Hugar 

Hugar 

Hugar to islandzki zespół instrumentalny. Wykonuje muzykę z pogranicza post-rocka i muzyki neo-klasycznej. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy dwójki przyjaciół Bergur Thorrison i Petur Jonsson. 

Historia zespołu Hugar 

Bergur i Petur założyli zespół Hugar w 2012 roku. Oboje znali się bardzo dobrze przed stworzeniem tego projektu, gdyż grali wspólnie w wielu różnych projektach wcześniej. Postanowili jednak zrobić coś w stu procentach swojego i sami obrać kierunek muzyczny. Tak powstał projekt Hugar. Już w 2014 roku wydali swój debiutancki album o nazwie "Hugar", w którym udzielał się znakomity perkusista Olafur Arnalds. W następnych latach podpisali kontrakt z wytwórnią Sony i w 2019 roku wydali drugi album - Varða. Muzycy pracują nad kolejnym albumem, który ma się pojawić w 2022 roku. 

 

Zespół występował na festiwalu Iceland Airwaves w 2017, 2018 i 2019 roku. Utwory zespołu zostały odsłuchane w 2019 roku 50 milionów razy w Serwisie Spotify. 

Muzyka zespołu Hugar

Bergur i Petur eksperymentują z muzyką, szukając połączeń, które oddadzą to, co gra im w duszy. Opierają się na nurtach post-rocka oraz muzyki neo-klasycznej, jednak nie zamykają się na te gatunki, cały czas poszukując nowych brzmień. Obydwa albumy mają w sobie elementy filmowego klimatu, ale także można odnaleźć poruszającą nostalgię. Panowie w swojej instrumentalnej twórczości wykorzystują fortepian, puzon, czy smyczki. Gdzieniegdzie można spotkać także delikatne wstawki gitarowe oraz perkusyjne. Usłyszymy też brzmienie klarnetu. Hugar dba o to, by dać odbiorcom idealnie dopracowane kompozycje. W swoich utworach wykorzystują nie tylko dźwięki, ale też ciszę. To czyni kompozycje jeszcze bogatszymi dla słuchaczy.

Hugar w Polsce

Koncerty Hugar odbywały się w wielu państwach na świecie. Ze swoimi utworami pojawi się również w naszym kraju. Hugar w Polsce wystąpi dwukrotnie w nadchodzącym roku. Zespół zapowiada koncerty w Krakowie w 2022 roku  w Klub Re. Muzycy pojawią się także dzień później w stolicy. Można uczestniczyć w ich koncercie, udając się do klubu BARdzo bardzo. 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Hugar 
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/