Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo
Home Artysta Summer Alone

Summer Alone

Summer AloneOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Summer Alone to brytyjski artysta, który gra muzykę będącą połączeniem alternatywnego trapu, elektroniki i rocka. Jego marzeniem jest przekraczanie granic oraz robienie wciąż nowych rzeczach, co jest doskonale widoczne w wydawanych płytach.

Historia Summer Alone

Summer Alone urodził się i wychował w Londynie. Z muzyką związany był niemalże od zawsze, a pierwsze beaty zaczął tworzyć, mając zaledwie 8 lat. Zanim postawił na solową karierę, współpracował m.in. z Trippie Redd czy Famous Dex. Dopiero w 2017 roku zdecydował się zacząć tworzyć na własne konto. Na jego pierwszą płytę musieliśmy jednak poczekać aż do 2020 roku.

Życie Summer Alone nie zawsze było proste. Jako młody chłopak zmagał się z depresją oraz nadużywaniem różnych substancji. Choć na początku nie chciał o tym mówić w swojej muzyce, to ostatecznie część jego utworów jest poświęcona tym problemom. Czuć w nich przede wszystkim niepokój. Przykładem takiej piosenki jest m.in. "I'm Actually Done With Myself", która należy do najczęściej słuchanych. Tylko w samym serwisie YouTube odtworzono ją ponad 20 tysięcy razy.

Do ciemniejszej strony życia artysty nawiązuje także jego pseudonim. Summer Alone to połączenie pory roku, w której się urodził oraz stanu, w jakim się wówczas znajduje. W wywiadzie dla Trapmetal wyznaje, że jego stan psychiczny zawsze się pogarsza w trakcie letnich miesięcy, szczególnie w okolicach lipca. Z tego względu ten okres zazwyczaj decyduje się spędzać sam bez obecności bliskich.

Summer Alone: dorobek muzyczny

Summer Alone ma na swoim koncie 5 albumów. Pierwszy z nich powstał w na początku 2020 roku i nosi tytuł "Sad Boy Hours". Kolejny ujrzał światło dzienne już kilka miesięcy później. Artysta nazwał go "Sleep Longer, You'll Be Ok". Kolejne krążki to "I Love You Summer" z 2021 roku oraz "Wallflower in Baohomet's Garden" z 2022 roku. Najnowsza płyta Summer Alone również pochodzi z 2022 roku. To "SERAPH", która zawiera 9 utworów, takich jak:

 • "Issues",
 • "Already Dead/Mourning Now",
 • "Better Duck",
 • "Dear Azrael",
 • "Farewell, my dear",
 • "Sadists + Bassists",
 • "I Deserve Better",
 • "Aphrodite",
 • "WYD".

Najpopularniejsze występy Summer Alone

Summer Alone koncertuje zarówno w swojej rodzinnej Wielkiej Brytanii, na europejskich scenach, jak i pojawia się także w Ameryce. Poza klasycznymi występami jest również zapraszany na festiwale, choć ze względu na krótki staż solowej kariery nie ma ich jeszcze zbyt wiele na swoim koncie. Do tej pory pojawił się m.in. na takich wydarzeniach jak koncert w Songbyrd Music House w Stanach Zjednoczonych z Nascarem Aloe Malice K, Oddy Shrugs i Deathproof Inc. czy koncert w Peckham Audio w Londynie.

Z kim współpracował Summer Alone?

Summer Alone ma na swoim koncie współprace z kilkoma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty jego kolaboracji z takimi artystami jak:

 • Tiffany Twisted - we współpracy artystów powstał utwór "333",
 • Scotty Overdose - we współpracy artystów powstał utwór "Ecstasy Steps",
 • DEDSAINT - we współpracy artystów powstał utwór "Off-Grid",
 • Iluvsadgirls - we współpracy artystów powstał utwór "Yours",
 • DistroKidCompay - we współpracy artystów powstał utwór "Company",
 • Ilysummer - we współpracy artystów powstał utwór "It's Really Difficult to Heal".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Summer Alone?
Summer Alone pochodzi z Wielkiej Brytanii, a dokładniej z Londynu.
Kim inspiruje się Summer Alone?
W rozmowie dla Clash, Summer Alone przyznaje, że dorastał z muzyką Lil Peepa i Yung Leana. Do tej pory czerpie z nich inspirację.
Kiedy Summer Alone rozpoczął swoją karierę?
Summer Alone rozpoczął swoją solową karierę w 2017 roku, choć na jego pierwszą płytę trzeba było jeszcze poczekać 3 lata.
Jak nazywa się najnowsza płyta Summer Alone?
Najnowsza płyta Summer Alone powstała w 2022 roku i nosi tytuł "SERAPH".
Z kim współpracuje Summer Alone?
Summer Alone ma na swoim koncie współprace m.in. z takimi artystami jak Tiffany Twisted, Scotty Overdose, DEDSAINT, Iluvsadgirls, DistroKidCompay czy Ilysummer.

Fani lubią też

Zobacz też