Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka

Kasai

Kasai OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Kasai to pseudonim artystyczny Katarzyny Piszek urodzonej w 1983 roku we Wrocławiu. To polska kompozytorka, wokalistka, producentka i autorka tekstów. Artystka pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Jej mama jest pianistką Opery Narodowej w Warszawie, a tata śpiewakiem. Skończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Warszawie w klasie fortepianu, była też studentką Akademii Muzycznej im. Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Kasai pisze teksty dla takich artystów jak Edyta Górniak, Natalia Kukulska czy Patrycja Markowska. Współpracowała tez z Anią Dąbrowską, Bogdanem Kondrackim, Karoliną Kozak, Noviką czy Andrzejem Smolikiem.

Współpracuje też z Arturem Rojkiem, z którym wspólnie nagrała nagradzany album „Składam się z ciągłych powtórzeń". W 2012 roku razem z Pauliną Przybysz, braćmi Zalewskimi, Jerzym Markuszewskim założyła zespół Rita Pax, z którym wydała dwie płyty.

 

Była gwiazdą wielu polskich festiwali, między innymi Audioriver i Off Festival. Można ją było usłyszeć na Męskim Graniu 2019.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też