Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili Peppers to amerykański zespół rockowy, założony w 1983 roku w Los Angeles przez szkolnych przyjaciół – wokalistę Anthony'ego Kiedisa, gitarzystę Hillela Slovaka, basistę Flea oraz perkusistę Jacka Ironsa.

Rozwój kariery muzycznej Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili Peppers zaczęli grać w niewielkich klubach i nagrali kilka utworów z występów na demo. Niedługo potem Slovak i Irons opuścili grupę, a ich miejsce zajęli perkusista Cliff Martinez oraz gitarzysta Jack Sherman.

 

W 1984 roku zespół wydał debiutancki album o nazwie „The Red Hot Chili Peppers”. Płyta z piosenkami takimi jak „Get Up and Jump” czy „True Men Don't Kill Coyotes”  utrzymana była w nowych stylach – funk metalu i rap rocku. Niedługo po jej wydaniu Sherman odszedł z grupy, a Slovak ponownie do niej dołączył. Album nie odniósł sukcesu sprzedażowego, ale pomógł grupie zdobyć pierwszych fanów. Po wydaniu kolejnego albumu - „Freaky Styley” w 1985 roku grupa powróciła do swojego oryginalnego składu za sprawą zwolnienia Martineza i powrotu Jacka Ironsa. W 1988 roku Slovak zmarł z powodu przedawkowania heroiny. Irons ponownie opuścił zespół. Flea i Kiedis po raz kolejny musieli uzupełnić skład. Zdecydowali się przyjąć perkusistę Chada Smitha oraz gitarzystę Johna Frusciante.

 

W 1989 roku ukazał się czwarty album grupy, zatytułowany „Mother's Milk”. Trafił na 52 miejsce listy Billboard 200 i był pierwszym krokiem w stronę międzynarodowej kariery. Przełomem był album „Blood Sugar Sex Magik”, wydany w  1991 roku. Sprzedał się w 7 milionach egzemplarzy w Stanach i pokrył platyną w ośmiu krajach, a także złotem w Polsce. Wylansował hity „Under the Bridge”, „Suck My Kiss”, „Breaking the Girl”, czy „If You Have to Ask”. Album trafił na 3. miejsce notowania Billboard.

Najsłynniejszym albumem zespołu jest „Californication” z 1999 roku. Na świecie sprzedał się w około 15 milionach egzemplarzy, w tym 6 w Stanach. Ich ostatni krążek - „The Getaway” pochodzi z 2016 roku.

Red Hot Chili Peppers w Polsce

Red Hot Chili Peppers w Polsce występowali kilkukrotnie, między innymi w 2007 roku w Chorzowie, w 2016 roku na Open’erze, a ostatnio w 2017 roku w Krakowie. Grupa cieszy się u nas sporą popularnością – cztery ich płyty pokryły się w Polsce platyną.

Koncerty Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili Peppers to jeden z najbardziej znanych zespołów na świecie. Koncerty Red Hot Chili Peppers cieszą się wielką popularnością na całym świecie. Podczas ich występów na żywo można usłyszeć ich największe przeboje takie jak między innymi Californication czy Can't Stop

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Red Hot Chili Peppers
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/