emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta Damian Janikowski

Damian Janikowski

Damian JanikowskiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Damian Janikowski (3-0, 3 KO) zadebiutował w MMA zaledwie rok temu, a już teraz jest uważany przez ekspertów za kandydata do zdobywania najcenniejszych trofeów w MMA. Reprezentant WCA Fight Team wszedł do klatki KSW trzy razy i za każdym razem zostawiał w niej znokautowanego rywala. Na dziejowym KSW 39: Colosseum wrocławianin potężnym kolanem posłał na deski solidnego Julio Gallegosa. W grudniu podczas KSW 41 28-latek stanął naprzeciw najbardziej doświadczonego zawodnika mieszanych sztuk walki nad Wisłą i odprawił go ciosami w połowie drugiej odsłony. Ostatnio, na KSW 43 przed własną publicznością w zaledwie 16 sekund Janikowski znokautował cenionego i utytułowanego Anglika, Yannicka Bahatiego. 

Wielką pasją Damiana jest motoryzacja. Janikowski lubuje się nie tylko w szybkich samochodach, ale też motocyklach. Mieszkając we Wrocławiu dosiadał Suzuki Hayabusa oraz Yamaha R1. Ostatnio jego zainteresowanie wzbudził Harley-Davidson szczególnie model Softail. Mimo młodego wieku bardziej zaczęła mu odpowiadać majestatyczna przejażdżka po bulwarach niż sportowe emocje, które gwarantuje “przecinak”. Jak mówi adrenaliny ma wystarczająco dużo w walce.

KSW bilety na galę już w sprzedaży!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Damian Janikowski?
Damian Janikowski, urodzony 27 czerwca 1989 roku we Wrocławiu jest polskim zapaśnikiem. Od 2016 roku jest również zawodnikiem mieszanych sztuk walki (MMA) walczącym dla polskiej federacji KSW.
Jakie osiągnięcia uzyskał Damian Janikowski?
Damian Janikowski jest brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Londynie, które odbyły się w 2012 roku. Uzyskał tytuł wicemistrza świata w zapasach (w stambule 2011) oraz wicemistrza europy (w belgradzie 2012 roku). W 2009 oraz 2013 roku zdobył tytuł mistrza Polski seniorów w kategorii 84 kg.
W jakich dyscyplinach sportowych bierze udział Damian Janikowski?
Poza karierą zapaśnika oraz zawodnika MMA Damian Janikowski trenował futbol amerykański. W marcu 2013 dołączył do drużyny Devils Wrocław, a po kilku miesiącach przeniósł się do zespołu Giants Wrocław, w którym obejmował pozycję kopacza.
Czy Damian Janikowski brał udział w filmach?
Damian Janikowski występował w polskiej produkcji pod tytułem "Underdog", jest to polski dramat sportowy z elementami filmu akcji. Za reżyserię filmu odpowiadał Maciej Kawulski. Film miał premierę 8 stycznia 2019 roku.
Jak długo Damian Janikowski był żołnierzem Wojska Polskiego?
Damian Janikowski od grudnia 2010 był żołnierzem Wojska Polskiego. W 2013 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Medalem "Za zasługi dla obronności kraju". Jego służba w wojsku zakończyła się w maju 2017 roku.

Fani lubią też

Zobacz też