Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy

Kabanos

KabanosOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Kabanos to polska grupa metalowo-rockowa założona w Piasecznie 1997 roku przez Zenona Danona i Zbyszka Szajbnera. W skład zespołu wchodzili: Mirek Łopata - gitara solowa, Zenek Kupatasa (Sebastian Grabowski) – wokal, Lodzia Pindol (Arkadiusz Grochowski) - gitara rytmiczna, Ildefons Walikogut (Damian Biernacki) – bas, Witalis Witasroka (Marcin Dudziński) – bębenek. Grupa muzyczna zawiesiła swoją działalność w 2018 roku. Czy publiczność polubiła Kabanos? Bilety na koncerty wyprzedawały się jak świeże bułeczki, co stanowi najlepszy dowód na ich popularność.

Kabanos – muzyka zespołu

Początkowo zespół Kabanos tworzył własne kawałki z podkładów muzycznych grup Machine Head, System of a Down, Lip Bizkit, Korn, Silverchair, Faith No More czy Nirvany, dołączając cytaty z filmów Stanisława Barei, a także własne absurdalne teksty. Grupa muzyczna zaczęła być rozpoznawalna dzięki Radiostacji w roku 2000.

 

Pierwszą płytę studyjną Kabanos wydał w 2007 roku. Debiutancki krążek nosi tytuł Zęby w ścianę. Grupa muzyczna nie podpisała kontraktu płytowego z żadną wytwórnią – działała niezależnie. Ich utwory grane były m.in. przez Radio Bis, Radiową Trójkę, Radio Kampus, Radio Afera, Eska Rock. Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej i Radio Centrum.

Kabanos kontynuował działalność twórczą. W ich dorobku znajduje się 5 kolejnych albumów: Flaki z olejem (2010), Kiełbie we łbie (2012), Dramat współczesny (2014), Balonowy Album (2015) – krążek znalazł się na 1. miejscu w plebiscycie Antyradia w kategorii Płyta Roku 2015 – oraz Odgrzewane Kotlety (2018).

Kabanos - koncerty

Pierwszy koncert zespołu Kabanos odbył się 2 września 2001 roku w Piasecznie. Zespół trzykrotnie pojawił się na Przystanku Woodstock: na Małej Scenie w 2012 – zdobył wówczas nagrodę Złotego Bączka, na Dużej Scenie w 2013 roku oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny w 2014. Koncert ten był najdłuższym na tej scenie – trwał aż 2 h 55 min. Zespół Kabanos pobił tym samym rekord, który należał do zespołu Farben Lehre, którzy grali 2 h 15 minut. Wydarzenie to było najdłuższym koncertem Kabanosa w całej jego historii.

 

Kabanos wystąpił na scenie wielokrotnie, odwiedzając zarówno większe, jak i mniejsze miasta. Bilety na wydarzenia z ich udziałem sprzedawały się błyskawicznie – nic dziwnego – mnóstwo energii, dobrej zabawy, mało powagi i dużo uśmiechu – to główna idea grupy muzycznej.

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy zespołu Kabanos pojawiły się do tej pory?
Zespół Kabanos wydał dotychczas 6 albumów: Zęby w ścianę (2007), Flaki z olejem (010), Kiełbie we łbie (2012), Dramat współczesny (2014), Balonowy Album (2015) – nagrodzony 1. miejscem w plebiscycie Antyradia, w kategorii Płyta Roku (2015) oraz Odgrzewane Kotlety (2018).
Jaką muzykę tworzy zespół Kabanos?
Zespół Kabanos tworzy muzykę rockowo-metalową, określaną również jako metal alternatywny i comedy rock.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Kabanos?
Kariera zespołu Kabanos zaczęła się w 1997 roku, jednak grupa muzyczna stała się rozpoznawalna w 2000 roku, dzięki stacji radiowej Antyradio. W skład grupy muzycznej wchodzili Zenon Kupatasa (Sebastian Grabowski) – wokalista, Lodzia Pindol (Arkadiusz Grochowski) – gitarzysta i wokalista wspierający, Mirosław Łopata – gitarzysta, Ildefons Walikogut (Damian Biernacki) – basista, Witalis Witasroka (Marcin Dudziński) – perkusista.

Fani lubią też

Zobacz też