Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Sofi Tukker

Sofi Tukker

Sprawdź wydarzenia
Sofi TukkerOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Sofi Tukker to amerykański zespół znany z takich utworów jak "Drinkee", "Best Friend" czy "Purple Hat". Był dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy. Artyści koncertują po całym świecie, a ich muzyka odtwarzana jest miliony razy w serwisach streamingowych.

Historia Sofi Tukker

Duet Sofi Tukker powstał w 2014 roku w Nowym Jorku. To właśnie wtedy wspólnie zaczęli tworzyć Sophie Hawley-Weld i Tucker Halpern. Artyści poznali się na Uniwersytecie Browna w 2014 roku w galerii sztuki, w której występowała Hawley-Weld. Halpern podszedł wówczas do dziewczyny i tak zaczęła się ich znajomość.

Sama Sophie Hawley-Weld urodziła się we Frankfurcie w Niemczech. Później z rodziną przeprowadziła się do Kanady i tam dorastała. Natomiast Tucker Halpern jest rodowitym Amerykaninem, który początkowo wiązał swoją karierę z koszykarstwem. Niestety choroba pokrzyżowała jego plany. Ostatecznie oddał się muzyce, zaczynając grać jako DJ.

Tworzenie swojej dyskografii duet Tucker Halpern rozpoczął od nagrania singla "Drinkee" w 2015 roku. Rok później pojawiły się kolejne utwory oraz pierwsza EP-ka - "Treehouse". Ich twórczość bardzo szybko została zauważona i doceniona przez fanów – podobnie późniejsza muzyka. Obecnie ich utwory mają milionowe zasięgi. Utwór "Purple Hat" osiągnął ponad 10 milionów odtworzeń na samym YouTube, "Drinkee" - 35 milionów, "Batshit" - 28 milionów, a "Swing" - 19 milionów.

Sofi Tukker – dorobek muzyczny

Sofi Tukker ma na swoim koncie dwa albumy studyjne. Pierwszy z nich ujrzał światło dzienne w 2018 roku i nosił tytuł "Treehouse". Drugi i jednocześnie najnowszy to krążek z 2022 roku, czyli "Wet Tennis". Znalazło się na nim 12 utworów i są to:

 • "Kakee",
 • "Original Sun",
 • "Summer in New York",
 • "Forgive Me",
 • "Wet Tennis",
 • "Interlude",
 • "Sun Came Up",
 • "Larry Bird",
 • "Hold",
 • "Mon Cheri",
 • "Freak",
 • "What a Wonderful World".

Albumy studyjne to jednak nie wszystko, czym może się pochwalić Sofi Tukker. Na koncie ma także trzy EP-ki ("Soft Animals", "Spotify Singles" oraz "Dancing on the People") oraz ponad 30 singli. Duża część z nich została nagrana we współpracy z innymi artystami. Występuje również gościnnie.

Dzięki swojej pokaźnej dyskografii oraz licznym współpracom duet Sofi Tukker stał się popularny na cały świat. Jego twórczość doceniają nie tylko fani, ale także organizacje muzyczne. Był dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy. Pierwszy raz miało to miejsce w 2017 roku. Wówczas został doceniony singiel "Drinkee" w kategorii "Najlepsze nagranie taneczne". Dwa lata później zwrócono uwagę na "Treehouse" w kategorii "Najlepszy album taneczny / elektroniczny". 

Sofi Tukker – koncerty i festiwale

Duet Sofi Tukker koncertuje zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie. Jest bardzo chętnie zapraszany na festiwale muzyczne. Do tej pory artystów mogliśmy oglądać na takich wydarzeniach jak m.in. EXIT Festival w Serbii, Pohoda Festival na Słowacji, Down the Rabbit Hole w Holandii, Rock Werchter w Belgii, Lollapalooza Stockholm w Szwecji, SummerFest w Stanach Zjednoczonych, Festival Estereo Picnic w Kolumbii, Lollapalooza w Argentynie, Lollapalooza Chile w Chile, Carnaval do B.E.M. w Brazylii i wiele, wiele innych. Za największy sukces Sofi Tukker można natomiast uznać zaproszenie na Coachellę, o której marzy wiele artystów. Duet zagrał tam w 2023 roku.

Z kim współpracuje Sofi Tukker?

Duet Sofi Tukker ma na swoim koncie współprace z wieloma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty jego kolaboracji z takimi artystami jak:

 • Mahmut Orhan - we współpracy artystów powstał utwór "Forgive Me",
 • John Summit - we współpracy artystów powstał utwór "Sun Came Up",
 • Alok, Inna - we współpracy artystów powstał utwór "I Don't Matter",
 • Amadou & Mariam - we współpracy artystów powstał utwór "Mon Cheri",
 • Icona Pop - we współpracy artystów powstał utwór "Spa",
 • Bomba Estereo - we współpracy artystów powstał utwór "Playa Grande",
 • Betta Lemme - we współpracy artystów powstał utwór "Awoo".

Źródło zdjęcia: FEST Festival

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład duetu Sofi Tukker?
Aktualnie w skład duetu Sofi Tukker wychodzi Sophie Hawley-Weld i Tucker Halpern.
Skąd pochodzi duet Sofi Tukker?
Duet Sofi Tukker pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a dokładniej z Nowego Jorku.
Z kim współpracuje Sofi Tukker?
Duet Sofi Tukker współpracuje m.in. z takimi artystami jak: Mahmut Orhan, John Summit, Alok, Inna, Amadou & Mariam, Icona Pop, Bomba Estereo czy Betta Lemme.

Fani lubią też

Zobacz też