Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Miejsce Zamek Ząbkowice Śląskie

Zamek Ząbkowice Śląskie

Ząbkowice Śląskie, Krzywa
Zamek Ząbkowice ŚląskieOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zamek w Ząbkowicach Śląskich, położony w malowniczym regionie Dolnego Śląska, to imponujący obiekt o bogatej historii. Jego korzenie sięgają XIV wieku, kiedy to został wzniesiony jako warownia obronna. Zamek wielokrotnie przechodził przez różne fazy rozbudowy i renowacji – wykonane na przestrzeni wieków prace zaowocowały obecnym wyglądem, który zachwyca zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów.

Zamek w Ząbkowicach Śląskich jest doskonałym przykładem gotyckiej architektury, charakteryzującej się masywnymi murami, blankami i wysokimi wieżami. Jego wnętrza kryją liczne sale i komnaty, które są pełne ciekawych eksponatów. W zamkowej kolekcji można znaleźć wiele unikalnych przedmiotów związanych z historią zarówno całego regionu, jak i samego zamku.

Obecnie zamek pełni rolę centrum kulturalnego i turystycznego. Oferuje on różnorodne atrakcje, takie jak wystawy, koncerty, warsztaty i imprezy plenerowe. Wydarzenia te odbywają się zarówno wewnątrz zamku, w salach wystawowych i koncertowych, jak i na terenie otaczającego go parku.

Wystawy prezentowane na zamku często koncentrują się na lokalnej historii, kulturze i sztuce, umożliwiając zwiedzającym poznanie bogatego dziedzictwa regionu. Koncerty obejmują z kolei różne gatunki muzyczne, takie jak muzyka klasyczna, folkowa, jazzowa czy rockowa, przyciągając tym samym szerokie grono melomanów. Bilety na organizowane tutaj eventy dostępne są często w wygodnej sprzedaży online.

Zamek w Ząbkowicach Śląskich – koncerty

Jakie imprezy muzyczne organizuje zamek w Ząbkowicach Śląskich? Bilety na Drum Basstion Frankenstein Edition cieszyły się ogromnym zainteresowaniem miłośników tematycznych festiwali. Na terenie Plant Zamkowych, w bezpośrednim sąsiedztwie zamku, organizowano m.in. 3. edycję popularnej imprezy w klimatach drum, bass, techno, house oraz dub. W line-upie eventu znaleźli się tacy artyści, jak Monrroe, Lulu Malina, Living Plastic, Morc in Dub czy Malmo. Oprócz atrakcji muzycznych uczestnicy mogli skorzystać z warsztatów Szkoły Muzyki Nowoczesnej, darmowego zwiedzenia zamku, strefy chillu z produktami konopnymi oraz smakowitych foodtrucków dla mięsożerców oraz wegetarian. Bilety na wydarzenie dostępne były w sprzedaży online.

Zamek w Ząbkowicach Śląskich – wydarzenia komediowe

Fani stand-upów mogli bawić się na show Marcina Zbigniewa Wojciecha, które odbyło się w zamku w Ząbkowicach Śląskich – bilety na to wydarzenie dostępne były do kupienia na naszej stronie internetowej. Marcin Zbigniew Wojciech to polski kabareciarz i stand-uper, który występuje na scenie już od ponad kilkunastu lat. Na jego koncie jest około 1500 show – zarówno lokalnych, jak i telewizyjnych. Komik zaprezentuje uczestnikom wydarzenia spektakl pod tytułem „Sztos”.

Stand-upy są doskonałą rozrywką dla tych, którzy lubią się śmiać i cenią dobre poczucie humoru. Aktorzy kabaretowi poruszają różne tematy, zarówno polityczne, jak i życia codziennego, starając się dostarczyć publiczności jak najwięcej rozrywki. Wydarzenia tego typu przyciągają nie tylko dorosłych, ale i młodsze pokolenie, które ceni pełne ukrytej ironii występy artystyczne. Stand-upy poruszają bowiem także tematy bliskie młodzieży, takie jak technologia, randki, studia czy pierwsza praca.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Jakie wydarzenia odbywają się w zamku w Ząbkowicach Śląskich? Bilety na eventy
Na terenie zamku odbywają się m.in. koncerty, wydarzenia tematyczne czy warsztaty. Bilety na organizowane tutaj eventy dostępne są często w wygodnej sprzedaży elektronicznej za pośrednictwem naszej platformy.
Kiedy zbudowano zamek w Ząbkowicach Śląskich?
Zamek w Ząbkowicach Śląskich został wzniesiony w XIV wieku jako warownia obronna.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też