Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejopener-festival3-majowkacyrk-na-wodzie-waterland
Home Artysta Antoni Syrek-Dąbrowski

Antoni Syrek-Dąbrowski

Antoni Syrek-DąbrowskiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
41 lat
data urodzenia:
11.07.1982
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Stand-uper
social media:

Opis

Na scenie komediowej występuje od 2010 roku. Jest komikiem, scenarzystą i improwizatorem. Występował w "HBO Stand-up Comedy Club", "Comedy Central Prezentuje: Stand-up!", "Tylko dla dorosłych" w TVP2 oraz "Stand-up Express" (wraz z komikami z Europy Wschodniej).

Antoni Syrek-Dąbrowski urodził się 11 lipca 1982 roku w Warszawie. Od dziecka był fanem kabaretów. Gdy był nastolatkiem, przerzucił się z Joanny Kołaczkowskiej i Ani Mru Mru na brytyjskie stand-upy. Studiował psychologię, a później był tłumaczem, pracował w barze, w KFC, sprzątał, rozdawał ulotki… aż w końcu wyjechał do Anglii pracować na produkcji sedesów. Gdy skończył studia, wyjechał do Tajwanu, ale niedługo później wrócił, nadal nie mając pomysły na siebie. Nie dopuszczał myśli, że mógłby zajmować się stand-upem.

Antoni Syrek-Dąbrowski – początki kariery

Jako dwudziestokilkulatek uznał, że nia ma telentu komediowego, więc założy własny klub stand-upowy. Zaczął jednak od podjęcia pracy na Chłodnej 25. Zatrudnił się jako barman i obserwował, jak funkcjonuje takie miejsce. W międzyczasie założył grupę na Facebooku "Stand-up Polska".

Poznał Konrada Sztukę i Leszka Lichotę, którzy ćwiczyli przed "HBO Na Stojaka". Reżyser próbował przekonać Antoniego, żeby spróbował wystąpić jako stand-uper. Przygotował go nawet scenicznie, czego efektem był jego pierwszy występ na open micu. Stało się to 21 marca 2010 roku, ale widzowie nie śmiali się z jego żartów. Na szczęście drugi występ był o niebo lepszy i tak się to wszystko zaczęło.

Kilka miesięcy później brał udział w nagraniach do "HBO Na Stojaka", a jeszcze miesiąc później – do "Comedy Club" od Comedy Central.

Antoni Syrek-Dąbrowski – stand-up

Na początku istnienia zespołu Stand-up Polska, Antoni był jej menadżerem. Grupa tworzyła własne występy oraz organizowała wieczory open mic. Artyści prowadzili także warsztaty z pisania komedii. Z czasem do swojego arsenału wprowadzili także roasty, które dały im największy rozgłos. Bardzo znanym i zarazem pierwszym był roast Huberta Urbańskiego z okazji roku działalności. Później Stand-Up Polska zapraszał także m.in. Szymona Majewskiego, Czesława Mozila, Piotra Kędzierskiego i Michała Wiśniewskiego. Antoni Syrek-Dąbrowski wystąpił w roaście Abelarda Gizy.

W 2011 roku Antonii spróbował także improwizacji, która spodobała mu się do tego stopnia, że zyskała swoją własną nazwę – Grupa Hofesinka. 

W 2012 roku artysta wyjechał do Chicago. Brał tam udział w kursie The iO Theater, który uznawany jest za jeden z najlepszych w dziedzinie improwizacji komediowej. Po powrocie zaczął czuć się pewniej na scenie i częściej wchodzić w interakcje z publicznością.

W 2014 roku grupa Stand-up Polska wyjechała w trasę "Dobranoc ATM" ze swoim programem satyryczno-rozrywkowym. Projekt nie był zbyt udany, ale artyści wyciągnęli z niego wiele lekcji na przyszłość, czego efektem był Stand-up Express na Węgrzech nagrywany z komikami z Europy Wschodniej. W 2015 roku grupa wyruszyła w Wielkie Trasy po największych miastach w Polsce.

Antoni Syrek-Dąbrowski – aktor filmowy, serialowy oraz scenarzysta

Swój debiut na wielkim ekranie miał w 2010 roku. Zagrał jedną z postaci w etiudzie szkolnej "Koniec świata". Był również scenarzystą tej produkcji. Otrzymał za niego nominację do  Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii "Najlepszy scenariusz" w 2012 roku.

Za to w 2023 roku zagrał psychologa w filmie fabularnym "Horror Story".

Grał także na małym ekranie. W 2012 roku wcielił się w rolę reportera w serialu "Na dobre i na złe" (odc. 473). W 2014 roku wystąpił w roli lekarza w "Na Wspólnej" (odc. 1860). W 2015 roku zagrał gościnnie w dwóch odcinkach serialu "Prawo Agaty". W roli reportera można go zobaczyć w pierwszym i dziesiątym epizodzie trzeciego sezonu. Wystąpił też w "Sędzi Annie Marii Wesołowskiej".

Przygotowywał scenariusz do etiudy szkolnej "Koniec/Początek" w 2009 roku. 

Źródło zdjęcia: PAP/StrefaGwiazd

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Antoni Syrek-Dąbrowski grał w reklamach?
Tak, w 2012 roku wystąpił w reklamie sieci T-Mobile jako… Hot-Dog.
Czy Antoni Syrek-Dąbrowski jest aktorem dubbingowym?
Nie, nie udzielał głosu w żadnej produkcji, słuchowisku, audiobooku ani w Teatrze Polskiego Radia. Prowadzi podcast "Będzie dobrze".
Jaki był pierwszy pełnowymiarowy program stand-upowy Antoniego Syrka-Dąbrowskiego?
Jego pierwszym programem był "Everyman", który miał swoją premierę pod koniec 2015 roku.
Skąd pomysł na „Sierpień”?
Antoni Syrek-Dąbrowski napisał ten program po tym, jak przeszedł operację naczyniaka mózgu. Jest to jego najpopularniejszy program.
Gdzie można posłuchać Antoniego Syrka-Dąbrowskiego?
Artysta tworzy z Łukaszem Kowalskim podcast "Będzie dobrze". Można go też posłuchać na YouTube i oczywiście na żywo.

Fani lubią też

Zobacz też