Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Eryk Lubos

Eryk Lubos

Eryk LubosOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Eryk Lubos to to ceniony i popularny aktor filmowy i teatralny, absolwent Państwowe Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Występował w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu oraz TR w Warszawie.

Kariera aktorska Eryka Lubosa

Eryk Lubos zagrał m.in. w filmach: „Wołyń”, „Pod mocnym aniołem”, „Róża” i „Dom zły” Wojtka Smarzowskiego, „Gotowi na wszystko. Exterminator” Michała Rogalskiego, „Gwiazdy” Jana Kidawy-Błońskiego, „Prosta historia o morderstwie” Arkadiusza Jakubika, „Chemia” Bartosza Prokopowicza, „Dzień kobiet” Marii Sadowskiej, „Dziewczyna z szafy” Bodo Koxa , „Zabić bobra” i „Wenecja” Jana Jakuba Kolskiego, „1920. Wojna i miłość” Jana Jakuba Migasa, "Skrzydlate świnie" Anny Kazejak, „Trick” Jana Hryniaka, „Janosik. Prawdziwa historia” Agnieszki Holland i Kasi Adamik, „Moja krew” Marcina Wrony, „Ryś” Stanisława Tyma, „Środa czwartek rano” Grzegorza Packa, „Pitbull” Patryka Vegi, „Boisko bezdomnych” Kasi Adamik czy „Made in Poland” Przemysława Wojcieszka.


Uznanie środowiska filmowego oraz publiczności zdobył grając w produkcji „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w reż. Marii Sadowskiej, „Służby specjalne” Patryka Vegi czy „Drogówka” Wojtka Smarzowskiego.

 

Laureat nagrody im. Zbyszka Cybulskiego dla najlepszego aktora młodego pokolenia w 2009 roku za rolę w filmie „Moja krew” Marcina Wrony. W 2008 roku na festiwalu w Gdyni został doceniony za drugoplanową rolę męską w filmie „Boisko bezdomnych” w reż. Kasi Adamik.

 

W 2010 roku otrzymał Złotą Afrodytę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym na Cyprze oraz nagrodę Jańcio Wodnika na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" we Wrześni. Obie nagrody zostały przyznane za najlepszą rolę męską w filmie „Moja krew” Marcina Wrony. Z kolei rola Eryka w filmie „Zabić bobra” w reż. J.J. Kolskiego przyniosła mu nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Był również nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola męska za rolę w filmie „Dziewczyna z szafy” w reż. Bodo Koxa.

Eryk Lubos w najnowszych produkcjach

Obecnie możemy go zobaczyć w serialu „Ślepnąc od świateł” Krzysztofa Skoniecznego oraz w pierwszym polskim serialu dla Netflixa - „1983” Agnieszki Holland i Kasi Adamik. Wystąpił też w takich produkcjach jak między innymi: „Underdog” w reż. Macieja Kawulskiego, „Pan T” Marcina Krzyształowicza oraz „My name is Sara” Stevena Oritta. Eryk Lubos zagrał również w filmie Brigitte Bardot Cudowna Lecha Majewskiego (2020). Filmy 2021 z udziałem Eryka Lubosa to Las w reżyserii Joanny Zastróżnej oraz Rój Bartłomieja Bali. 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też