emptygif
Newsletter

Na czasie

hans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023metro-w-buffo
Home Miejsce WERK ARENA

WERK ARENA

Třinec (Czechy), Frýdecká 850
WERK ARENAOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Werk Arena to wielofunkcyjna hala sportowa, zlokalizowana w Trzyńcu, która od sezonu 2014/2015 jest domem dla klubu hokejowego HC Oceláři Třinec. Najpopularniejszą kategorią organizowanych w Werk Arena wydarzeń są mecze hokejowe – warto jednak nadmienić, że obiekt ten został zaprojektowany również z myślą o możliwości organizacji innych dyscyplin sportowych oraz różnorodnych wydarzeń natury kulturalnej i społecznej. Wskutek ogłoszonego przetargu, głównym wykonawcą wielofunkcyjnej hali została ogłoszona firma budowlano-inżynieryjna Syner.

Uroczyste rozpoczęcie budowy miało miejsce 10 października 2012 roku. Pierwsze użytkowanie sali odbyło się 31 lipca 2014 roku, kiedy to Třinec Steelers zmierzyli się z Liberec White Tigers w ramach przygotowań do nowego sezonu hokejowej ekstraligi – Steelers zwyciężyli ten mecz 6:2, a pierwszego gola na nowej arenie zdobył Martin Adamský z drużyny z Trzyńca. W lipcu 2016 roku hala była gospodarzem ćwierćfinałów Grupy Światowej Pucharu Davisa 2016 pomiędzy Czechami a Francją, zakończony wynikiem 3:1 dla Trójkolorowych.

Werk Arena – koncerty

Mieszcząca 5400 widzów hala w Trzyńcu regularnie organizuje również wydarzenia muzyczne. Organizowane przez Werk Arena koncerty to m.in. występ Karela Gotta – najbardziej znanego czeskiego piosenkarza, który w trakcie swojej barwnej kariery artystycznej zdobył m.in. 43 Złote i Czeskie Słowiki.

Werk Arena – wydarzenia sportowe

Zorganizowane w trzynieckiej hali Werk Arena wydarzenia obejmują również sporty walki – entuzjaści starć w formule MMA z pewnością docenią emocjonujące pojedynki w ramach gali KSW 87. W jednym ze starć w wadze półciężkiej do oktagonu wkroczy Ivan Erslan, były pretendent do tytułu i numer jeden tej kategorii wagowej, oraz debiutujący w KSW Rafał Haratyk, ceniony zawodnik wagi średniej w Polsce, który postanowił dołączyć do wyższej kategorii.

Dodatkowo, fanów czekają interesujące starcie dwóch nowych zawodników w organizacji KSW: Vojtech Garba z Czech, który jest znany z efektownych knockoutów, stanie do walki z niepokonanym Michałem Dreczkowskim – pojedynek również będzie miał miejsce w wadze półciężkiej. Podczas gali KSW 87, zgromadzeni na zorganizowanym w Werk Arena wydarzeniu fani będą mieli okazję zobaczyć w akcji niepokonanego Josefa Štummera, który zmierzy się z doświadczonym Dawidem Karetą w wadze piórkowej.

W walce wieczoru Darko Stošić, numer jeden rankingu wagi ciężkiej, stanie przeciwko najlepszemu czeskiemu zawodnikowi tej kategorii, Michalowi Martínkowi. Na karcie głównej pojawią się również pojedynki w innych kategoriach wagowych, takie jak walka wagi lekkiej między Romanem Szymańskim a Leo Brichtą oraz pojedynki w wagach półciężkiej, koguciej i piórkowej. Warto nadmienić, że zorganizowane w Werk Arena wydarzenie spod szyldu KSW to już drugi event, który odbył się u naszych sąsiadów – w minionych latach KSW zawitała również do Liberca (KSW 79). 

Werk Arena – bilety

Planujesz wybrać się na KSW 87 do trzynieckiej Werk Arena? Bilety na nadchodzące wydarzenie są dostępne m.in. na platformie eBilet.pl. Nie zwlekaj – już dziś zapewnij sobie niezapomniane sportowe emocje i kibicuj najlepszym zawodnikom europejskiej sceny MMA na zawodach w Trzyńcu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

FAQ

Gdzie znajduje się Werk Arena?
Werk Arena znajduje się w miejscowości Třinec (pol. Trzyniec) przy ul. Frýdecká 850 w Czechach.
Jakie wydarzenia odbywają się w Werk Arena?
Organizowane w Werk Arena wydarzenia to przede wszystkim mecze czeskiej ekstraklasy hokejowej. W obiekcie odbywają się również inne eventy sportowe oraz rozmaite imprezy kulturalne.
Kiedy została otworzona Werk Arena?
Werk Arena została przekazana do użytku 10 października 2012 roku – inauguracyjnym wydarzeniem na terenie obiektu był mecz Třinec Steelers z Liberec White Tigers.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też