Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Daniel Midas

Daniel Midas

Daniel MidasSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
stand-uper
social media:

Opis

Znany w Internecie dzięki swojemu programowi „Szopka dla Reportera”. Zajmuje 16. miejsce w rankingu najlepszych stand-uperów według czytelników Standupedii. Od niedawna występuje także na tradycyjnej scenie, rozśmieszając widzów w wielu polskich miastach.

Daniel Midas stał się znany, gdy zaczął działać na Tik-Toku w 2021 roku. W swoich nagraniach streszcza kolejne odcinki „Sprawy dla reportera”. Łączy tam research absurdów programu emitowanego w TVP z humorystycznymi komentarzami. Do tego zadbał o montaż, dzięki czemu jego treści poniosły się po całym internecie, dając mu popularność.

Korzysta z Patronite, gdzie wspierających nazywa Robaczkami. Mogą oni kupić koszulki z jego znanymi tekstami, m.in. „Jestem z Kaszewiakiem na Ty” oraz „Jak ministrantem był, to niewinny”. 

Dzięki sukcesowi, który osiągnął online, mógł zacząć występować na żywo. Robi to bardzo często. W ciągu jednego miesiąca potrafi zagrać kilkanaście razy. Ludzie są zachwyceni jego występami. Niektórzy twierdzą, że jest najlepszym stand-uperem w kraju.

„Szopka dla Reportera”

Daniel Midas dziwi się, że do pani Jaworowicz przychodzą osoby z takimi problemami, którym ona nie jest w stanie zaradzić, np. kobieta, którą zdradził mąż. Przez to Daniel Midas wpadł na pomysł, by komentować odcinki programu „Sprawa dla Reportera” i publikować je w Internecie pod nazwą „Szopka dla Reportera”.

Jego odcinki przeważnie były krótkie i pełne żartów. Jednak od jakiegoś czasu Daniel Midas zaczął tworzyć nieco bardziej poważne treści. Zamierza rozszerzyć swoją działalność i komentować także inne programy. 

By nagrać jeden z odcinków, skontaktował się z Henrykiem Kacprzakiem i Jackiem Murańskim, którzy występowali w TVP. Chciał z nimi porozmawiać, bo na antenie zostały powycinane niektóre istotne wątki. Udało mu się to, dzięki czemu powstał jeden z poważniejszych odcinków. Daniel Midas, jako dziennikarz, stara się być obiektywny i nikogo nie faworyzować. Dłuższe odcinki nagrywa wtedy, gdy jakiś temat go zaciekawi i chce go drążyć. Jak sam mówi: TVP ma ograniczony czas, a on nie, dlatego z tego korzysta.

Według jego fanów wykonał o wiele lepszą pracę niż autorzy programu TVP i według nich to on powinien być gospodarzem. Daniel Midas udzielił wywiadu Esce TV, w którym przyznał, że za kilka lat chciałby pracować w telewizji.

Na jego kanale na YouTubie można zobaczyć przeszło 100 odcinków „Szopki dla Reportera”, m.in.:

 • „Chłop w szoku siedzi”, 
 • „Pies skazany za kapustę”,
 • „Kaszewiak Show”,
 • „Mąż z Tunezji”,
 • „Zagraniczna miłość”,
 • „Krzyknij babciu”,
 • „Kot świadkiem”,
 • „Walka z patologią”.

Daniel Midas – stand-upy

Daniel Midas występuje na żywo oraz online. Jednym z jego skeczy jest „Sprawa dla stand-upera”. Oprócz tego można zobaczyć m.in.:

 •  „Mecenas złośliwiec”,
 • „Typowy polski tata”,
 • „Można i tak”,
 • „W zaufaniu”,
 • „Zawsze z wyczuciem”,
 • „Przez lekkoatletykę”,
 • „Zaskoczył mnie”.

W większości są to krótkie nagrania umieszczone na YouTubie. Jednak na żywo jego występy są znacznie dłuższe i potrafi rozśmieszać widzów nawet przez 1,5 godziny. Twierdzą oni, że dawno się tak dobrze nie bawili i szkoda im opuszczać salę.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie można zobaczyć Daniela Midasa na żywo?
Stand-uper występuje w całej Polsce, m.in. w takich miastach jak Tomaszów Lubelski, Skierniewice, Pabianice, Lublin, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Sandomierz, Wrocław czy Koszalin.
Czy Daniel Midas występował podczas Polskiego Festiwalu Stand-upu?
Tak, pojawił się na scenie 13 sierpnia 2023 roku.
Od kiedy Daniel Midas zna program „Sprawa dla Reportera”?
Stand-uper oglądał go z mamą. Często oboje byli zdumieni tym, co widzą na ekranie. Rozmawiali o absurdalnych sytuacjach, które znajdowały się w programie.
O co chodzi z Kaszewiakiem?
Kaszewiak to mecenas Piotr Kaszewiak, który stoi na straży prawa w programie „Sprawa dla Reportera”. Jest jednym z ulubionych bohaterów tego programu. Panowie znają się osobiście i bardzo lubią.
Jakie odcinki „Sprawy dla Reportera” są najciekawsze dla Daniela Midasa?
Według niego najciekawsze odcinki są na temat osób, które tłumaczą, że są dobrymi ludźmi, bo np. byli ministrantami.

Fani lubią też

Zobacz też