Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili PeppersSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Los Angeles, USA
członkowie:
Anthony Kiedis, John Frusciante, Flea, Chad Smith
dyscyplina:
zespół rockowy (funk rock, funk metal, rock alternatywny, rap rock)
social media:

Opis

Red Hot Chili Peppers to amerykański zespół rockowy, założony w 1983 roku w Los Angeles przez szkolnych przyjaciół – wokalistę Anthony'ego Kiedisa, gitarzystę Hillela Slovaka, basistę Flea oraz perkusistę Jacka Ironsa.

Rozwój kariery muzycznej Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili Peppers zaczęli grać w niewielkich klubach i nagrali kilka utworów z występów na demo. Niedługo potem Slovak i Irons opuścili grupę, a ich miejsce zajęli perkusista Cliff Martinez oraz gitarzysta Jack Sherman.

 

W 1984 roku zespół wydał debiutancki album o nazwie „The Red Hot Chili Peppers”. Płyta z piosenkami takimi jak „Get Up and Jump” czy „True Men Don't Kill Coyotes”  utrzymana była w nowych stylach – funk metalu i rap rocku. Niedługo po jej wydaniu Sherman odszedł z grupy, a Slovak ponownie do niej dołączył. Album nie odniósł sukcesu sprzedażowego, ale pomógł grupie zdobyć pierwszych fanów. Po wydaniu kolejnego albumu - „Freaky Styley” w 1985 roku grupa powróciła do swojego oryginalnego składu za sprawą zwolnienia Martineza i powrotu Jacka Ironsa. W 1988 roku Slovak zmarł z powodu przedawkowania heroiny. Irons ponownie opuścił zespół. Flea i Kiedis po raz kolejny musieli uzupełnić skład. Zdecydowali się przyjąć perkusistę Chada Smitha oraz gitarzystę Johna Frusciante.

 

W 1989 roku ukazał się czwarty album grupy, zatytułowany „Mother's Milk”. Trafił na 52 miejsce listy Billboard 200 i był pierwszym krokiem w stronę międzynarodowej kariery. Przełomem był album „Blood Sugar Sex Magik”, wydany w  1991 roku. Sprzedał się w 7 milionach egzemplarzy w Stanach i pokrył platyną w ośmiu krajach, a także złotem w Polsce. Wylansował hity „Under the Bridge”, „Suck My Kiss”, „Breaking the Girl”, czy „If You Have to Ask”. Album trafił na 3. miejsce notowania Billboard.

Najsłynniejszym albumem zespołu jest „Californication” z 1999 roku. Na świecie sprzedał się w około 15 milionach egzemplarzy, w tym 6 w Stanach. Ich ostatni krążek - „The Getaway” pochodzi z 2016 roku.

Red Hot Chili Peppers w Polsce

Red Hot Chili Peppers w Polsce występowali kilkukrotnie, między innymi w 2007 roku w Chorzowie, w 2016 roku na Open’erze, a ostatnio w 2017 roku w Krakowie. Grupa cieszy się u nas sporą popularnością – cztery ich płyty pokryły się w Polsce platyną.

Koncerty Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili Peppers to jeden z najbardziej znanych zespołów na świecie. Koncerty Red Hot Chili Peppers cieszą się wielką popularnością na całym świecie. Podczas ich występów na żywo można usłyszeć ich największe przeboje takie jak między innymi Californication czy Can't Stop

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też