Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Sofia Kourtesis

Sofia Kourtesis

Sprawdź wydarzenia
Sofia KourtesisSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
38 lat
data urodzenia:
18.08.1985
miejsce urodzenia:
Lima, Peru
dyscyplina:
DJ-ka, producentka muzyczna
social media:

Opis

Sofia Kourtesis to urodzona 18 sierpnia 1985 roku w Limie peruwiańska DJ-ka i producentka muzyczna. Zdecydowanie najczęściej można ją jednak spotkać w Berlinie.

Peruwianka zakochała się w szeroko pojętej muzyce house i od 2001 roku zadziwia słuchaczy na całym świecie. Czym? Wielkim talentem, doskonałym wyczuciem panujących trendów i sympatycznym usposobieniem.

Najpierw były EP-ki

Czy Sofia miała łatwą drogę do zrobienia międzynarodowej kariery w branży muzycznej? Na pewno nie. Musiała się nieźle natrudzić, aby zdobyć ogromną rzeszę wiernych fanów. Początkowo nie było jej się łatwo przebić przez innych uzdolnionych twórców, ale zaciętość i upór sprawiły, że stała się niezwykle popularną DJ-ką.

Jej kariera rozwinęła się w roku 2014, kiedy to postanowiła wydać swoją pierwszą EP-kę o nazwie „This Is It” nakładem Duchess Box. Potem były trzy kolejne EP-ki:

 • „Sofia Kourtesis” – rok 2019, wydawnictwo Studio Barnhus,
 • „Sarita Colonia” – rok 2020, to samo wydawnictwo,
 • „Fresia Magdalena” – rok 2021, wydawnictwo Technicolour.

Czym zaowocowały te krążki? Tym, że o Kourtesis stało się głośno w całej Europie, a polscy miłośnicy muzyki house wręcz oszaleli na jej punkcie!

Debiutancki album studyjny

W 2023 roku Sofia zdecydowała się wykonać kolejny krok w swojej spektakularnej karierze muzycznej, wydając debiutancki album studyjny. Zatytułowała go „Madres”, a przy jego produkcji współpracowała z wydawnictwem Ninja Tune.

Zwolennicy jej talentu zgodnie przyznali, że jest to najciekawszy krążek w jej karierze. Wielbiciele muzyki elektronicznej od razu go pokochali, co sprawiło, że Sofia zyskała jeszcze większą motywację do profesjonalnego tworzenia muzyki.

Najpopularniejsze utwory, współprace i koncerty

Warto byłoby przyjrzeć się najpopularniejszym utworom peruwiańskiej DJ-ki, wśród których znajdują się przede wszystkim takie kawałki, jak:

 • „How Music Makes You Feel Better”,
 • „Estacion Esperanza” (z Manu Chao),
 • „Prima”,
 • „Cecilia”,
 • „La Perla”,
 • „Madres”,
 • „Si Te Portas Bonito”,
 • „El Carmen”.

Sofia spędziła już na taneczno-elektronicznej scenie kilkanaście długich lat, dzięki czemu występowała m.in. w Glasgow, Manchesterze, Dublinie, Katowicach, Hamburgu, Amsterdamie, Barcelonie, Londynie oraz Pradze.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodziła się Sofia Kourtesis?
Sofia Kourtesis urodziła się 18 sierpnia 1985 roku w Limie (Peru). Jest utalentowaną DJ-ką i producentką muzyczną, która specjalizuje się w muzyce house.
Kiedy Sofia Kourtesis wydała swój debiutancki album studyjny?
Pierwszy album studyjny Sofii Kourtesis pojawił się na rynku w 2023 roku (nakładem Ninja Tune). Peruwiańska artystka nazwała go „Madres”. Wcześniej DJ-ka wypuściła cztery EP-ki: „This Is It”, „Sofia Kourtesis”, „Sarita Colonia” oraz „Fresia Magdalena”. Pierwsza z nich ujrzała światło dzienne w 2014 roku.
Jakie są najpopularniejsze utwory Sofii Kourtesis i z jakimi artystami już współpracowała?
Najbardziej znane utwory Sofii Kourtesis to m.in. „Madres”, „Estacion Esperanza”, „La Perla”, „Prima” czy też „Si Te Portas Bonito”. Artystka z Peru współpracowała do tej por m.in. z Manu Chao.
Z jakimi wydawnictwami muzycznymi kojarzona jest Sofia Kourtesis?
Sofia Kourtesis kojarzona jest przede wszystkim z wydawnictwem Ninja Tune, choć w przeszłości współpracowała też z Duchess Box, Technicolour i wytwórnią Studio Barnhus.

Fani lubią też

Zobacz też