Apocalyptica

Apocalyptica

Apocalyptica to fińska grupa muzyczna wykonująca szeroko pojętą muzykę heavy metalową z elementami muzyki poważnej, w tym symfonicznej. Powstała w 1993 roku w Helsinkach jako kwartet smyczkowy.

Apocalyptica i debiutancka płyta

Debiut formacji Apocalyptica Plays Metallica by Four Cellos wydany został w 1996 roku. Zawierał wyłącznie interpretacje utworów z repertuaru Metalliki cieszył się znaczną popularnością na świecie sprzedając się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Od 2003 roku zespół tworzą trzej wiolonczeliści - absolwenci Sibelius-Akatemia: Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen i Perttu Kivilaaksooraz perkusista Mikko Sirén. Od 2014 roku Apocalyptica współpracuje z byłym wokalistą formacji Scars on Broadway - Frankym Perezem, który pełni funkcję muzyka sesyjnego i koncertowego. Członkowie zespołu jako Apocalyptica wystąpili gościnnie na ponad dziesięciu albumach m.in. takich wykonawców jak: The Rasmus, HIM, Sepultura czy Amon Amarth. Koncerty zespołu Apocalyptica cieszą się dużą popularnością na całym świecie.

 

Apocalyptica w Polsce

Apocalyptica jest zespołem który zdobył popularność w wielu państwach. Apocalyptica koncerty to za każdym razem duża dawka emocji, którą zespół przekazuje zgromadzonej publiczności. Apocalyptica w Polsce wystąpi już w 2022 roku. Podczas koncertu w Gdański oraz koncertu w Warszawie będzie można usłyszeć największe przeboje z repertuaru grupy.

 

Apocalyptica - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Apocalyptica wystąpi w: Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku
  • Apocalyptica jest fińską grupą muzyczną, która powstała w 1993 roku w Helsinkach jako kwartet wiolonczelowy.
  • Apocalyptica tworzy muzykę w gatunku metalu symfonicznego oraz alternatywnego.
  • Obecnymi członkami zespołu są Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Perttu Kivilaakso, Mikko Sirén.
  • Pierwszym albumem grupy Apocalyptica jest "Plays Metallica by Four Cellos". Płyta zawiera wyłącznie interpretacje utworów z repertuaru Metalliki. Album dotarł do 7. miejsca fińskiej listy sprzedaży, uzyskał status złotej płyty w Polsce oraz platynowej w Finlandii.
  • Zespół wielokrotnie występował w Polsce. 27 lipca 2007 roku z okazji obchodów rocznicy powstania warszawskiego wystąpili w Warszawie, w Muzeum Powstania Warszawskiego. Pojawili się również pierwszego dnia podczas Knock Out Fetival w Krakowie.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Apocalyptica
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Apocalyptica BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Epica, Apocalyptica + Wheel

zwiń rozwiń i KUP BILET

Warszawa
25.03.2023
sobota, 19:00
Progresja
sprawdzanie dostępności
od 169 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Gdańsk
27.03.2023
poniedziałek, 19:00
Klub B90
sprawdzanie dostępności
od 169 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
12.11
sobota, 19:00
Hala Stulecia
sprawdzanie dostępności
od 89 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/