Pałac Młodzieży w Katowicach
Pałac Młodzieży w Katowicach

Pałac Młodzieży w Katowicach

Pałac Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach to placówka wychowania pozaszkolnego miasta Katowice. Ten imponujący architektonicznie obiekt jest miejscem wielu spektakli, koncertów i wydarzeń kulturalnych. Jednocześnie realizuje swoje zadania w zakresie lokalnej polityki oświatowej, kultury i sztuki, turystyki i sportu oraz innych potrzeb edukacyjnych dzieci i młodzieży, które określone są w ustawie o systemie oświaty. Występowało tutaj wielu artystów sceny polskiej i zagranicznej.

Pałac Młodzieży w Katowicach — historia

Początki Pałacu Młodzieży w Katowicach sięgają roku 1949. To wtedy wmurowano kamień węgielny pod budowę gmachu. Obiekt zaprojektowano w stylu socrealistycznym z elementami modernistycznymi. Jest to widoczne nawet teraz, po jego przebudowie w latach dwutysięcznych, a kompleks wciąż wpisuje się harmonijnie w urbanistyczną kompozycję miasta. Na całość kompleksu składa się dziesięć budynków: dydaktyczny, dyrekcji, administracyjny, sala gimnastyczna, łącznik sali gimnastycznej, pływalnia, zaplecze pływalni, rozdzielnia elektryczna, mieszkalny oraz teatru z zapleczem. Jest to więc placówka łącząca wychowanie fizyczne z wysoką kulturą. Pierwotna nazwa obiektu to Pałac Młodzieży im. Bolesława Bieruta. Patrona zmieniono na Aleksandra Kamińskiego dopiero 16 marca 1990.

 

Pałac Młodzieży w Katowicach, jako placówka państwowa, prowadzi działalność dydaktyczną i wychowawczą. Równocześnie realizuje program nauczania dla uczniów szczególnie uzdolnionych. W swoich murach zapewnia przestrzeń dla wielu kół i stowarzyszeń, w tym klubów sportowych “PowerSport” i “Pałac Młodzieży” oraz stowarzyszenia pływackiego i “Z Nauką w Przyszłość”. Znajduje się też tutaj Centrum wystawienniczo-dekoratorskie, w którym organizowane są wystawy i wiele pracowni, w tym teatralno-impresaryjna, medialna, muzyczna czy choreograficzna. Katowicki obiekt jest wpisany do rejestru zabytków.

 

Pałac Młodzieży w Katowicach — wydarzenia, spektakle i koncerty

Katowice mogą być dumne z wydarzeń kulturalnych, jakie odbywają się w Pałacu Młodzieży. Dotychczas można było zobaczyć tutaj między innymi: spektakl “Upiór w operetce”, show inspirowane popularną animacją “Tomek i przyjaciele”, musical “Dzień Świra” (z Maciejem Miecznikowskim i Joanną Kołaczkowską), widowisko “Robotrons” czy popularny duet Artura Barcisia i Cezarego Żaka w spektaklu prosto z Broadwayu, “Dziwna para”. Scenę Pałacu Młodzieży w Katowicach zaszczycają też artyści zagraniczni, tacy jak kanadyjski magik Rob Fleming czy Harlem Gospel Choir. Na wydarzenia tego formatu bardzo szybko sprzedają się bilety.

Pałac Młodzieży w Katowicach — bilety

Spektakle, koncerty, wystawy — to tylko niektóre z wydarzeń organizowanych przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Bilety na te eventy na pewno zagwarantują wiele kulturalnych doznań.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Pałac Młodzieży w Katowicach?

Pałac Młodzieży w Katowicach znajduje się przy ulicy Mikołowskiej 26. Mieści się w kwartale ulic: Mikołowskiej, Stalmacha, Kilińskiego oraz Żwirki i Wigury.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Pałacu Młodzieży w Katowicach?

W Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, spektakli i koncertów, między innymi: hit Broadwayu “Dziwna para” z Cezarym Żakiem i Arturem Barcisiem, spektakl “Nasze żony” z Wojciechem Malajkatem i Wojciechem Pszoniakiem, muzyczny spektakl “Dzień Świra”, występ magika Roba Fleminga, show dla dzieci i dorosłych “Tomek i przyjaciele” czy spektakl “Upiór w operetce”,.

  • Kiedy utworzony został Pałac Młodzieży w Katowicach?

Rozpoczęcie budowy Pałacu Młodzieży w Katowicach przypada na rok 1949, z kolei ukończenie budowy i jego otwarcie — na rok 1951. Pierwotna nazwa placówki to Pałac Młodzieży im. Bolesława Bieruta, teraz funkcjonuje pod nazwą Pałac Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Pałac Młodzieży w Katowicach
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Mikołowska 26
40-066 Katowice

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/