Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Low Island

Low Island

Low Island OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Low Island to brytyjski zespół pochodzący z Oxfordu, tworzący niezależną muzykę elektroniczną, łączącą w sobie nowoczesność i tradycję, o brzmieniu przypominającym The xx, Caribou, Rhodes czy Boxed In., porównywaną przez media także do twórczości Radiohead.

Low Island - informacje o zespole 

Do grupy należą Jamie, Carlos, Jacob i Felix, czwórka przyjaciół z Oxfordu. Powstanie zespołu zapoczątkowała współpraca Jamiego i Carlosa, którzy wspólnie komponowali muzykę teatralną. W 2020 roku kwartet założył własną wytwórnię, "Emotional Interference", dzięki czemu muzycy mogą zachowywać swobodę tworzenia i unikalny, uduchowiony styl. W kwietniu 2021 roku grupa wydała swoją debiutancką płytę "If You Could Have It All Again", którą zapowiadał utwór "Don’t Let The Light In". Singiel znalazł się w soundtracku gry FIFA 21. Wokalista grupy, Carlos Posada, powiedział o niej: "Ta piosenka opowiada o kimś, kto posłusznie oddaje się w całości związkowi, który jest z góry skazany na zagładę, a wszystko to ze względu na "ideę" miłości, a nie samą osobę.".

Pomimo początkowych trudności w tworzeniu płyty, spowodowanych panującą na całym świecie sytuacją epidemiologiczną, debiutancki album odniósł znaczący sukces, spotykając się z uznaniem krytyków i lądując na 2. miejscu na brytyjskiej liście albumów iTunes i 17. miejscu na oficjalnej liście sprzedaży albumów w Wielkiej Brytanii. Zaskarbił sobie również pozytywne opinie w mediach.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też