Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Ed Sheeran

Ed Sheeran

Ed SheeranSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
33 lata
data urodzenia:
17.02.1991
miejsce urodzenia:
Halifax, Wielka Brytania
dyscyplina:
kompozytor, piosenkarz, autor tekstów, gitarzysta, producent muzyczny, aktor
social media:

Opis

Zapraszamy na koncert online Eda Sheerana, podczas którego zaprezentuje swoje przeboje. Artysta uznawany za największą gwiazdę muzyki pop wykonał swoje utwory przekazują publiczności wiele pozytywnej energii. Stream poniżej. 

 

 

Ed Sheeran to piosenkarz, kompozytor, autor tekstów i gitarzysta, zdobywca czterech nagród Grammy czerpie inspiracje z wielu gatunków takich jak hip-hop, folk, dance, soul czy rock, co słychać w jego wielkich hitach: „The A Team”, „Sing”, „Thinking Out Loud” i „Shape of You”, dzięki czemu jest popularny wśród różnych grup słuchaczy. Dlatego też jego piosenki kojarzą wszyscy, niezależnie od tego, czy są fanami muzyki brytyjczyka

Ed Sheeran biografia

Ed Sheeran urodził się w 1991 roku w Halifax w Wielkiej Brytanii. Swoje charakterystyczne, rude włosy prawdopodobnie zawdzięcza irlandzkim dziadkom ze strony ojca. Od najmłodszych lat grał na gitarze i śpiewał w swoim kościele. Rodzice zabierali go na różne koncerty, co było dla niego wielką inspiracją do własnych występów. Jako nastolatek przeprowadził się do Londynu. Dostał się do „The National Youth Theatre” - organizacji pomagającej utalentowanej młodzieży, gdzie szkolił swoje umiejętności i grał na wielu amatorskich koncertach.

 

W roku 2005 wydał swój pierwszy mini - album „The Orange Room”. W 2008 roku wystąpił jako gitarzysta w trasie swojego ulubionego zespołu, alternatywnej grupy „Nizlopi”, a także został przyjęty do „Academy of Contemporary Music” w Guildford. W trakcie studiów zagrał ponad trzysta koncertów. W 2010 roku wyjechał szukać szczęścia do USA.Tam przyciągnął uwagę Jamie'ego Foxxa. Znany aktor był pod tak wielkim wrażeniem talentu Eda, że zaprosił go do swojego programu radiowego „The Foxxhole”, a następnie do prywatnego studio nagrań. W międzyczasie, dzięki zamieszczaniu swoich nagrań na kanale YouTube, liczba fanów Eda wzrosła, co zaowocowało kontraktem z wytwórnią Atlantic Records.

 

Wydany w 2011 roku debiutancki krążek „+” pokrył się siedmiokrotną platyną w Wielkiej Brytanii. Pochodzący z niego singiel „The A-Team” stał się światowym hitem. Podczas pracy nad swoim drugim albumem, Ed współpracował z wieloma znanymi muzykami takimi jak The Rolling Stones, boysbandem One Direction czy Taylor Swift. W 2014 roku ukazał się „X”, za który Ed otrzymał nagrodę Brit Award. Płyta znalazła się na pierwszym miejscu listy Billboard 200. W 2016 roku, singiel „Thinking Out Loud” przyniósł artyście dwie statuetki Grammy. Najnowsza płyta - „÷” pochodzi z 2017 roku i tak jak dwie poprzednie odniosła ogromny sukces sprzedażowy.

Droga do sławy nie była jednak usłana różami. W szkole dzieci dokuczały mu między innymi z powodu jąkania, które potem oczywiście wyleczył. Zanim stał się sławny, Ed Sheeran grał w różnych barach w Londynie i często nocował u znajomych, a nawet w parkach, nie mając swojego lokum. W wywiadach przyznaje, że czasem było mu bardzo ciężko bez pieniędzy i pewności, gdzie będzie spał. Jednak jego ogromna pasja, wytrwałość i niesamowity urok osobisty w końcu przyniosły mu sukces.

Ed Sheeran w Polsce

Artysta po raz pierwszy wystąpił w Polsce w 2015 roku na warszawskim Torwarze. Drugi, a także i trzeci koncert Eda Sheerana w naszym kraju również odbył się w stolicy, ale tym razem były to aż dwa dni – 11 i 12 sierpnia 2018 roku na Stadionie  PGE Narodowym. Artysta zagrał również 25 sierpnia 2022 roku w Warszawie w ramach trasy "+ - = ÷ x Tour" (czyli ‘The Mathematics Tour’).

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy i gdzie Ed Sheeran zagra koncert w Polsce?
Ed Sheeran zagra koncert 25 sierpnia 2022 roku na PGE Narodowym w Warszawie?
W ramach jakiej trasy koncertowej Sheeran zagra w Polsce?
Najnowsza trasa artysty to ‘+ - = ÷ x Tour’ (wymawiane ‘The Mathematics Tour’).
Gdzie odbył się pierwszy koncert artysty?
Ed Sheeran po raz pierwszy wystąpił w Polsce w 2015 roku w warszawskim Torwarze.
Czy wokalista wystąpił już na PGE Narodowym?
Tak, Drugi, a także i trzeci koncert Eda Sheerana na PGE Narodowym (11 i 12 sierpnia 2018 roku).
Jakie piosenki najczęściej artysta gra na koncertach?
Koncerty Eda Sheerana nie mogą obyć się bez takich hitów jak: "You Need Me, I Don't Need You", "Sing", "Thinking Out Loud" czy "Bloodstream".
Jakie jest pełne imię i nazwisko artysty?
Ed Sheeran to tak na prawdę Edward Christopher Sheeran.

Fani lubią też

Zobacz też