Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Słupsk, ul. Jana Pawła II 3
Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha KilaraOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara to instytut utworzony w roku 1977, pierwotnie funkcjonujący jako Teatr Muzyczny, a później Teatr Dramatyczny i Orkiestra Kameralna. Pod obecną nazwą działa od 2005 roku. Filharmonia to miejsce wielu wydarzeń kulturalnych, festiwali, koncertów i występów kabaretowych.

Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku – koncerty 

W Filharmonii Sinfonia Baltica bilety można zakupić na wiele wydarzeń kulturalnych. To tam da się uczestniczyć między innymi w koncertach funkcjonującej tam Orkiestry, od początku istnienia blisko związanej z odbywającym się co roku Festiwalem Pianistyki Polskiej w Słupsku. Orkiestra ta ma na koncie współpracę z takimi muzykami, jak Michał Urbaniak, Adam Makowicz, Zbigniew Preisner czy Henryk Miśkiewicz. Ze światowej sławy baletem z Petersburga wykonywała “Jezioro łabędzie” i “Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Była też nominowana do Grammy Award, nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego. Dorobek fonograficzny Filharmonii to już dwadzieścia osiem płyt. W swoim repertuarze Sinfonia Baltica korzysta z wielu gatunków i stylistyk, grając np. hity muzyki rockowej, jazzowej i popowej w wersji symfonicznej. W latach 2018 — 2021 stanowisko dyrektora obejmował Ruben Silva, polski dyrygent pochodzenia boliwijskiego, cieszący się międzynarodową sławą. Od września 2021 funkcję tę pełni prof. Bogdan Kułakowski.

 

Istotne dla funkcjonowania i misji Filharmonii Sinfonia Baltica są koncerty familijne (przed pandemią comiesięczne) oraz wydarzenia edukacyjne dla dzieci. Instytucja współpracuje z Instytutem Muzyki i Tańca, w celu realizacji programów “Dyrygent Rezydent”, “Moniuszko 2019”, festiwalu “Wojciech Kilar przedstawia”. Współpraca z Urzędem Miasta zaowocowała koncertem na 100-lecie powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubin Polski z Bałtykiem oraz innymi projektami Urzędu Miasta Słupska i Urzędu Marszałkowskiego województwa Pomorskiego.

 

Sinfonia Baltica to jednak nie tylko dzieła oratoryjne, opery, operetki i poważne dzieła symfoniczne największych światowych twórców. W budynku Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbywają się także występy twórców kabaretowych, takich jak Kabaret Nowaki, Kabaret Hrabi, Igor Kwiatkowski i innych, na które bardzo szybko wyprzedają się bilety. Swoją obecnością deski Filharmonii zaszczycili też Piotr Rubik, Raz Dwa Trzy, Janusz Stokłosa, Andrzej Piaseczny, Royal Lviv Ballet i inni. To także miejsce koncertów wigilijnych i karnawałowych czy cyklicznych festiwali, takich jak “Konfrontacje Sztuki Kobiecej”, “Schaefferiada” oraz Festiwal Kultury Wschodu “Mundus Orientalis”.

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Filharmonia Sinfonia Baltica?
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara znajduje się na ulicy Jana Pawła II 3 w Słupsku.
Jakie wydarzenia odbyły się w Filharmonii Sinfonia Baltica?
W Filharmonii Sinfonia Baltica wydarzenia kulturalne o wielkiej powadze przeplatają się z koncertami lekkimi. Można tu było zobaczyć i posłuchać takich oper i operetek, jak “Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego (2018), “Baron Cygański” Johanna Straussa (2019) czy “Halka” Stanisława Moniuszki (2019). Odbywały się tutaj koncerty wigilijne i karnawałowe, cykliczne festiwale “Konfrontacje Sztuki Kobiecej”, “Schaefferiada” oraz Festiwal Kultury Wschodu “Mundus Orientalis”, występowali między innymi: Piotr Rubik, Raz Dwa Trzy, Janusz Stokłosa, Andrzej Piaseczny, Royal Lviv Ballet, a także śmietanka polskiej sceny kabaretowej, w tym Hrabi, Nowaki czy Igor Kwiatkowski.
Kiedy utworzona została Filharmonia Sinfonia Baltica?
Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara została utworzona w roku 1977.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też