Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Lil Gnar

Lil Gnar

Lil GnarOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Lil Gnar, a właściwie Caleb Samuel Shepard to amerykański raper i piosenkarz, który urodził się 24 lutego 1996 roku w Oakland w Kaliforni. Tworzy utwory będące połączeniem takich gatunków muzycznych jak hip hop, rap metal i rap rock.

GNARCOTIC i początek kariery muzycznej

Caleb Shepard, jak sam mówi, od zawsze kochał muzykę i dorastał w otoczeniu kolegów, którzy byli artystami i tworzyli własne utwory. Mimo, że Lil Gnar w wolnej chwili również zajmował się rapowaniem, początkowo robił to raczej dla zabawy niż z poważnymi zamiarami. Jego kariera zawodowa skupiła się początkowo na street wearze.

W 2013 r., w wieku zaledwie 17 lat, Caleb Shepard założyła własną markę odzieżową dedykowaną dla miłośników jazdy na deskorolce i tzw. street stylu. GNARCOTIC, bo tak nazwał swoją firmę, okazała się być sukcesem – nawiązał współpracę z takimi znanymi markami jak DGK, a ubrania stały się popularne wśród deskorolkarzy.

Przez kilka lat przyszły raper skupiał się na budowaniu marki odzieżowej i dopiero pod koniec 2017 r. rozpoczął tworzenie własnych kawałków muzycznych. W październiku 2017 opublikował w serwisie YouTube Worldstarhiphop swój utwór "Ride Wit Da Fye", który okazał się być natychmiastowym hitem.

Szybki wzrost popularności

Caleb opublikował następnie utwór o tytule "Death Note" (z udziałem Lil Skies'a i Craig Xen), który do dzisiaj jest jednym z najbardziej znanych utworów muzyka. Szybki sukces "Ride Wit Da Fye" zainspirował Lil Gnara do stworzenia kolejnego utworu, tym razem przy współpracy z bardziej znanym raperem o pseudonimie Germ. "Big Bad Gnar Shit" został wydany w lutym 2019 r. Debiutancka EP-ka zawierała 6 piosenek.

Ciepłe przyjęcie muzyki Lil Gnara sprawiło, że jego kariera muzyczna nabrała szybkiego tempa. 28 września 2018 r. przy współpracy z wytwórnią TenThousand Projects i Capitol Records został wydany jego debiutancki mixtape zatytułowany "GNAR LIF3". Utwory powstały przy współpracy z takimi artystami jak Travis Barker, Lil Skies czy ZillaKami, a mixtape zajął 16 miejsce w prestiżowym zestawieniu Billboard 200.

"Fire Hazard", czyli drugi krążek artysty, został wydany 20 września 2019 r. Zamieszczone na mixtapie utwory zawierają gościnne występy wielu raperów i muzyków, m. in. Germ, Lil Tracy, Lil Yachty, Robb Banks, Craig Xen, UnoTheActivist, Tyla Yaweh oraz Lil Skies.

Następnym przedsięwzięciem muzycznym artysty było wydanie wraz z Germ’em drugiej EPki - "Big Bad Gnar Shit 2". Premiera miała miejsce 21 lutego 2020 r. i znalazły się na niej cztery utwory: "Perc 300", "Jungle Boys", "Ride Wit Da Fye Pt. 3" oraz "Hibachi".

Dwa lata później, w maju 2022 r. Caleb Shepard wydał swój debiutancki album studyjny, który składa się aż z 18 kawałków. Zostały one nagrane we współpracy m. in. z takimi artystami jak Ski Mask the Slump God czy Yung Bans.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z kim współpracował Lil Gnar?
Do najpopularniejszych artystów, z którymi współpracował Caleb Shepard należą m. in. Germ, Lil Skies, Ski Mask the Slump God, Travis Barker, Chief Keef, Torey Lanez oraz Yung Bans.
Jak nazywa się najnowszy album studyjny artysty?
W czasie swojej kariery raperskiej Lil Gnar wydał jeden album studyjny. Zatytułowany został "Die Bout It" i miał premierę 20 maja 2022 roku.
Jak zatytułowane są najpopularniejsze utwory autorstwa Lil Gnara?
Najpopularniejszym utworem rapera jest z całą pewnością "Death Note", który został stworzony we współpracy z Lil Skies i Craig'iem Xen. Inne znane kawałki piosenkarza to np. "Diamond Chocker", "New Bugatti", "Almighty Gnar", "Brand New Booty", "Missiles" oraz "Ride Wit Da Fye".
Skąd wziął się przydomek “Lil Gnar”?
Caleb Shepard przez długie lata był wielkim fanem jazdy na deskorolce, którą traktował jako styl życia, a jego mottem podczas jazdy było "gnarly", co przetłumaczyć można na zakręcony, niebezpieczny. Swoje motto Caleb przerobił na artystyczny przydomek dodając charakterystyczny dla raperów przedrostek Lil.
Skąd pochodzi Caleb Shepard?
Lil Gnar urodził się w Oakland w Stanach Zjednoczonych (w stanie Kalifornia), natomiast później przeprowadził do Atlanty w stanie Georgia, gdzie mieszka do dzisiaj.

Fani lubią też

Zobacz też