Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej
Home Miejsce Miejski Dom Kultury w Świnoujściu

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu

Świnoujście, Wojska Polskiego 1/1
Miejski Dom Kultury w ŚwinoujściuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu to samorządowa instytucja kultury, której celem jest stworzenie atrakcyjnej platformy kontaktów kulturalnych dla mieszkańców miasta oraz odwiedzających je turystów i twórców. Miejski Dom Kultury w Świnoujściu dysponuje obszerną Salą teatralną, dużą halą sportową, Galerią Art oraz zewnętrzną muszlą koncertową.

Bogate zaplecze w połączeniu ze świetnym przygotowaniem technicznym sprawia, że organizowane w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu wydarzenia, takie jak duże imprezy plenerowe oraz kameralne spotkania z artystami, mogą odbywać się w odpowiednich warunkach. Instytucja jest także miejscem licznych warsztatów i zajęć dla dzieci i dorosłych. Odbywają się tu także wystawy, recitale i konkursy artystyczne.

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu – wydarzenia kulturalne i warsztaty

Jakie atrakcje i imprezy kulturalne organizuje Miejski Dom Kultury w Świnoujściu? Wydarzenia to zarówno koncerty muzyczne, spektakle teatralne, jak i spotkania z autorami i ciekawymi ludźmi. Instytucja jest także organizatorem licznych atrakcji dla dzieci i wystaw. W sezonie letnim odbywa się tu m.in. egzotyczna wystawa pająków, która uczy wrażliwości na te stworzenia oraz porusza ważne kwestie związane z ekologią. W ofercie Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu znajdują warsztaty graficzne dla dzieci, zajęcia taneczne oraz nauka gry na instrumentach i Studium Piosenki.

Ośrodek promuje rozwój artystyczny i kontakt z kulturą, organizując koncerty oraz przeglądy twórczości początkujących zespołów. Starsi mieszkańcy miasta mogą rozwijać swoje zainteresowania w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wśród cyklicznych wydarzeń znajdują muzyczny festiwal MFF Markowy, Wakacje z Nauką organizowane w Galerii Art Miejskiego Domu Kultury oraz festiwal szantowy Wiatrak, czy Fama gra! w ramach, którego na terenie ośrodka odbyło się w tym roku aż 38 wydarzeń artystycznych od koncertów, przez pokazy filmowe, po spotkania z legendarnymi postaciami polskiej kultury.

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu – koncerty i spektakle teatralne

To, co naprawdę przyciąga większą publikę, to spektakle teatralne i koncerty w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu. Na deskach ośrodka wystąpili m.in. Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska oraz Jan Jankowski, których widzowie mogli podziwiać w spektaklu dramatycznym „Jabłko”. W Sali Teatralnej swój jubileuszowy koncert zagrał zespół Keja, który w tym roku świętuje już 15 lat pobytu na polskiej scenie muzycznej. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego - Świnoujskie Wieczory Organowe MDK w Świnoujściu zaprosił fanów muzyki klasycznej na koncert na harfę i organy. 

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu – bilety i harmonogram wydarzeń

Gdzie można kupić bilety do Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu? Bilety są dostępne na miejscu lub w sprzedaży internetowej. Harmonogram i informacje o nadchodzących wydarzeniach znajdziesz na stronie eBilet.pl.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Miejski Dom Kultury w Świnoujściu?
Główna siedziba Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego 1 w centrum miasta. W skład MDK wchodzą również Filie w Przytorze, na Karsiborzu i na Warszowie oraz Amfiteatr miejski i Muszla koncertowa.
Jakie wydarzenia odbywają się w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu?
Organizowane w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu wydarzenia obejmują m.in. organizację spektakli, koncertów, wystaw i warsztatów artystycznych. Odbywają się tu także festiwale, recitale i konkursy.
Kiedy został otworzony Miejski Dom Kultury w Świnoujściu?
Miejski Dom Kultury w Świnoujściu został utworzony w 1991 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też