Anne-Marie

Anne-Marie

Anne-Marie, czyli Anne-Marie Rose Nicholson jest to brytyjska wokalistka, jak również autorka tekstów. Urodziła się 7 kwietnia 1991 w East Tilbury w hrabstwie Essex. Do tej pory ma na koncie kilka przebojowych singli, takich jak "Rockabye", "Friends", "Alarm" i "Ciao Adios". Do jej pierwszego doświadczenia scenicznego możemy zaliczyć "Les Misérables" na deskach West End Theathre. Kilka lat potem, jako 12-latka, wystąpiła w produkcji "Whistle Down the Wind". We wczesnych latach zaczęła też walczyć o zostanie piosenkarką pop, a także próbowała szczęścia w profesjonalnych mistrzostwach karate. W karate odnosiła sukcesy, zdobywając w ciągu kilku lat trzy złote i jeden srebrny medal. Anne-Marie powiedziała, że to karate nauczyło ją skupienia i dyscypliny, czyli dwóch podstawowych cech, jakie powinien mieć muzyk, żeby odnieść sukces.

Rozwój kariery Anne-Marie

Kariera Anne-Marie zaczęła rozwijać się po 2009, kiedy to rozpoczęła ona współpracę z Magnetic Man, czyli trójką producentów i DJ-ów. Następnie nagrała płytę "Sirens" wraz z duetem Gorgon City. Dzięki tym współpracom została zauważona przez Rudimental i od tego czasu jej kariera poszybowała w górę. Jako że jedna z wokalistek Rudimental odeszła, Anne-Marie zajęła jej miejsce, dołączając tym samym do grona chórzystek zespołu. Możemy ją zobaczyć w teledysku "Rumor Mill", a także usłyszeć w aż czterech piosenka z albumu "We The Generation".

 

Dzięki kolaboracji z Rudimental została dostrzeżona przez wytwórnię Warner Music Group. Doprowadziło to do powstania w 2015 roku debiutanckiego minialbumu artystki - "Karate". Z kolei w 2016 roku wyszedł singiel "Alarm", który w Wielkiej Brytanii pokrył się podwójną platyną. Postały do piosenki teledysk odniósł wielki sukces, zaliczając popremierowe wyświetlenia rzędy 80 mln odtworzeń. Warto nadmienić, że artystka zaśpiewała na żywo Alarm podczas Voice Of Poland, powodując zachwyt obecnych w studiu oraz widzów przed telewizorami.

 

Międzynarodowy sukces przyniosła wokalistce w 2018 roku współpraca z zespołem Clean Bandit. Nagrany wspólnie singiel "Rockabye" zyskał ogromną popularność i już na początku został odtworzony 2,3 miliarda razy w serwisie YouTube. Ponadprzeciętny głos, który zaprezentowała słuchaczom Anne-Marie zwrócił na nią oczy całego świata.

W 2017 roku pojawił się na koncie wokalistki kolejny sukces - wystąpiła jako support Eda Sheerana, kiedy to podczas trasy po Europie koncertował, promując swoją płytę pt. "Divine".

 

Kolejnym międzynarodowym sukcesem okazała się piosenka "Friends" nagrana w 2018 roku wspólnie z Marshmello. W tym roku również Anne-Marie wydała album pt. "Speak Your Mind", który w Wielkiej Brytanii uzyskał status złotej płyty. Także w 2018 roku nawiązała współpracę z Davidem Guettą, w wyniku której postał singiel "Don't leave me alone", a następnie teledysk do piosenki. Ten jakże płodny rok dla artystki doprowadził do nagrania "Rewrite The Stars" z Jamesem Arthurem.

 

W 2019 roku zostało wydane "F*ck I'm lonely" z Lauvem, który to singiel stał się soundtrackiem serialu "Trzynaście powodów".

 

Po małej przerwie wokalistka powróciła w 2021 roku z płytą "Therapy". Album zawiera 12 utworów, do których powstania przyczyniły się takie osoby jak: Nathan Dawe i MoStack, KSI i Digital Farm Animals, Rudimental, Niall Horan oraz zespół Little Mix.

Dyskografia

Anne-Marie 10 czerwca 2015 roku wydała swoją debiutancką EP-kę zatytułowaną "Karate". EP-ka ta zawierała trzy oryginalne single i remiksy Chloe Martini. Dwa single z albumu, "Karate" oraz "Gemini" stały się hitami. W listopadzie tego samego roku brytyjska piosenkarka wydała singiel "Do It Right", który trafił na 90. miejsce UK Singles Chart. Następnie w maju 2016 roku artystka wydała pierwszy utwór ze swojego debiutanckiego albumu studyjnego "Alarm", który w Polsce pokrył się platyną. W tym samym roku Clean Bandit wyszedł z piosenką "Rockabye", w której główną wokalistką była Anne-Marie. Wkrótce potem wydała solowy singiel "Ciao Adios", który wcześniej wykonywała na żywo w KOKO. Kolejnym utworem artystki była jej współpraca z Snakehips, zatytułowana "Either Way". 22 września 2017 roku wydała singiel "Heavy". W 2018 roku Anne-Marie współpracowała z Marshmello przy piosence "Friends". 21 lutego 2018 natomiast ogłosiła, że jej debiutancki album zatytułowany "Speak Your Mind" ukaże się w kwietniu 2018 roku. Wydany 27 kwietnia album zawierał single, takie jak np.  "Alarm" czy "Ciao Adios". W 2021 roku ukazał się najnowszy album wokalistki, zatytułowany "Therapy".

Trasy koncertowe

Do największych tras koncertowych brytyjskiej wokalistki możemy zaliczyć 3 główne trasy.

Anne-Marie Live (2016)
2018 UK and European Tour (2018)
Speak Your Mind Tour (2018–2019)

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Anne-Marie: Lewis Capaldi, Julia Wieniawa, Taco Hemingway, Ava Max, Parcels, White 2115, Future, Young Leosia, Jan - rapowanie, Bedoes, Rosalie, OKI, Halsey, Kinny Zimmer, Mimi Webb,

 

Anne-Marie - Często zadawane pytania

  • Wokalistka ćwiczyła karate.
  • Artystka jest średniego wzrostu i mierzy 168 cm.
  • Wokalistka działa charytatywnie, pomagając dzieciom z biednych rodzin, uruchomiła banki żywności w szkole.
  • Najlepszym przyjacielem artystki jest Ed Sheeran.
  • Ulubione jedzenie gwiazdy nie należy do wymyślnych potraw i są to tosty z masłem orzechowym, które dodatkowo lubi maczać w herbacie.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Anne-Marie
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/