Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Artysta Abelard Giza

Abelard Giza

Abelard GizaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Abelard Giza to urodzony w 1980 roku w Pruszczu Gdańskim najpopularniejszy polski stand-uper. Pomimo tego, że Abelard znany jest głównie jako komik, posiada wykształcenie filmowe. Jest bowiem scenarzystą, a także reżyserem teatralnym i filmowym. Napisał wiele tekstów satyrycznych dla magazynu Chichot.

 

W 2007 roku stworzył Grupę Impact, która zajmuje się produkcją filmową. Jego działalność filmowa przyniosła mu wiele nagród i wyróżnień. Wśród nich wymienić można między innymi OFFskara za najlepszy scenariusz filmowy („Towar”) oraz wyróżnienie na Festiwalu Filmowym w Gdyni za film „W stepie szerokim”. Rozpoznawalność przyniosły mu występy z Kabaretem Limo w latach 1999-2004, którego był założycielem i liderem. Abelard Giza bilety na występy komika sprzedają się błyskawicznie w całej Polsce. Abelard, wraz z Kacprem Rucińskim jest założycielem cyklu „Stand up: Elżbietańska w plenerze” - pierwszej, cyklicznej sceny stand-up w Trójmieście. Impreza powstała w październiku 2012 roku i gościła na swoich deskach wszystkich najlepszych komików z całej Polski. 

 

Abelard Giza stand-up

Abelard Giza występy komika od lat cieszą się niesłabnącą popularnością – Abelard nie boi się żadnych tematów, jego żarty są odważne, celne, czasem abstrakcyjne. Artysta potrafi rozśmieszać widzów do łez przez całe kilkadziesiąt minut trwania swoich występów dzięki charyzmie i niezwykłej osobowości scenicznej. Abelard Giza występy to np. „Ludzie Trzymajcie Kapelusze” czy „Proteus Vulgaris”.

Abelard Giza stand up. Abelard Giza bilety dostępne na eBilet!Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Abelard Giza?
Abelard Piotr Giza, urodzony 15 września 1980 roku w Gdańsku, jest polskim komikiem, stand-uperem, scenarzystą oraz autorem tekstów komediowych.
Kiedy Abelard Giza założył grupę Kabaret Limo?
W 1999 roku z inicjatywy Abelarda Gizy i Marcina Kulwikowskiego powstał Kabaret Limo. W kwietniu 2014 roku zespół poinformował o zbliżającym się rozwiązaniu grupy, które miało miejsce 31 grudnia 2014 roku.
Jakie programy stand-upowe stworzył Abelard Giza?
Abelrad Giza jest twórcą programów stand-upowych takich jak : "Proteus Vulggaris", "Ludzie, trzymajcie kapelusze", "Numer 3" i "Piniata".
Jakie filmy wyreżyserował Abelard Giza?
Abelard Giza jest reżyserem produkcji filmowych takich jak : "Wożonko", "Towar", "Demo", "w stepie szerokim" oraz "Swing".
Jakie nagrody za swoją działalność otrzymał Abelard Giza?
Pierwszą nagrodę, którą uzyskał Abelard Giza był "Złoty Grombuś" w 2005 roku podczas festiwalu w Koldubach. W 2008 roku otrzymał Nagrode Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury.

Fani lubią też

Zobacz też