Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Destroy Lonely

Destroy Lonely

Destroy LonelySzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
22 lata
data urodzenia:
30.07.2001
miejsce urodzenia:
Atlanta, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Raper, piosenkarz i autor tekstów
social media:

Opis

Destroy Lonely to pochodzący z Atlanty raper, którego talent został zauważony między innymi przez Playboia Cartiego.  Dzięki temu w 2022 roku nakładem wytwórni Opium ukazał się debiutancki  album Destroy Lonely "No Stylist”.

Destroy Lonely

Pod pseudonimem artystycznym Destroy Lonely kryje się Bobby Wardell Sandimanie III. To młody artysta, który urodził się w 2001 roku w Los Angeles. Jest raperem pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych. Jego najbardziej znany album to "No Stylist", który jest zarazem albumem studyjnym. Oprócz niego artysta nagrał kilka mixtape'ów, a po wypuszczeniu jednego z nich został zauważony przez doświadczonego artystę. Jego ojcem jest raper I-20 urodzony w 1975 roku, dzięki któremu młody muzyk zainteresował się tworzeniem własnych utworów. Według magazynu "Rolling Stone" młody raper jest dynamiczny i odznacza się unikalną estetyką ubioru. Nosi ciemną odzież złożoną tylko z markowych ubrań. 

Początki

Jego dzieciństwo miało ogromny wpływ na podjęcie decyzji o rozpoczęciu kariery. Z racji tego, że jego ojcem jest znany raper, Destroy Lonely dorastał otoczony freestylem. Sam twierdzi, że czerpał inspirację od ojca i dzięki jego wpływowi rozpoczął własną karierę muzyczną. Przez kilka lat korzystał z edukacji domowej (jego babcia była nauczycielką), a później wrócił do szkoły. Tego okresu Destroy Lonely nie wspomina dobrze. W tamtym czasie zaczął nadużywać Xanaxu. Według niego nadużywanie tej substancji go niszczyło. Stąd wzięło się "destroy" (pol. niszczyć) w jego pseudonimie scenicznym. "Lonely", czyli samotny nawiązuje do jego samotności, która doskwierała mu w młodości. 

Kariera 

Destroy Lonely rozpoczął pracę nad własną muzyką bardzo szybko, bo już w wieku 14 lat. W jego szkole znajdowało się studio nagraniowe, z którego mógł korzystać. Właśnie tam zostały nagrane jego pierwsze piosenki. Poznał wtedy dwóch chłopaków, którzy stali się jego oddanymi przyjaciółmi. Wyprodukowali jego pierwsze utwory i swoją współpracę kontynuowali także w późniejszych latach. Przyjaciele pomogli mu w rozwinięciu skrzydeł i rozpoczęciu prawdziwej kariery.

Po wypuszczeniu jednej ze składanek został zauważony przez Playboi Cartiego, który postanowił dać mu szansę na rozwinięcie kariery muzycznej.

W kwietniu 2022 roku został jednym z wykonawców Lyrical Lemonade Summer Smash. W tym samym roku światło dzienne ujrzał jego pierwszy album studyjny zatytułowany "No Stylist". Pod koniec 2022 roku artysta ogłosił publicznie daty koncertów, które miały miejsce podczas trasy związanej z promowaniem albumu "No Stylist"

Dyskografia

Destroy Lonely wypuścił album studyjny "No Stylist" w 2022 roku (wytwórnia: Opium). Oprócz tego wydał kilka mixtape'ów:

  • "Darkhorse" (2019),
  • "Underworld" (2020),
  • "ᐸ/3" (2020)
  • "Overseas" (2020).

Zrobił to samodzielnie i niezależnie od wytwórni płytowych. W takim sam sposób wypuścił także "Forever, ILY" (2019), "Lord" (2020) oraz "XO" (2021). 

Destroy Lonely świetnie czuje się w mrocznej, designerskiej estetyce. A jego twórczość najlepiej podsumowuje magazyn Rolling Stone, pisząc "Destroy Lonely tworzy to, na co ma ochotę i zamierza zainspirować Cię do tego samego". Artysta wystąpi na Open'er Festival 2023 w Gdyni już 1 lipca!

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Destroy Lonely występował z innymi artystami?
Muzyk miał okazję wystąpić w teledysku do utworu "Sky", którego autorem i wykonawcą jest Playboi Carti, który zauważył młodego artystę i dał mu szansę na rozwinięcie kariery. Pojawił się także na płycie "X" autorstwa Kena Carsona oraz "Slump6s" Rochester'a. Wystąpił w singlu "Forever Pt. 2" z raperem Bktherula.
Jaki był pierwszy teledysk Destroy Lonely?
Artysta nagrał swój pierwszy teledysk do utworu "Nostylist", ale głośno się zrobiło dopiero o teledysku do "VTMNTSCOAT".
Co to jest "NS+ (ULTRA)" autorstwa Destroy Lonely?
Jest to dodatek do głównego albumu artysty "No Stylist". Znalazło się na nim 5 dodatkowych utworów.
W jakim stylu muzycznym tworzy Destroy Lonely?
Artysta tworzy unikalną muzykę, co opisał magazyn "Rolling Stone". Jego utwory składają się z różnych rytmów i ciekawego brzmienia.
Kim inspiruje się Destroy Lonely?
Destroy Lonely opowiedział, że wpływ na jego muzykę mają zarówno zespoły rockowe (np. The Cure, Crystal Castles oraz Deftones), jak i raperzy (Drake, Lil Wayne, Playboi Carti oraz Young Thug). Inspiracją dla niego jest także jego ojciec - raper I-20.

Fani lubią też

Zobacz też