Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Szymon Bajor

Szymon Bajor

Szymon BajorSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
35 lat
data urodzenia:
15.06.1988
miejsce urodzenia:
Kolbuszowa
dyscyplina:
MMA
social media:

Opis

Szymon Bajor to urodzony 15 czerwca 1988 roku w Kolbuszowej polski zawodnik MMA, rywalizujący w kategorii ciężkiej. Powiązany przede wszystkim z rzeszowskimi klubami sportowymi.

Aktualnie Szymon jest zawodnikiem federacji KSW, ale jest to jeden z bardziej doświadczonych fighterów wśród profesjonalistów, dlatego w przeszłości fani sportów walki mogli go oglądać na takich galach, jak:

 • PLMMA,
 • FEN,
 • GFC,
 • PFL.

Jak to wszystko się zaczęło?

Bajor z zawodowcami zaczął rywalizować już w 2010 roku. Wtedy to zorganizowano jego debiutancką walkę w MMA z Maciejem Surmą, która zakończyła się jego zwycięstwem. Umiejętności Szymona rosły z pojedynku na pojedynek, dzięki czemu mógł się cieszyć z kilku kolejnych zwycięstw. Wygrał z:

 • Norbertem Piskorskim (dwukrotnie),
 • Bartoszem Różyckim,
 • Matejem Surinem.

Legitymując się bilansem 5-0 przystępował do potyczki z nieco bardziej wymagającym rywalem – Piotrem Piotrowskim. To właśnie Piotr sprawił, że Bajor zaznał w końcu goryczy porażki.

Kolejne walki i wylądowanie w PLMMA

Porażka z Piotrowskim nie podłamała jednak Szymona, który ruszył do kolejnych starć z nowymi mocami i poprawioną techniką. Bajor pokonał Martina Novaka, Stefana Krajciego, Grzegorza Omańskiego i Artura Głuchowskiego.

Potem przyszła jednak nieco słabsza forma Bajora. W oktagonie swoją klasę pokazali mu Marcin Tybura i Bjorn Schmiedeberg. Ta druga walka toczyła się o pas mistrzowski federacji Respect FC wagi ciężkiej, lecz Szymon musiał obejść się smakiem. W końcu wylądował w federacji PLMMA, w której stoczył trzy walki:

 • z Nikolaiem Danilovem – zwycięstwo w 2. rundzie,
 • z Rafałem Niedziałkowskim – wygrana w 1. rundzie,
 • z Błażejem Wójcikiem – triumf w 3. rundzie.

Potyczka z Wójcikiem była niezwykle ekscytująca, a zawodnicy walczyli o pas mistrzowski PLMMA wagi ciężkiej. Bajor dopiął swego i mógł się cieszyć z ogromnego sukcesu, co dało mu „kopa” do intensywniejszej pracy.

Potyczki dla innych federacji i angaż w KSW

Po zdobyciu mistrzowskiego pasa federacji PLMMA Szymon postanowił spróbować czegoś nowego i stoczył kilka potyczek dla innych federacji. Jego wyższość musiał uznać Chaban Ka, lecz po drodze Bajor zanotował również dwie porażki – z Denisem Goltsovem i Jackiem Czajczyńskim.

W końcu Bajor dostał angaż w federacji KSW, dla której debiutancka walka odbyła się 4 października 2014 roku. Na oponenta wybrano mu Kamila Walusia, a Bajor nie miał problemów, aby go pokonać. Potem stoczył jeszcze w KSW dwie walki – przegrał z Michałem Włodarkiem i wygrał z Jędrzejem Maćkowiakiem.

Udział w turnieju Rizin Fighting World Grand Prix i walki dla FEN

Zakończona przygoda z KSW spowodowała, że Bajor wylądował na turnieju Rizin Fighting World Grand Prix w wadze ciężkiej. Doszedł tam do ćwierćfinału, wygrywając najpierw z Teodorasem Aukstuolisem, a później ulegając Valentinowi Moldavskiemu. Przed zakotwiczeniem w FEN pokonał jeszcze Alexandra Stolyarova i przegrał w 1. rundzie z Aleksandrem Emalianenko.

16 marca 2019 roku zorganizowano debiutancką walkę Bajora w federacji FEN, podczas której udało mu się pokonać Grzegorza Cieplińskiego. W FEN Szymon notował świetnie wyniki, zostawiając w pokonanym polu:

 • Marcina Sianosa,
 • Tassilo Lahra,
 • Ednaldo Oliveirę,
 • Bartosza Szewczyka.

Nie oznacza to jednak, że był w FEN niepokonany. W walce o pas mistrzowski FEN w wadze ciężkiej pokonał go Oli Thompson, ale po wygranej z Szewczykiem udało mu się zgarnąć tymczasowy pas wagi ciężkiej. W międzyczasie Bajor stoczył też zwycięską potyczkę z Ramisem Teregulovem na gali GFC 15.

Walka w PFL i powrót do KSW

Świetna dyspozycja w federacji FEN nie uszła uwadze przedstawicielom KSW, którzy postanowili po raz kolejny sięgnąć po utalentowanego fightera. Najpierw jednak Bajor rywalizował na gali PFL 8, a jego przeciwnikiem był Ronny Markes. Szymon wygrał tę potyczkę po decyzji sędziowskiej.

Na gali KSW 84 Szymon stanął przed życiową szansą, ponieważ zestawiono go w pojedynku o międzynarodowy pas mistrzowski KSW wagi ciężkiej z Philem de Friesem. Brytyjczyk był jednak dla Bajora za mocny i już w 2. rundzie wygrał przez duszenie zza pleców.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Brak wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy i gdzie urodził się Szymon Bajor?
Szymon Bajor to polski zawodnik MMA wagi ciężkiej. Urodził się 15 czerwca 1988 roku w Kolbuszowej.
Z kim Szymon Bajor stoczył swoją pierwszą zawodową walkę w MMA?
Debiutancka walka zawodowa Szymona Bajora w MMA przypadła na 9 maja 2010 roku. Wtedy to Szymon pokonał Macieja Surmę.
Z jakimi federacjami i klubami powiązany jest Szymon Bajor?
Szymon Bajor walczy aktualnie dla federacji KSW i jest powiązany z rzeszowskimi klubami sportowymi. Wcześniej walczył z sukcesami na takich galach, jak: FEN (tymczasowy pas mistrzowski), PLMMA (pas mistrzowski), PFL czy też GFC.

Fani lubią też

Zobacz też