Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Lil Tjay

Lil Tjay

Lil TjayOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Pod pseudonimem Lil Tjay kryje się Tione Jayden Merritt, czyli amerykański raper, autor tekstów i piosenkarz. Urodził się 30 kwietnia 2001 roku w Nowym Jorku. Wychowywał się w Bronksie. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2017 roku jako szesnastoletni chłopak. Jest związany z wydawnictwem Columbia.

Debiut i początki kariery

Lil Tjay rozpoczął swoją karierę bardzo wcześnie, bo gdy był zaledwie szesnastolatkiem, zaczął publikować swoją muzykę na platformie SoundCloud. W 2017 roku w internecie pojawiły się jego pierwsze utwory, takie jak "Resume". Spodobał się odbiorcom, przez co był często przesyłany i rozpowszechniany.

W marcu 2018 roku artysta wystartował w konkursie. Występ na Coast 2 Coast LIVE NYC All Ages Edition zapewnił mu pierwsze miejsce. Dzięki temu uwagę na niego zwróciła wytwórnia płytowa A&R. Niedługo później młody raper wypuścił piosenkę "Brothers", która dała mu ogromną popularność i szansę na dynamiczny rozwój kariery. Dzięki niej podpisał kontrakt z wytwórnią Columbia Records. 

Muzyk pracował nad swoimi utworami. Przez dziesięć miesięcy wypuścił pięć piosenek, które zostały odtworzone ponad milion razy w serwisie SoundCloud. Najbardziej lubiane były "Brothers", "Leaked", "Goat" oraz "Resume". Piosenka "None of Your Love" została odtworzona dziesiątki milionów razy. Nic więc dziwnego, że już w 2018 roku Lil Tjay wypuścił swoją pierwszą EP-kę pt. "No Compare"

Dodatkowym motorem napędowym jego kariery było nagranie piosenki "Pop Out" z raperem Polo G. Dzięki temu młody artysta stał się jeszcze bardziej rozpoznawalny. W 2019 roku wypuścił także swoją drugą EP-kę pt. "F.N". Utwór tytułowy z tej płyty trafił na listę Billboard Hot 100 i zajął 56 miejsce. To pierwsza jego solowa piosenka, która znalazła się na jakiejkolwiek liście przebojów. Swój debiutancki album płytowy Lil Tjay wypuścił w 2019 roku. Zatytułował go "True 2 Myself".

Dalszy rozwój kariery

W 2020 roku kolejny singiel Lila Tjay'a "20/20" trafił na listę Billboard Hot 100. Zajął on 94. miejsce. Już w maju 2020 roku światło dzienne ujrzała jego kolejna EP-ka pt. "State of Emergency". Była utrzymana w klimatach drill, który zyskuje na popularności w Stanach Zjednoczonych. Na tej mini-płycie znalazło się 7 piosenek. Jeden z utworów pt. "Zoo York" został nagrany z gościnnym udziałem Pop Smoke oraz Fivio Foreign. Utwór trafił na listę Hot 100 i zajął 65. miejsce. 

W 2020 roku młody muzyk pojawił się także na pośmiertnej płycie "Shoot for the Stars, Aim for the Moon" Pop Smoke'a. Lil Tjay zaśpiewał w piosence "Mood Swings". Utwór zajął 17. miejsce na liście przebojów Hot 100. W tym samym roku wystąpił także podczas XXL 2020 Freshman Class. 

W 2021 roku wypuścił singiel "Calling My Phone", który zajął 3. miejsce na liście Billboard Hot 100. W tym samym roku podejmował także współprace z Polo G oraz Fivio Foreign. Nagrali oni razem drugi singiel na nową płytę Tjay'a "Destinated 2 Win" (2021). 

Rozwój kariery przerwał mu wypadek. W czerwcu 2022 roku artysta został siedmiokrotnie postrzelony. Do strzelaniny doszło w mieście Edgewater. Oskarżonym okazał się przestępca Mohamed Konate. Dopiero 2 miesiące później artysta znów był aktywny w mediach społecznościowych, gdzie poinformował o tym, że dochodzi do siebie i wróci silniejszy.

Dyskografia

Lil Tjay wypuścił do tej pory dwa albumy studyjne:

  • "True 2 Myself" (2019 rok),
  • "Destinated 2 Win" (2021 rok).

Pierwsza płyta otrzymała status platynowy, złoty i srebrny. Druga pokryła się platyną i srebrem.

Oprócz tego wypuścił trzy EPki:

  • "No Comparison" (2018, streaming),
  • "F.N" (2019, streaming oraz digital  download),
  • "State od Emergency" (2020, streaming oraz digital download).

Inne ciekawostki

W 2023 roku artysta został aresztowany po zatrzymaniu podczas jazdy. Policja przeszukała auto i znalazła broń. Został oskarżony i oczekiwał na proces, który miał odbywać się w lutym 2023 roku. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie są najbardziej znane piosenki Lila Tjay'a?
Najbardziej znane utwory to "Brothers" oraz "FN". Popularny jest również singiel "Pop Out", który nagrał z Polo G.
Czy jego album "True 2 Myself" został wpisany na listę Billboard 200?
Tak, debiutancka płyta Lila Tjay'a osiągnęła zaszczytne 5 miejsce na tej liście.
Do jakiego utworu został nagrany pierwszy teledysk Lila Tjay'a?
Pierwszy teledysk został nagrany do piosenki "Calling My Phone".
Czy Lil Tjay wypuścił jakąś piosenkę po tym, jak został ranny w strzelaninie?
Tak, pierwsza wypuszczona po tamtych wydarzeniach piosenka opisywała jego przeżycia i uczucia związane ze strzelaniną.
Jak skończył się proces o posiadanie broni przez Lila Tjay'a?
Nie zostały podane żadne informacje, choć prawnik muzyka twierdzi, że artysta był tylko pasażerem w samochodzie, a broń nie należała do niego.

Fani lubią też

Zobacz też