Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Billie Eilish

Billie Eilish

Billie EilishSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
22 lata
data urodzenia:
18.12.2001
miejsce urodzenia:
Los Angeles, USA
dyscyplina:
piosenkarka, autorka tekstów
social media:

Opis

 Billie Eilish inaczej Billie Eilish Pirate Baird O'Connell to piosenkarka i autorka tekstów urodzona w 2001 roku w Los Angeles. Pochodzi z rodziny aktorów i muzyków.

 

Billie Eilish przy akompaniamencie fortepianu zaprezentowała utwór Everything I Wanted. Z artystką połączył się James Corden, który organizuje cykl spotkania z gwiazdami za pośrednictwem internetu. 

 

Już wieku 8 lat zaczęła uczęszczać do lokalnego chóru, a w wieku 11 pisała już piosenki swojego autorstwa wzorując się na starszym bracie Finneasie. Jej pierwsza EP-ka „Don't Smile at Me” zyskała status platynowej płyty w Kanadzie, Nowej Zelandii, Australii i w Stanach Zjednoczonych. Wychowała się w zróżnicowanej etnicznie dzielnicy Highland Park w Los Angeles.

Billie Eilish kariera 

Świat usłyszał o niej w 2015 roku kiedy nagrała napisaną przez brata piosenkę „Ocean Eyes”, utwór ten stał się przepustką do kariery i podpisała kontrakt z wytwórnią Interscope. Dwa lata później stworzyła piosenkę na ścieżce dźwiękowej serialu Netflixa „13 powodów.”

 

W 2019 roku podczas Gali MTV Video Music Award zdobyła 3 nagrody w kategoriach Najlepszy debiut, Najlepszy nowy artysta w serii Push i najlepszy montaż za utwór Bad Guy.

 

Artystka nie lubi się uśmiechać, jak twierdzi to sprawia że czuje się słaba. W swojej twórczości porusza tematy takie jak depresja czy apokalipsa zombie, jej inspiracją jest też między innymi serial „The Walking Dead”. 

Koncerty Billie Eilish

Koncerty Billie Eilish dostarczają duża dawkę emocji. Charyzmatyczna artystka zaskakuje i sprawia, że nikt nie wyjdzie z jej koncertu znudzony. Nic więc dziwnego że bilety na koncert Billie Eilish wyprzedają się w błyskawicznym tempie.

 

Źródło zdjęcia artystki: Universal Music Polska

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.
Billie Eilish zdobywa Oscara za “What Was I Made For?”

25.04.2024

MuzykaPop

Billie Eilish zdobywa Oscara za “What Was I Made For?”

Fani lubią też

Zobacz też