Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo
Home Miejsce Teatr Miejski w Inowrocławiu

Teatr Miejski w Inowrocławiu

Inowrocław, Plac Klasztorny 2
Teatr Miejski w InowrocławiuOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Miejski w Inowrocławiu powstał w ramach Kujawskiego Centrum Kultury. Gmach Teatru mieści się przy ul. Plac Klasztorny 2 i jest wyposażony w 444 miejsca siedzące oraz garderoby dla artystów. Odpowiednie nagłośnienie i profesjonalne wyposażenie medialne obiektu zapewniają dobrą jakość przedstawień. Ze względu na udogodnienia, na widowni Teatru Miejskiego w Inowrocławiu mogą również zasiadać osoby niepełnosprawne.

Teatr Miejski Inowrocław repertuar

Repertuar Teatru Miejskiego w Inowrocławiu obejmuje różnorodne wydarzenia takie jak spektakle, koncerty, festiwale muzyczne i teatralne. Na scenie można zobaczyć m.in. Upiorki w operze, D’ Amore - Muzyczną podróż śladami Dalidy, Bal Spectacle de Paris, Kopciuszka, Przebój sezonu, Przekręt (Nie)doskonały i inne. Współorganizowane przez Teatr Miejski w Inowrocławiu wydarzenia przyciągają miłośników teatru, muzyki i sztuk plastycznych.

Teatr Miejski w Inowrocławiu – wydarzenia

Teatr Miejski w Inowrocławiu to instytucja kultury, w której odbywają się piękne gale operetkowe i niezapomniane występy polskich kabaretów. Publiczność zgromadzoną w obiekcie bawił m.in. Kabaret Jurki, prezentujący swój nowy program „Święta polskie”.  W Teatrze Miejskim w Inowrocławiu zorganizowano także koncerty Darii Zawiałow, Starego Dobrego Małżeństwa, Czesława Mozila, Michała Bajora i zespołu ENEJ. Bilety były dostępne w sprzedaży online.

Teatr Miejski w Inowrocławiu jest również głównym obiektem festiwalowym INO CLASSIC Festiwal. W ramach imprezy odbywają się koncerty fortepianowe, kameralne i jazzowe. Jedną z edycji uświetniły występy wybitnego gitarzysty Adama Palmy i grupy Magda Brudzińska Klezmer Trio wykonującej wzruszające pieśni żydowskie. W ramach INO CLASSIC Festiwal w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu koncerty zagrali także Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski i Anna Maria Jopek.

W salach inowrocławskiego Teatru każdego roku odbywa się też Arlekinada – Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych. Cykl wydarzeń skierowany jest do amatorskich młodzieżowych zespołów teatralnych działających przy rozmaitych instytucjach kulturalno-oświatowych. W trakcie festiwalu w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu spektakle wystawiają teatry dramatyczne, kabarety, teatry poezji i inne zespoły teatralne małych form.

Teatr Miejski w Inowrocławiu Bilety

Teatr Miejski w Inowrocławiu bilety na nadchodzące wydarzenia sezonu znajdziesz w serwisie eBilet.pl.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Teatr Miejski w Inowrocławiu?
Teatr Miejski w Inowrocławiu, prowadzony przez Kujawskie Centrum Kultury, znajduje się przy Placu Klasztornym 2. W tym samym budynku funkcjonują Galeria „Tymczasem” oraz Galeria Miejska.
Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu?
Do zorganizowanych w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu wydarzeń należą Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych, Koncert największych przebojów The Beatles w wykonaniu Banaszak & The Best., INO CLASSIC FESTIWAL, Zaduszki Jazzowe i "LemINOscencja". Bilety na koncerty i festiwale były dostępne w sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej. Odwiedzając Teatr Miejski w Inowrocławiu, można też zobaczyć dramat „Jaskółeczka” autorstwa Tadeusza Słobodzianka i spektakl taneczno-wokalny „Poszukiwacze fantazji”.
Kiedy utworzony został Teatr Miejski w Inowrocławiu?
Budynek teatru zbudowano w II połowie XIX wieku w miejscu dawnego kościoła i klasztoru Franciszkanów. Nowo wyremontowany Teatr Miejski w Inowrocławiu otwarto w 2010 roku przed festiwalem „Arlekinada”. W uroczystości uczestniczył burmistrz miasta partnerskiego Bad Oeynhausen.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też