Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Artysta L’Impératrice

L’Impératrice

L’ImpératriceSzczegółyOpisWydarzeniaL’Impératrice - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Paryż, Francja
dyscyplina:
Zespół pop, disco, electro
social media:

Opis

L’Impératrice to utworzona w 2012 roku w Paryżu francuska grupa muzyczna, specjalizująca się w gatunkach pop, disco oraz electro. Kojarzona m.in. z wydawnictwem Microqlima Records.

W składzie francuskiego zespołu znajduje się szóstka utalentowanych artystów: Charles de Boisseguin (instrumenty klawiszowe), David Gaugue (gitara basowa), Hagni Gwon (klawisze), Flore Benguigui (wokal), Achille Trocellier (gitara elektryczna) oraz Tom Daveau (perkusja).

Obiecujące wejście na muzyczną scenę z kilkoma EP-kami

O grupie założonej we Francji zrobiło się głośno już po kilkunastu miesiącach od jej założenia. Artyści skutecznie połączyli ze sobą elektroniczno-taneczne rytmy, popowe dźwięki, nutkę elegancji i dawne lata w stylu disco.

W 2012 roku ukazała się ich pierwsza EP-ka o nazwie „L’Impératrice”. Potem były jeszcze trzy kolejne:

  • „Sonate Pacifique” z 2014 roku,
  • „Odyssee” z 2015 roku,
  • „Sequences” z 2017 roku.

Francuscy słuchacze zaznali odrobiny świeżości, doceniając jednocześnie energiczny vibe i wdrażanie muzycznych elementów w stylu vintage.

Ciekawostką jest fakt, że EP-ka z 2015 roku była później wypuszczana jeszcze w dwóch innych wersjach: wolniejszej [2016 – „L’Empereur (Odyssee Slow Version)] oraz akustycznej [w 2017 roku – „Odyssee Version Acoustique”)].

Wydanie debiutanckiego albumu studyjnego i wzrost popularności po płycie

Świetny odbiór EP-ek, w których nie brakowało klimatu retro, ale też szaleństwa i klasy sprawił, że grupa L’Impératrice zdecydowała się na wydanie pierwszego albumu studyjnego. Miało to miejsce w 2018 roku, a krążek nazwano „Matahari”.

Największą popularność francuskiemu zespołowi zapewnił jednak drugi album „Tako Tsubo” z 2021 roku. Wtedy też ich muzyka zaczęła się pojawiać na muzycznych imprezach w całej Europie!

Hitowe utwory, koncerty, współprace

Z wyjątkową grupą L’Impératrice współpracowało już wielu artystów, w tym m.in. Rejjie Snow, Isaac Delusion oraz Jamo. Jeśli chodzi o jej hitowe numery, nie można przejść obojętnie obok tak widowiskowych kawałków, jak:

  • „Vanille Fraise”,
  • „Le depart”,
  • „Everything Eventually Ends”,
  • „Agitations Tropicales”,
  • „Voodoo?”,
  • „Heartquake”,
  • „La lune”.

Gdzie występowała już francuska grupa L’Impératrice? Przede wszystkim w Warszawie, Paryżu, San Francisco, Chicago, Rennes, Los Angeles, Montrealu, Oslo, Marsylii, Brighton, Amsterdamie czy też Bordeaux.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

L’Impératrice - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi L’Impératrice?

Miejscowości, w których L’Impératrice wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia.

Gdzie i kiedy założono grupę muzyczną L’Impératrice?
L’Impératrice to zespół założony w 2012 roku w Paryżu (Francja). Trzy główne gatunki muzyczne, w których specjalizuje się grupa to pop, electro i disco.
Kto wchodzi w skład zespołu L’Impératrice i z kim współpracowała już grupa?
We francuskim zespole L’Impératrice znajduje się sześciu artystów: Charles de Boisseguin, David Gaugue, Hagni Gwon, Flore Benguigui, Achille Trocellier oraz Tom Daveau. Z grupą współpracowali już m.in. wydawnictwo Microqlima Records, Isaac Delusion i Rejjie Snow.
Kiedy pojawił się pierwszy album studyjny grupy L’Impératrice?
Debiutancki album studyjny zespołu L’Impératrice „Matahari” pojawił się w 2018 roku. Później była jeszcze płyta „Tako Tsubo” (2021), a wcześniej kilka EP-ek: „Odyssee” (w kilku wersjach – standardowej, wolnej i akustycznej), „Sonate Pacifique” i „Sequences”.
Jakimi utworami może się pochwalić zespół L’Impératrice?
Do największych hitów grupy L’Impératrice śmiało można zaliczyć takie numery, jak: „Vanille Fraise”, „Voodoo?”, „Agitations Tropicales” oraz „Le depart”.

Fani lubią też

Zobacz też