Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Słupsk, ul. Jana Pawła II 3
Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha KilaraOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara to instytut utworzony w roku 1977, pierwotnie funkcjonujący jako Teatr Muzyczny, a później Teatr Dramatyczny i Orkiestra Kameralna. Pod obecną nazwą działa od 2005 roku. Filharmonia to miejsce wielu wydarzeń kulturalnych, festiwali, koncertów i występów kabaretowych.

Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku – koncerty 

W Filharmonii Sinfonia Baltica bilety można zakupić na wiele wydarzeń kulturalnych. To tam da się uczestniczyć między innymi w koncertach funkcjonującej tam Orkiestry, od początku istnienia blisko związanej z odbywającym się co roku Festiwalem Pianistyki Polskiej w Słupsku. Orkiestra ta ma na koncie współpracę z takimi muzykami, jak Michał Urbaniak, Adam Makowicz, Zbigniew Preisner czy Henryk Miśkiewicz. Ze światowej sławy baletem z Petersburga wykonywała “Jezioro łabędzie” i “Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Była też nominowana do Grammy Award, nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego. Dorobek fonograficzny Filharmonii to już dwadzieścia osiem płyt. W swoim repertuarze Sinfonia Baltica korzysta z wielu gatunków i stylistyk, grając np. hity muzyki rockowej, jazzowej i popowej w wersji symfonicznej. W latach 2018 — 2021 stanowisko dyrektora obejmował Ruben Silva, polski dyrygent pochodzenia boliwijskiego, cieszący się międzynarodową sławą. Od września 2021 funkcję tę pełni prof. Bogdan Kułakowski.

 

Istotne dla funkcjonowania i misji Filharmonii Sinfonia Baltica są koncerty familijne (przed pandemią comiesięczne) oraz wydarzenia edukacyjne dla dzieci. Instytucja współpracuje z Instytutem Muzyki i Tańca, w celu realizacji programów “Dyrygent Rezydent”, “Moniuszko 2019”, festiwalu “Wojciech Kilar przedstawia”. Współpraca z Urzędem Miasta zaowocowała koncertem na 100-lecie powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubin Polski z Bałtykiem oraz innymi projektami Urzędu Miasta Słupska i Urzędu Marszałkowskiego województwa Pomorskiego.

 

Sinfonia Baltica to jednak nie tylko dzieła oratoryjne, opery, operetki i poważne dzieła symfoniczne największych światowych twórców. W budynku Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbywają się także występy twórców kabaretowych, takich jak Kabaret Nowaki, Kabaret Hrabi, Igor Kwiatkowski i innych, na które bardzo szybko wyprzedają się bilety. Swoją obecnością deski Filharmonii zaszczycili też Piotr Rubik, Raz Dwa Trzy, Janusz Stokłosa, Andrzej Piaseczny, Royal Lviv Ballet i inni. To także miejsce koncertów wigilijnych i karnawałowych czy cyklicznych festiwali, takich jak “Konfrontacje Sztuki Kobiecej”, “Schaefferiada” oraz Festiwal Kultury Wschodu “Mundus Orientalis”.

 

Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Kabaret Skeczów Męczących

Kabaret Skeczów Męczących

24.03-25.06.2023

Ciechanów, Gliwice, Grudziądz i inne

ABBA i INNI Symfonicznie

ABBA i INNI Symfonicznie

12.04-22.10.2023

Białystok, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza i inne

Wieczór Panieński Plus

Wieczór Panieński Plus

23.03-26.11.2023

Chrzanów, Grudziądz, Kraków i inne

FAQ

Gdzie znajduje się Filharmonia Sinfonia Baltica?
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara znajduje się na ulicy Jana Pawła II 3 w Słupsku.
Jakie wydarzenia odbyły się w Filharmonii Sinfonia Baltica?
W Filharmonii Sinfonia Baltica wydarzenia kulturalne o wielkiej powadze przeplatają się z koncertami lekkimi. Można tu było zobaczyć i posłuchać takich oper i operetek, jak “Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego (2018), “Baron Cygański” Johanna Straussa (2019) czy “Halka” Stanisława Moniuszki (2019). Odbywały się tutaj koncerty wigilijne i karnawałowe, cykliczne festiwale “Konfrontacje Sztuki Kobiecej”, “Schaefferiada” oraz Festiwal Kultury Wschodu “Mundus Orientalis”, występowali między innymi: Piotr Rubik, Raz Dwa Trzy, Janusz Stokłosa, Andrzej Piaseczny, Royal Lviv Ballet, a także śmietanka polskiej sceny kabaretowej, w tym Hrabi, Nowaki czy Igor Kwiatkowski.
Kiedy utworzona została Filharmonia Sinfonia Baltica?
Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara została utworzona w roku 1977.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn