Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Służewski Dom Kultury

Służewski Dom Kultury

Warszawa, Bacha 15
Służewski Dom KulturyOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Służewski Dom Kultury to placówka edukacyjno-kulturalna znajdująca się na warszawskim Mokotowie. Jak czytamy na stronie internetowej instytucji, Służewski Dom Kultury nie przyciąga gości wyłącznie swoją bogata ofertą artystyczną. Kluczową rolę w funkcjonowaniu placówki odgrywa bowiem edukacja ekologiczna.

Na terenie Służewskiego Domu Kultury znajduje się przepiękna strefa relaksacyjna. Mieszkańcy Mokotowa i pozostałych warszawskich dzielnic mogą skorzystać z pobliskiego parku i jego ławek, wieżyczki do obserwacji zwierząt, pomostu do spacerowania oraz mini zoo, w którym znajduje się dwupiętrowy domek dla wolno żyjących kotów oraz zagroda z kozami.

Bogate wyposażenie SDK oraz jego bajkowe otoczenie sprawiają, że placówka ta stanowi doskonałe miejsce do organizacji różnorodnych eventów, m.in. koncertów, wydarzeń tematycznych, a także warsztatów. Bilety na imprezy dostępne są często w wygodnej sprzedaży elektronicznej.

Służewski Dom Kultury – koncerty

Jakie imprezy muzyczne organizuje Służewski Dom Kultury? Koncert zespołu Wowakin spotkał się z ogromnym entuzjazmem mieszkańców stolicy. Grupa zagrała w SDK w ramach imprezy wyprawionej z okazji tegorocznej Nocy Świętojańskiej. Wowakin to trio specjalizujące się w muzyce folkowej, nierzadko łączące tradycyjne, ludowe brzmienie z nowoczesnymi, energicznymi dźwiękami. Grupa jest również laureatem licznych konkursów, organizowanych przez Polskie Radio Nowa Tradycja’16 czy Womex’17. W ramach eventu przygotowano także takie atrakcje, jak animacje dla dzieci, pokaz teatralny oraz występ Diany Havryliuk.

W nadchodzących tygodniach chętni będą mieli okazję wziąć udział w premierowym koncercie Chóru Niemęskiego, celebrującego Miesiąc Dumy. W repertuarze znajdą się takie utwory, jak "Oj haju mij haju", będąca ukraińską pieśnią ludową, "Nauczmy się żyć obok siebie" Zbigniewa Wodeckiego, czy "Levitating" Duy Lipy. Grupa zaprezentuje także kilka swoich autorskich utworów. Bilety na wydarzenie nie są konieczne – wstęp jest wolny.

Służewski Dom Kultury – wydarzenia warsztatowe

Na jakie warsztaty tematyczne mogą zapisać się goście Służewskiego Domu Kultury? Bilety na spotkania ogrodników nie są konieczne, co jeszcze bardziej wpływa na liczną frekwencję uczestników. Mieszkańcy stolicy, którym zależy na bliskim obcowaniu z naturą, chętnie biorą udział w aktywnościach ogrodniczych, takich jak warsztaty z Kamilą Musiatowicz – przyrodniczką, pasjonatką i kolekcjonerką nasion oraz koordynatorką Wspólnego Ogrodu SDK.

W czerwcu warszawiacy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedza na temat zdrowego odżywiania, biorąc udział w warsztacie kulinarnym, organizowanym przez Służewski Dom Kultury. Wydarzenia tego typu to doskonały sposób na zdobycie cennych wskazówek dotyczących umiejętnego łączenia składników i produktów sezonowych w taki sposób, aby skomponować za ich pomocą pyszny, w pełni wartościowy posiłek. Spotkanie to poprowadzi Marlena Świderka – dietetyczka, psychodietetyczka oraz absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Służewski Dom Kultury?
Służewski Dom Kultury znajduje się na warszawskim Mokotowie na ulicy Bacha 15.
Jakie wydarzenia odbywają się w Służewski Dom Kultury?
Wydarzenia, jakie organizowane są przez Służewski Dom Kultury, to m.in. koncerty, wystawy oraz warsztaty. Bilety na eventy dostępne są często w sprzedaży elektronicznej.
Kiedy został otworzony Służewski Dom Kultury?
Służewski Dom Kultury rozpoczął działalność w 2014 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też