Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters

Feno

FenoOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Feno jest raperem undergroundowym, który uznanie zdobył przede wszystkim dzięki stawianiu na otwartość i autentyczność przekazu w swoich utworach.

Początki kariery na undergroundowej scenie hip-hopowej - jak Feno zaczynał swoją działalność?

Korzenie kariery rapera o pseudonimie Feno sięgają 2018 roku, kiedy to mężczyzna wydał swój pierwszy utwór, zatytułowany "Którędy wychodzi się na ludzi". Singiel ten jest jednym z wielu, znajdujących się na słynnej płycie "Poszukiwacze innego podejścia", zaraz obok "Oldeja", który ujrzał światło dzienne w tym samym roku. Spotykając się z uznaniem fanów, Feno zaczął wplatać do swoich utworów nieco więcej rockowych brzmień. Owocem jest między innymi utwór "Transagresja", który doczekał się wielu wersji, w tym kilku wykonanych przez jego samego autora we współpracy ze znanymi producentami z branży rapu.

Jak rozwijała się kariera rapera wraz z upływem kolejnych lat?

Za przełomowy moment w historii kariery rapera możemy uznać rok 2020, kiedy to Feno zaczął tworzyć coraz to większą ilość utworów. Do tych, które spotkały się z największą rozpoznawalnością, możemy zaliczyć "Coś nie praży?!", "Papamobile", "Gady" oraz "Naturę". Jeśli chodzi natomiast o płyty, najwyższe dochody przyniósł przede wszystkim "Neopunk", ze względu na jego przekaz, uwzględniający autentyczne myśli i przekonania rapera, a także treści nieco bardziej kontrowersyjne pod względem społecznym. W kolejnych latach, Feno zaczął podejmować współprace z innymi artystami polskiej sceny hip-hopowej, w tym tymi popularniejszymi, na przykład Sariusem.

Czy Feno kiedykolwiek ukazał się na koncercie lub festiwalu muzycznym?

Pomimo swojego młodego wieku i stosunkowo krótkiej przygody z muzyką, Feno pojawił się kilka razy na scenie. Najgłośniejszym echem w gronie słuchaczy odbił się przede wszystkim występ na New Hip Hop Fest. Pojawiły się na nim również takie osoby z branży hip-hopowej - między innymi Fukaj, Przyłu czy Floral Bugs. Na szczególną uwagę zasługuje także New Blood Hip Hop Fest. Dodatkowo, na najbliższe miesiące zaplanowanych jest kilka koncertów, które mają się odbyć w niedalekiej przyszłości.

Dorobek artystyczny - najpopularniejsze utwory

Feno ma na swoim koncie dziesiątki utworów muzycznych o różnorodnej tematyce, począwszy od problemów społecznych, a skończywszy na uczuciach osobistych. Te najpopularniejsze to przede wszystkim:

  • "Ballada Ekologiczna"
  • "Narkodancing"
  • "Części"
  • "Coś nie praży?!"
  • "Restart"
  • "Zamieć"
  • "Gady"

Gatunek muzyczny i charakterystyczne elementy obecne w utworach

Raper Feno zyskał uznanie w szczególności w gronie młodej publiczności dzięki różnorodności tematyki. Artysta ten wyróżniał się już od początku swojej kariery niezwykle autentycznym i pełnym emocji flow, który był wyjątkowo przemawiający dla słuchaczy. Jego teksty były pełne szczerości oraz autentycznych doświadczeń, co dodawało mu jeszcze większej wiarygodności. Warto również zaznaczyć, iż w swojej twórczości nie boi się poruszać trudnych i kontrowersyjnych tematów, jednocześnie odchodząc od standardowej konwencji emo rapu. Do swoich singli wplata bowiem pozytywne, optymistyczne akcenty, uzupełniając je o intensywne, energetyzujące brzmienia.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaki przekaz niesie za sobą tatuaż, posiadany przez rapera Feno?
Feno jako entuzjasta symboli i mocnych przekazów, zdecydował się na tatuaż, mówiący "earth is not my place", czyli w tłumaczeniu na język polski - "ziemia nie jest moim domem".
Do jakiego instrumentu porównał się Feno?
W jednym z przeprowadzonych wywiadów, raper oznajmił, że gdyby musiał identyfikować się jako instrument muzyczny, wybrałby gitarę.
Do jakiej grupy muzycznej należy Feno?
Artysta ten oprócz solowej działalności na scenie muzycznej, czynnie udziela się również w zespole o nazwie Hashashins.
Kto odpowiada za produkcję muzyczną utworu pod tytułem "Iskry"?
Za produkcję muzyczną trzeciego singla, wydanego przez rapera Feno odpowiedzialny jest Ramzes.
Kto pracował przy nagrywaniu jednego z najbardziej znanych singli Feno, noszącego tytuł "Trangresja"?
"Transagresja" została nagrana przy współpracy z Ramzesem, regularnie towarzyszącym raperowi, a także producentem Plughub.

Fani lubią też

Zobacz też