tam między innymi piosenki „That's What Love Is All About” czy cover „(Sittin' On) The Dock of the Bay”. „The Hunger” pokrył się platyną w Stanach. Kolejny album - „Soul Provider” również uzyskał status platyny i wylansował kilka hitów, takich jak „How Am I Supposed to Live Without You”, za który artysta otrzymał nagrodę Grammy. Ma on także na koncie 6 nagród American Music Awards oraz swoją gwiazdę na słynnym Hollywood Walk of Fame.

 

Na płycie pod tytułem „Time, Love & Tenderness” z 1991 roku znalazł się cover Percy'ego Sledge'a - „When a Man Loves a Woman”, który trafił na 1. miejsce listy Billboard Hot 100 i przyniósł Boltonowi drugą statuetkę Grammy. Wylansował także hity: „Love Is a Wonderful Thing”, „Time, Love and Tenderness” oraz „Missing You Now”. Mimo wielu niepochlebnych recenzji, płyta osiągnęła ogromny sukces sprzedażowy, w ciągu trzech lat pokrywając się 8-krotną platyną w Stanach Zjednoczonych.

 

W styczniu 1998 roku Bolton wydał album „My Secret Passion: The Arias”, na którym wykonał znane arie operowe. Trafił on na bardzo niskie – 112. miejsce na liście najpopularniejszych albumów w USA – Billboard 200. Od tamtego momentu kolejne wydawnictwa artysty nie trafiały już na listy przebojów.

 

W lutym 2017 roku ukazała się najnowsza, 23. płyta wokalisty, zatytułowana „Songs of Cinema”. Michael Bolton w Polsce wystąpił kilkukrotnie – dwa razy w warszawskiej Sali Kongresowej oraz w 2013 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też