Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta James Bay

James Bay

Sprawdź wydarzenia
James BayOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Zapraszamy na koncert online Jamesa Bay'a! Artysta przyłączył się do akcji #TogetherAtHome i zaprezentował swoje przeboje. Stream koncertu poniżej.

 

James Bay to angielski wokalista, gitarzysta i twórca piosenek. Urodził się w 1990 roku w miasteczku Hitchin. Zaczął uczyć się gry na gitarze po usłyszeniu utworu „Layla” Erica Claptona.

 

 

Na studia przeniósł się do nadmorskiego kurortu Brighton, gdzie grywał w barach na open mic. Nagranie jednego z takich występów, zamieszczone na YouTube przykuło uwagę producentów. W 2013 roku Bay wydał minialbum o nazwie „The Dark of the Morning”. Rok później ukazała się kolejna EP-ka - „Let It Go”, która przyniosła muzykowi światową popularność.

Debiutancka płyta Jamesa Baya

Debiutancki album długogrający Jamesa Bay'a pod tytułem „Chaos and the Calm” ukazał się w marcu 2015 roku. Utrzymany był w klimacie bluesa, folku, soulu i popu. Pokrył się złotem w 6 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Australii, a także podwójną platyną w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Znalazły się tam piosenki takie jak „If You Ever Want To Be In Love” czy „Hold Back the River”. Bay otrzymał także nagrodę Brit Awards. Drugi album studyjny artysty - „Electric Light” został wydany w maju 2018 roku.

  

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się James Bay?
James Bay, urodzony 4 września 1990 roku w Anglii, jest brytyjskim piosenkarzem oraz autorem piosenek.
Jaką muzykę tworzy James Bay?
James Bay tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak: rock, pop oraz soul.
Jaki był pierwszy album wydany przez James'a Bay'a?
Pierwszym albumem James'a Bay'a jest "Chaos and the Calm", którego premiera miała miejsce 23 marca 2015 roku. Album był nominowany do Grammy Award for Best Rock Album.
Z jakimi artystami występował James Bay?
James Bay występował podczas tras koncertowych artystów takich jak: Kodaline, Hozier, Taylor Swift, The Rolling Stones czy Ed Sheeran.
Jakie nagrody otrzymał James Bay za swoją działalność muzyczną?
James Bay otrzymał takie nagrody jak Critic's Choice w 2015 roku. W tym samym roku otrzymał również nagrody "Best New Act" oraz "Breakthrough Solo Artist". Ostatnią nagrodą, jaką otrzymał James Bay była nagroda "Best Solo Artist", którą otrzymał podczas Q Awards w 2016 roku.

Fani lubią też

Zobacz też