Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Miejsce Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu

Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu

Świnoujście, Chopina 30
Amfiteatr im. Marka Grechuty w ŚwinoujściuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu to ważne miejsce na muzycznej i kulturalnej mapie Pomorza Zachodniego. Budynek powstał w 1974 roku na zlecenie miasta. W 2010 obiekt został gruntownie wyremontowany. Zmianom uległa scena, powierzchnia widowni oraz zadaszenie budynku, które zapewnia możliwość funkcjonowania sceny również poza miesiącami letnimi. Amfiteatr jest w stanie pomieścić 2700 widzów. Zarządcą amfiteatru jest Miejski Dom Kultury w Świnoujściu. Od 8 sierpnia 2014 roku budynek nosi imię Marka Grechuty.

Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu – o obiekcie

Imię jest nieprzypadkowe. Od 2015 Miejski Dom Kultury organizuje Grechuta Festival, na który są zapraszani artyści polskiej sceny muzycznej i nie tylko. Muzycy interpretują największe przeboje poety i sprawiają, że jego muzyka jest nadal żywa. Na terenie obiektu odbywa się także wiele innych koncertów muzycznych oraz wystąpień teatralnych. W amfiteatrze organizowane są także liczne warsztaty dla dzieci oraz takie imprezy jak Festiwal Piękna, Festiwal FAMA czy letni festiwal operowy. Obiekt można także wynająć do celów komercyjnych, z czego chętnie korzystają firmy, organizując to eventy i imprezy firmowe dla pracowników i kontrahentów.

Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu – wydarzenia

W Amfiteatrze im. Marka Grechuty w Świnoujściu odbywają się liczne koncerty i eventy muzyczne. Najwięcej z nich przypada na okres letni, kiedy nadmorskie miasto wypełnione jest turystami. Obiekt gościł m.in. takie sławy polskiej sceny rockowej jak zespół Lady Pank i Krzysztof Zalewski. Wśród koncertów w Amfiteatrze im. Marka Grechuty w Świnoujściu wymienić warto także występy Korteza, Happysad, Ich Troje, Dżem, Akcent, Boys, Kwiat Jabłoni, Daria Zawiałow i wielu innych artystów.

Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu – wydarzenia

Tego lata również nie zabraknie mocniejszych brzmień. Na scenie amfiteatru odbędzie się symfoniczny koncert Aleja Rocka, podczas którego będzie można posłuchać przebojów takich gigantów jak Queen, The Beatles, AC/DC, Bon Jovi i Pink Floyd.

 

Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu – wydarzenia 2022 to m.in. show „Champions of Illusion”, na którym będzie można zobaczyć pokazy największych gwiazd iluzji na żywo. Na scenie wystąpi także Ukraiński Teatr Baletowy Premiera ze spektaklem „Notre Dame de Paris”.

Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu – wydarzenia 2022 – co jeszcze odbędzie się w obiekcie? Wśród imprez muzycznych znajduje się m.in. koncert charytatywny 10 Tenorów oraz włoski musical „Un treno per l’Italia”. Na scenie nie zabraknie również rodzimych gwiazd muzyki popularnej. W Świnoujściu zagrają m.in. Cleo oraz obchodząca 25-lecie obecności na scenie Agnieszka Chylińska.

Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu – bilety

Bilety na wydarzenia i koncerty w Amfiteatrze im. Marka Grechuty w Świnoujściu można nabyć online. Po otrzymaniu biletów drogą elektroniczną, nie trzeba ich drukować.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu?
Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu znajduje się przy ul. Chopina 30.
Jakie wydarzenia odbyły się w Amfiteatrze im. Marka Grechuty w Świnoujściu?
W Amfiteatrze im. Marka Grechuty odbyło się do tej pory wiele wydarzeń. Świnoujska scena jest gospodarzem Festiwalu im. Marka Grechuty, na który zapraszane są największe gwiazdy polskiej piosenki. Zagrali tu m.in. Lady Pank i Krzysztof Zalewski. Amfiteatr był także miejscem pokazu iluzjonistycznego w ramach Bukowski World Magic Tour.
Kiedy został utworzony Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu?
Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu utworzony został w 1974 roku. W 2010 obiekt przeszedł gruntowną modernizację i zyskał obecny kształt i wygląd. 8 sierpnia 2014 roku nadano mu imię Marka Grechuty z okazji jubileuszu 40 lat działalności.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też