Behemoth

Behemoth

Behemoth to zespół wykonujący death metal, który powstał w 1991 r. w Gdańsku. Założyciele grupy, Adam "Nergal" Darski i Adam Muraszko w momencie jego powstania mieli  po 14 i 15 lat.

 

Pierwsze wydawnictwo „Endless Damnation” ujrzało światło dzienne pod szyldem Behemoth, już w 1992 roku. W tym samym roku nagrali demo „The Return of the Northern Moon”, wydane  rok później przez wytwórnię Pagan Records. Skład zasilili  „Baeon von Orcus” (basista) oraz „Frost” (gitarzysta). Z nimi powstało demo „…From the Pagan Vastlands” (wydane przez Pagan Records). Płytę sprzedawano w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. 

Najważniejsze płyty Behemoth

Kolejny album wiązał się ze zmianą wydawcy - „Sventevith (Storming Near the Baltic)”(1995), wydany przez niemiecki Solistitium Records. Następnie ukazał się kontrowersyjny „Grom”(1996), na którym zespół zaprezentował polskojęzyczne utwory, wsparte damskimi wokalami. W 1998 roku do składu dołączył perkusista Inferno. Z nim w składzie zespół nagrał jak dotąd osiem płyt: „Pandemonic Incantations”(1998),  „Satanica”(1999), „Thelema.6”(2000), „Zos Kia Cultus (Here and Beyond)”(2002), „Demigod”(2004), „The Apostasy”(2007), „Evangelion”(2009) i “The Satanist”(2014).

 

Dzięki tym wydawnictwom Behemoth wypracował sobie silna pozycję wśród zespołów, grających ekstremalne odmiany metalu. Jest on jedną z najpopularniejszych polskich grup muzycznych, znanych na świecie. Koncerty Behemoth to duża dawka emocji. Nigdy nie wiadomo czym zespół zaskoczy swoich fanów.

 

Behemoth - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Behemoth wystąpi w: Katowicach
  • Zespół Behemoth jest polską grupą muzyczną, która rozpoczęła swoją działalność w październiku 1991 roku w Gdańsku.
  • Liderem zespołu od 1991 roku jest główny główny kompozytor i autor tekstów Adam "Nergal" Darksi. Jest on również menadżerem grupy.
  • Zespół Behemoth tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak : pagan metal, black metal czy death metal.
  • Pierwszym, debiutanckim albumem zespołu Behemoth jest "Sventevith (Storming Near the Baltic), którego premiera miała miejsce w kwietniu 1995 roku.
  • Zespół Behemoth podczas koncertów wystepuje w charakterystycznym czarno-białym makijażu oraz kostiumach, które używane są przez prekurosrów gatunku black metal.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Behemoth
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Behemoth BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Katowice
19.10
środa, 18:10
Hala Spodek
sprawdzanie dostępności
od 149 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/