Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Fair Play Crew

Fair Play Crew

Fair Play CrewSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Grajewo
członkowie:
Wojciech „Blacha” Blaszko, Błażej „Bzyga” Górski, Rafał Kamiński, Cezary Krukowski, Karol Niecikowski, Marcin Rogalski
dyscyplina:
grupa kabaretowa
social media:

Opis

Ceniona na świecie grupa performerów. Mówią o nich, że to rozrywka na najwyższym poziomie i coś totalnie nowego i odjazdowego. Tworzą programy kabaretowe, które bawią do łez. Ich działalność zaczęła się od fascynacji breakdancem, jeszcze w rodzinnym Grajewie. Członkowie Fair Play Crew są przyjaciółmi od dzieciństwa.

Zaczynali, naśladując nagrania tancerzy na kasetach VHS oraz oglądając MTV. Ćwiczyli samodzielnie, a niedługo później stali się czołowymi breakdancerami w Polsce. Wystąpili w "You Can Dance" oraz "Mam Talent". Dzięki nim na początku XXI wieku Białystok został nazwany polską stolicą tańca. Niedługo później ich spektakl taneczny "Morosophus" odniósł sukces i został wyróżniony nagrodą ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ich działalność to:

 • Fair Play Crew,
 • szkoła tańca,
 • marka odzieżowa,
 • studio nagrań,
 • Fair Play Dance Camp (edukacyjny festiwal taneczny, największy w Europie).

W 2015 roku zdobyli 1. miejsce podczas Przeglądu Kabaretów PAKA w Krakowie. Ich choreografię chętnie oglądano nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Chinach. Mają oni przeszło 25-letnie doświadczenie na scenie i w tańcu. Nic dziwnego, że podróżują ze swoimi przedstawieniami po całej Europie oraz – wielokrotnie – Chinach.

Grupa współpracuje z m.in. Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, firmą New Men Style, Białostockim Teatrem Lalek i różnymi specjalistami, czyli fotografami, kamerzystami itd.

Fair Play Crew – "Seriously Funny"

"Seriously Funny" to ich taneczny program kabaretowy, który trwa 75 minut. Bawi publiczność, opowiadając historie w języku ruchu, tańca, pantomimy i gry aktorskiej. Jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, nawet dla najmłodszych. To błyskotliwa i zaskakująca forma sztuki. Dodatkowo może ją zrozumieć każdy: dziecko i dorosły, Polak i cudzoziemiec.

Kto w niej występuje?

 • Wojciech "Blacha" Blaszko,
 • Błażej "Bzyga" Górski,
 • Rafał Kamiński,
 • Cezary Krukowski,
 • Karol Niecikowski,
 • Marcin Rogalski.

Fair Play Crew – "Kiedyś to było"

"Kiedyś to było" to program kabaretowy, który trwa 75 minut. Komedia przenosi widzów w przyszłość. Nieco starsi panowie wspominają, jak to kiedyś było. W ich młodości działo się naprawdę sporo! Nieco nostalgii i mnóstwo pozytywnych emocji czeka na widzów w niemal każdym wieku. Miał swoją premierę w kwietniu 2023 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Kto w niej zagrał?

 • Wojciech "Blacha" Blaszko,
 • Cezary Krukowski,
 • Marcin Rogalski.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakich krajach występowała grupa Fair Play Crew?
Na swoim koncie mają m.in. miesięczne tournee po Chinach, podczas którego grali "Seriously Funny".
Jakie są ciekawe osiągnięcia Fair Play Crew?
Jednym z ich ciekawszych osiągnięć jest stworzenie spektaklu "Amatorologia", który był pierwszą w Polsce taneczną komedią. Dzięki niemu wygrali najważniejszy Festiwal Kabaretowy PAKA.
Ile osób wchodzi w skład Fair Play Crew?
Grupa składa się z 6 osób: Wojciecha "Blachy" Blaszko, Karola "Niecika" Niecikowskiego, Cezarego "Kruka" Krukowskiego, Rafała "Roofiego" Kamińskiego, Błażeja "Bzygi" Górskiego oraz Marcina Rogalskiego.

Fani lubią też

Zobacz też