Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Jungstötter

Jungstötter

JungstötterOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Jungstötter to solowy projekt pochodzącego z Niemiec muzyka i wokalisty - Fabiana Altstöttera. Swoją artystyczną karierę rozpoczął w zespole Sizarr. Jego głos jest mroczny i dojrzały, jednak można wyczuć w nim nutę melancholii i wrażliwości. Obecnie eksperymentuje z muzyką. Jego piosenki to połączenie klasycznego, starego rocka z świeżo brzmiącymi podkładami muzycznymi. Jest to z pewnością młody, dobrze zapowiadający się artysta, którego kroki należy bacznie śledzić.

Fabian Altstötter - artysta z powołania

Fabian Altstötter jest postacią dobrze znaną na scenie, a jego muzyczne zapędy można było dostrzec już od najmłodszych lat. Pochodzący z Landau wokalista i jego przyjaciele Philipp Hülsenbeck i Marc Übel, założyli zespół Sizarr. W ich dorobku znajdują się dwa bardzo udane i docenione przez krytyków albumy studyjne. W utworach zespołu dało się wyczuć znajomość historii popu, a także estetykę melancholii. Nie stracili oni jednak swojego młodzieńczego i entuzjastycznego brzmienia. To dzięki tej mieszance przypadli do gustu młodym słuchaczom, którzy mogli utożsamiać się z wykonawcami.

W pewnym momencie, ku zaskoczeniu fanów, Fabian postanowił opuścić zespół i ruszyć własną, odimienną drogą. Muzyk długo szukał sposobu na siebie. Nie był to jednak czas stracony - eksperymentował, próbował i dał sobie czas, a kiedy wrócił, zrobił to tak, jak należy.

Jungstötter - nowa odsłona Fabiana

Artysta obecnie mieszka w Berlinie. Zmiany w jego muzyce widoczne są również w sposobie bycia. Kolorowe, krzykliwe ubrania, znane z czasów Sizerra, zmieniły barwę na klasyczną czerń. Widać, że artysta dojrzał jak wokalista. Pierwszy album, wydany wiosną 2019 roku, opiera się tylko na kilku instrumentach. Jungstötter tworzy muzykę niepowtarzalną, płynącą własnym nurtem. Muzyk gra sam, w zależności od okazji, na fortepianie lub z zespołem. 

Muzyka którą tworzy, nie jest pozbawiona ozdób. Daje słuchaczowi bezpieczną, wrażliwą przestrzeń i pozwala mu się w niej zadomowić. Krytycy porównują jego twórczość do Nicka Cave'a.

Czym jeszcze zaskoczy Jungstötter?

Jungstötter to projekt, który nieustanne ulega zmianom. Widać, że młody artysta cały czas się rozwija i eksperymentuje muzycznie. Można się po nim spodziewać wszystkiego, a zmiany należy obserwować z zapartym tchem.

Jeżeli tylko jest taka możliwość - warto posłuchać tego artysty na żywo. Jest ceniony za swoją ekspresję i niepowtarzalny klimat, który tworzy na scenie. 

 

Źródło zdjęcia: FEST Festival

Kategorie:muzycy rockowi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaka jest twórczość Fabiana Altstöttera?
Liryczna, melancholijna i bardzo refleksyjna. Trafia prosto w serce słuchacza i pozostawia go chcącego więcej.
Debiutancka płyta, która przyniosła Jungstötter sławę?
Debiutancka płyta "Love Is" jest jednym z największych objawień na niemieckiej scenie muzyki niezależnej.

Fani lubią też

Zobacz też