Korn

Korn

Korn to amerykańska grupa muzyczna wykonująca nu metal. Powstała w 1993 roku w Bakersfield w stanie Kalifornia po rozwiązaniu formacji L.A.P.D..

 

Według danych z 2009 roku zespół sprzedał 16 mln płyt w Stanach Zjednoczonych oraz 32 mln na całym świecie. Grupa siedmiokrotnie nominowana do nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy została nagrodzona dwukrotnie. W 1999 roku za utwór „Freak on a Leash” i w 2002 roku za kompozycję „Here to Stay”. Od 2013 roku oficjalny skład formacji stanowią Jonathan "Hiv" Davis, James "Munky" Shaffer, Reginald "Fieldy" Arvizu, Brian "Head" Welch oraz Ray Luzier.

O zespole Korn 

Muzycy wchodzący w skład zespołu Korn pochodzą z Bakersfield w Kalifornii. Początkowo grali jako zespół funk-metalowy L.A.P.D. Wokalistę zespołu Jonathana Davisa spotkali w barze i zainteresowali się nim. Potencjał wokalny Jonathana został szybko doceniony przez muzyków L.A.P.D., którzy zaproponowali mu dołączenie do zespołu.

 

Zespół Korn na początku ich kariery można było usłyszeć w lokalnych klubach. W czasie jednego z koncertów Korn został zauważony przez łowcę talentów, wydawcy mającego umowę dystrybucyjną z Sony. Tego samego roku zespól stworzył album demo Neidermayer's Mind z producentem Rossem Robinsonem. 11 października 1994 na sklepowe półki trafiła płyta Korn który był inspirowany przez różne źródła i zespoły.

Koncerty Korn 2021

Korn w Polsce wystąpi już 31 maja 2021 roku w Hali COS Torwar w Warszawie. Koncert Korn to duża dawka energii oraz muzyka na żywo, która dla wszystkich fanów zespołu będzie okazją do spotkania z jednym z najbardziej znanych zespołów na świecie. Koncert w Warszawie będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich fanów zespołu.

Korn - Często zadawane pytania

  • Zespół Korn jest amerykańską grupą muzyczną, która powstała w 1993 roku w Bakersfield w stanie Kalifornia po rozwiązaniu formacji L.A.P.D.
  • Korn tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak metal alternatywny, heavy metal, rap metal, oraz post grunge.
  • Obecnymi członkami zespołu Korn są Jonathan Davis, James Shaffer, Reginald Arvizu, Brian Welch oraz Ray Luzier.
  • Ostatnim, trzynastym albumem zespołu Korn jest "The Nothing", którego premiera miała miejsce 21 października 2016 roku.
  • Zespół początkowo grał w lokalnych klubach. Podczas jednego z koncertów został zauważony przez łowcę talentów z Immortal Records. Dzięki temu zespół nagrał album demo "Neidermayer's Mind", który został wydany 17 października 1993 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Korn
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/