Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Arctic Monkeys

Arctic Monkeys

Sprawdź wydarzenia
Arctic Monkeys SzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

data powstania:
01.01.2002
miejsce powstania:
Sheffield, Anglia
dyscyplina:
rock alternatywny, indie rock, post-punk
social media:

Opis

Alex Turner, Matt Helders, Jamie Cook, Nick O’Malley 12 lat temu wstrząsnęli światem za sprawą albumu Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not. Był to najszybciej sprzedającego się debiutu w historii brytyjskiej muzyki. Artyści zdobyli Mercyury Prize, BRIT Award, NME Award, Q Award i nagrodę dla najlepszej płyty 2016 roku.

Arctic Monkeys i rozwój kariery muzycznej

Jednak w byciu Arctic Monkeys nigdy nie chodziło o bicie rekordów i nagrody. To działo się jakby obok. W byciu Arctic Monkeys chodzi o bycie Arctic Monkeys, najlepszym zespołem jaki wydała Anglia w ostatnim dwudziestoleciu. Kiedy ze sklepowych półek każdego dnia znikały dziesiątki tysięcy CD z ich pierwszym albumem oni nagrywali kolejną płytę, koncertowali i wypuszczali single i EP-ki z premierowym materiałem.

 

Zaledwie 15 miesięcy po „Whatever…” na rynku pojawił się Favourite Worst Nightmare, późniejszy zwycięzca BRIT Awards za najlepszą brytyjską płytę 2007, powtarzając sukces sprzed roku. „Humbug” (2009) był pomostem między Wyspami a Ameryką, którą ewidentnie muzyków zafascynowała. Wokalista Alex Turner zamieszkał w Nowym Jorku, gdzie powstała część materiału na album. Druga sesja odbyła się w kalifornijskim studiu Josha Homme z QOTSA, który stał się przyjacielem zespołu i współproducentem albumu. „Humbug” jest wyraźnym drogowskazem, w jakim kierunku miała podążać muzyka zespołu w drugiej dekadzie XXI wieku.

 

Te zaczęli od wydania w 2011 roku „Suck It and See”, która po latach brzmi jak uspokojenie emocji przed prawdziwym uderzeniem – „AM” z 2013 roku. To jak na razie ostatnia płyta w dyskografii Arctic Monkeys koncerty, przy okazji dla wielu także ich najlepszy album. „AM” przyniósł grupie kolejne nagrody – powtórka z BRIT Awards i NME Awards! Fani Arctic Monkeys bilety usłyszeli „AM” praktycznie w każdym zakątku globu, ale po trzech latach koncertowego milczenia chyba nie ma na świecie osoby, która nie czeka na powtórkę.

Arctic Monkeys koncerty

Arctic Monkeys jest zespołem, który zdobył popularność na całym świece. Koncerty Arctic Monkeys są okazją, aby na żywo usłyszeć utwory z ich repertuaru. Fani zespołu wyczekują kolejnych wydarzeń muzycznych ich udziałem.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też