Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Teatr Baj w Warszawie

Teatr Baj w Warszawie

Warszawa, Jagiellońska 28
Teatr Baj w WarszawieOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Baj - kup bilety na spektakle dostępne na eBilet.pl i zobacz repertuar najstarszego teatru lalkowego dla dzieci.

 

Teatr Baj w Warszawie jest najstarszym teatrem lalek dla dzieci w Polsce. Powstał w 1928 roku i jego dorobek artystyczny obejmuje ponad 160 premier.

 

Teatr Baj repertuar

Repertuar Teatru Baj przygotowywany jest na podstawie polskiej i światowej literatury dla dzieci i młodzieży. W spektaklach stosowane są różne formy i techniki lalkowe. Spektakle Teatru Baj to zarówno klasyka, jak i sztuki współczesne. Baj do realizacji spektakli zaprasza ciekawych twórców z Polski i zagranicy. Chociaż głównymi adresatami Teatru są dzieci i młodzież, starsi widzowie również znajdą coś dla siebie.

 

Oprócz tworzenia spektakli  instytucja realizuje różnorodne przedsięwzięcia teatralne i edukacyjne. Mimo bogatego repertuaru, Teatr Baj posiada w ofercie programy edukacyjne takie jak „Teatr - wiem co to” czy "Dziecko – teatr – świat. Ponad barierami”. Repertuar od 2012 roku został wzbogacony o nurt pod nazwą „Bajowe Najnaje”, w ramach którego tworzone są spektakle dla najmłodszych dzieci od 0 do 3 lat. Od 2014 roku prowadzone są również warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury. Ponadto Teatr od dawna realizuje różnorodne działania zmierzające do dostosowania przestrzeni i oferty dla osób z różnymi dysfunkcjami, ujęte w program „Baj bez barier”. Bilet do Teatru Baj to nie tylko rozrywka dla dziecka z najwyższej półki, ale również wielka wartość edukacyjna.

 

Teatr Baj w Warszawie jako jedyny teatr lalek dla dzieci w Polsce został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Na wniosek dzieci Międzynarodowa Kapituła przyznała Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj, Order Uśmiechu.

 

Teatr Baj bilety

Bilety do Teatru Baj dostępne są na portalu eBilet.pl. Szybko i sprawnie można kupić wejściówki na najlepsze spektakle lalkowe, takie jak "Plastusiowy pamiętnik", "Królowa śniegu", "Emil z Lonnebergi", "Przygody Kota Filemona", czy "Zima w Dolinie Muminków". 

 

Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn