Foo Fighters

Foo Fighters

Amerykański zespół Foo Fighters powstał w 1994 roku w Seattle w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy Dave Grohla, byłego perkusisty Nirvany tuż po rozpadzie zespołu.

 

Formacja zyskała nowych członków rok później po ukazaniu się pierwszej płyty zatytułowanej nazwą grupy. Dołączyli do niej Nate Mendel grający nadal w zespole na gitarze basowej oraz perkusista William Goldsmith i gitarzysta Pat Smear. Którzy wkrótce zostali zastąpieni przez Taylor Hawkinsa i Franz Stahla. Kolejne zmiany w składzie nastąpiły podczas nagrywania przez zespół ich trzeciego płyty There is nothing left to loose.

Płyty Foo Fighters 

Z sześciu albumów wydanych przez Foo Fighters każdy nominowany był do nagrody Grammy! Jednym z ostatnich krążków zespołu, który pojawił się na półkach sklepowych była składanka „Greatest Hits” wydana w listopadzie 2009 roku z kompilacją największych przebojów formacji, która jednocześnie była zapowiedzią zawieszenie działalności zespołu. W kwietniu 2011 roku Foo Fighters wrócili jednak z fenomenalnym nowym krążkiem zatytułowanym „Wasting Light”.

 

Całkiem odmiennym projektem była także płyta 'Sonic Highways” wydana w 2011 roku. Nagrywana w ośmiu, amerykańskich miastach, jest połączeniem unikalnych kompozycji ukazujących klimaty muzyczne każdej z lokalizacji. Projekt uzupełnił film o scenie muzycznej tych miast, wyprodukowany wspólnie przez Foo Fighters i kanał HBO. Foo Fighters to zdecydowana czołówka światowego rocka- zdobyli 11 nagród Grammy, 4 Brit Awards i 4 NME Awards, a dziś stawiani są na samym piedestale twórców muzyki rockowej będąc często nazywani następcami samych Rolling Stones'ów. Na przestrzeni 20-letniej obecności na scenie muzycznej sprzedali 25 milionów płyt, a do ich największych hitów zaliczają się między innymi „Everlong”, „All My Life”, „Best Of You”, „The Pretender”, „Monkey Wrench” czy „Spacer”. Koncerty Foo Fighters to duża dawka energii i wielkie show.

Skład zespołu Foo Fighters

  • Dave Grohl – wokal i gitara

  • Taylor Hawkins - perkusja, śpiew

  • Nate Mendel - gitara basowa,

  • Chris Shiflett - gitara, śpiew

  • Pat Smear - gitara, śpiew

Koncerty Foo Fighters

Foo Figfters to jeden z najbardziej znanych zespołów wykonujący muzykę rockową. Koncerty Foo Figters przyciągają fanów z całego świata, którzy jeszcze raz chcą usłyszeć najbardziej popularne utwory zespołu takie jak między innymi Best Of You, Everlong czy The Pretender. Koncerty Foo Fighters to również wiele pozytywnej energii, którą muzycy przekazują swoim licznym fanom podczas każdego z występów.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Foo Fighters
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/