Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Limanowski Dom Kultury

Limanowski Dom Kultury

Limanowa, Bronisława Czecha 4
Limanowski Dom KulturyOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Limanowski Dom Kultury to instytucja z kilkudziesięcioletnią tradycją działania w zakresie popularyzacji kultury i edukacji artystycznej mieszkańców regionu. Przestronny obiekt dysponuje doskonałym zapleczem technicznym, które umożliwia organizację koncertów, spektakli teatralnych oraz stand-upów. Odbywają się tu także wystawy, spotkania autorskie oraz konkursy artystyczne o ogólnopolskim zasięgu. Obiekt współpracuje z innymi instytucjami kultury z Polski i z zagranicy, tworząc ciekawą i zróżnicowaną ofertę imprez i warsztatów artystycznych.

Limanowski Dom Kultury – wydarzenia kulturalne i warsztaty artystyczne

Jakie propozycje ma w swojej ofercie Limanowski Dom Kultury? Wydarzenia, które mają tu miejsce, to zarówno pojedyncze koncerty i przedstawienia teatralne, jak i imprezy cykliczne. Instytucja kultury jest organizatorem eventów i festiwali, które na stale wpisały się w kalendarz kulturalny regionu. To m.in. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza", Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej, Przedwiośnie Małych Form Teatralnych, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej czy Limanowska Wiosna Poetycka.

W placówce organizowane są liczne warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród nich można wymienić pracownię plastyczną dla dzieci, pracownię sztuk plastycznych dla dorosłych, zajęcia gitarowe oraz warsztaty tańca jazzowego z elementami gimnastyki. Przy Limanowskim Domu Kultury działają także zespoły muzyczne, a wśród nich Orkiestra Dęta "Echo Podhala", Zespół Regionalny "Limanowianie" im. Ludwika Mordarskiego i Limanowska Orkiestra Kameralna.

Limanowski Dom Kultury – koncerty i spektakle teatralne

Koncerty w Limanowskim Domu Kultury to większe imprezy muzyczne i kameralne spotkania z artystami. Już niebawem na limanowskiej scenie wystąp Andrzej Sikorowski: poeta, autor, kompozytor i piosenkarz. Lider zespołu Pod Budą w jubileuszowym koncercie z okazji 50 lat pracy artystycznej wykona swoje największe przeboje – zarówno te solowe, jak i z repertuaru grupy Pod Budą. Limanowski Dom Kultury odwiedzą także Czerwone Gitary podczas trasy koncertowej z okazji 55-lecia obecności na scenie. Platynowy koncert będzie okazją, aby wysłuchać najpiękniejszych piosenek grupy w nowych i tradycyjnych aranżacjach.

Od 2009 roku przy Limanowskim Domu Kultury działa również Teatr "Co się stało?!", który w swoim dorobku ma występy nie tylko na lokalnej scenie, ale również spektakle wyjazdowe. Instytucja gości także artystów przyjezdnych. Gratką dla fanów komedii w gwiazdorskich obsadach był spektakl "Kobieta Idealna". Krakowski Teatr KTO wystąpił ze sztuką dramatyczną "Ślepcy". Nie zabrakło także grudniowego występu Royal Lviv Ballet w sztuce "Dziadek do Orzechów".

Ciekawa Klubokawiarnia – bilety i harmonogram wydarzeń

Bilety do Limanowskim Domu Kultury są dostępne w sprzedaży online. Znajdziesz je na stronie eBilet.pl, gdzie sprawdzisz także harmonogram wydarzeń i opis interesujących Cię eventów.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Limanowski Dom Kultury?
Limanowski Dom Kultury znajduje się przy ulicy Bronisława Czecha 4 w Limanowej. Dogodna lokalizacja w centrum i bliskość przystanków ułatwia dojazd mieszkańcom sąsiednich miejscowości.
Jakie wydarzenia odbywają się w Limanowskim Domu Kultury?
W Limanowskim Domku Kultury odbywają się koncerty, przedstawienia teatralne, stand-upy oraz warsztaty artystyczne i edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Kiedy został otworzony Limanowski Dom Kultury?
Limanowski Dom Kultury rozpoczął swoją działalność 21 kwietnia 1976 roku jako Miejski Ośrodek Kultury w zabytkowym dworku Muzeum Ziemi Limanowskiej "U Marsów".

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też