Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Loyle Carner

Loyle Carner

Sprawdź wydarzenia
Loyle CarnerSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
29 lat
data urodzenia:
06.10.1994
miejsce urodzenia:
Lambeth, Wielka Brytania
dyscyplina:
hip-hop, rap
social media:

Opis

Ogromna inteligencja emocjonalna i zmysłem tekstowym. Jeden z najbardziej wyróżniających się głosów współczesnego brytyjskiego hip-hopu, który podejmuje tematy związane z życiem osobistym, definicją męskości i przeżywaniem bólu. Może pochwalić się m.in. dwoma albumami w Top 5 sprzedaży w UK, blisko 800 milionami globalnych streamów oraz nominacjami do Mercury Prize czy BRIT Awards.

Loyle Carner naprawdę nazywa się Benjamin Gerard Coyle-Larner. Urodził się 6 października 1994 roku w Lambeth w południowym Londynie (Wielka Brytania).

Gdy miał 13 lat, zagrał niewielką rolę w filmie „10,000 BC”. Jako nastolatek podjął studia w The Drama Centre na kierunku aktorskim. Niedługo później je rzucił. Stało się to po śmieci jego ojczyma, który zmarł na SUDEP – „Sudden unexpected death in epilepsy” („nagłą niespodziewaną śmierć osoby chorującej na epilepsję”). Wtedy Loyle Carner postanowił skupić się w 100% na muzyce.

Loyle Carner – kariera muzyczna

Swój pierwszy gig miał w 2012 roku w The Button Factory (Dublin, Irlandia). Supportował tym samym rapera MF Dooma. Na jego pierwszą EPkę trzeba było jednak poczekać kolejne 2 lata. Pojawiła się we wrześniu 2014 roku i nosiła tytuł „A Little Late”. Została pozytywnie przyjęta przez krytyków i fanów. 

W 2015 roku Loyle Carner miał okazję supportować amerykańskiego rapera Joey’a Badassa podczas jego trasy po Wielkiej Brytanii. Dzięki temu wystąpił także na Glastonbury Festival. 

W 2016 roku nazwisko młodego rapera pojawiło się na liście BBC’s Sound of 2016. Jeszcze w tym samym roku supportował amerykańskiego rapera Nasa podczas jego występu w O2 Academy Bristol. Niedługo później współpracował także z poetą Kae Tempestem nad jego własnym występem. 

Jego debiutancki album pojawił się 20 stycznia 2017 roku i nosił tytuł „Yesterday’s Gone”. Zyskał aprobatę wielu krytyków, a „The Independent” nazwał płytę albumem roku 2017. Oprócz tego płyta była nominowana do Nagrody Mercury, Brit Awards („British Breakthrough Act” oraz „British Male Solo Artist”). 

W 2019 roku muzyk wypuścił drugą płytę – „Not Waving, but Drowning”, a kilka tygodni później wystąpił podczas Glastonbury Festival. Piosenka „Angel” stała się częścią playlisty do gry „FIFA 20”. 

W 2020 roku współpracował z własnym bratem, tworząc teledysk do piosenki „Eugene”.

Loyle Carner – twórczość

Loyle Carner rapuje w stylu „languid”. Jego muzyka jest określana jako „confessional hip-hop”. Znawcy widzą w niej także elementy jazzu i delikatności oraz mnóstwo elokwencji. Za swoje inspiracje uznaje amerykańskiego poetę Langstona Hughesa oraz brytyjskiego pisarza Benjamina Zephaniaha.

Loyle Carner – dyskografia

Loyle Carner wypuścił kilka płyt:

  • „Yesterday’s Gone” (2017 rok, wytwórnia: AMF Records),
  • „Now Waving, but Drowning” (2019 rok, wytwórnia: AMF Records),
  • „hugo” (2022 rok, wytwórnia: AMF Records).

Pierwsze dwie okryły się złotem.

Na swoim koncie ma także EPkę „A Little Late” z 2014 roku oraz liczne single, m.in.:

  • „Ain’t Nothing Changed” (2015 rok, status srebrnej płyty),
  • „The Isle of Arran” (2016 rok),
  • „Ottolenghi” z Jordanem Rakeiem (2018 rok, status srebrnej płyty),
  • „Loose Ends” z Jorją Smithem (2019 rok, status srebrnej płyty),
  • „Take It Slow” z ENNYm (2023 rok).

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd wziął się pseudonim Loyle’a Carnera?
Gdy był dzieckiem, zdiagnozowano u niego ADHD oraz dysleksję. Z tego powodu bardzo często zmieniał kolejność liter w słowach, także w swoim nazwisku. Pseudonim jest więc nawiązaniem do jego zaburzeń.
Czy Loyle Carner udziela się charytatywnie?
Tak. Ze względu na swoje ADHD oraz miłość do gotowania stworzył szkołę kucharską dla dzieci z ADHD. Nazywa się ona Chilli Con Carner. Oprócz tego udziela się także w organizacji charytatywnej Campaign Against Living Miserably.
Jakie nagrody zdobył Loyle Carner?
Muzyk otrzymał NME Awards w kategorii „Best British Solo Artist supported VO5” w 2018 rok. Oprócz tego ma na koncie kilka nominacji do innych nagród.
Jaka jest najchętniej słuchana piosenka Loyla Carnera?
Jego najchętniej słuchana piosenka to „Damselfly” (ponad 94 miliony odsłuchań na Spotify).

Fani lubią też

Zobacz też